Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування

448 0 Новини високих технологій

Смартфони стали корисним інструментом повсякденному житті кожної людини. Вони давно перестали бути звичайною «дзвонилка». Тепер це фотоапарат, інтернет-браузер, ігрова консоль і багато іншого. Але щоб використовувати пристрій повною мірою, необхідно знати, які програми потрібно встановити на телефон.

Для чого?

Софт може бути різним і не всяка підійде для кожного. У підлітків велика кількість соціальних мереж і ігор, молоді люди використовують різні сервіси для прослуховування музики, перегляду відео та читання книг, а доросле покоління залишається вірним тому, що телефон потрібен для дзвінків. Тому стає зрозуміло, що встановлювати певний софт потрібно по необхідності. Які програми потрібні для телефону Android?
Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування
Найчастіше є універсальний набір, в який входять додатки:
 • соціальні мережі;
 • месенджери;
 • прослуховування музики;
 • перегляд відеороликів;
 • веб-браузинг;
 • читання книг;
 • офісні програми;
 • обслуговування смартфона;
 • допоміжні інструменти та ін.
 • У кожній групі є кілька варіантів програм, які можуть сподобатися користувачеві. Тому кожному варто вибирати щось своє.


  Соціальні мережі

  Останнім часом у цю категорію входить велика кількість корисних програм для вашого телефону. Зараз всі користуються різними соцмережі, а тому часто ці додатки стають першими, які встановлюють на новенький смартфон. Серед усіх, найбільш популярним зараз вважається Instagram. Встановити його можна з Google Play безкоштовно. Цей сервіс працює з фотографією і дозволяє знайти знайомих по всьому світу. Його встановили понад 1 мільярд користувачів, а 66 мільйонів чоловік поставили оцінку додатком. Середній бал - 45. Програма є досить ресурсномісткою, і тривале користування забирає велику кількість оперативної пам'яті. Користувачам, у яких смартфон працює з 2 Гб ОЗУ, доведеться періодично закривати програму. В іншому випадку їх буде чекати аварійне завершення роботи.


  Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування
  Також популярним вважається Twitter. Це соціальна мережа, яка дозволяє вміщати свої думки всього в пару пропозицій. Програму встановили понад 500 мільйонів користувачів. Середній бал - 43. «Твіттер» дуже популярний в Америці і Європі, а в країнах СНД його використовує невеликий відсоток людей. Програма не дешева, тривалий час може зберігати дані в ОЗП і займає небагато місця у внутрішній пам'яті телефону. Багато користувачів встановлюють Facebook і «Вконтакте». Обидва сервісу є копією один одного, тільки в першому випадку програма має аудиторію з усього світу, а в другому - з Росії та інших країн СНД. Facebook - ресурсномістка програма, яка важить більше 100 Мб. До того ж автоматично встановлюється месенджер для спілкування у «Фейсбуці», тому вона займає ще більше місця. Якщо соціальна мережа працює в фоновому режимі, може забирати багато ресурсів для підтримки своєї активності. «Вконтакте» - не вимогливий софт, який важить менше 100 Мб. Він не займає багато місця у внутрішній пам'яті телефону, але при тривалому користуванні може забрати всю ОЗУ, відповідно пристрій почне гальмувати.

  Месенджери

  Це корисні програми для телефону, які дозволяють підтримувати спілкування з рідними і друзями. Багато з них можуть зовсім не забирати трафік, працювати у фоновому режимі і не вимагати багато ОЗП. Популярними є:
 • Telegram;
 • Viber;
 • WhatsApp.
 • Telegram - популярний і зручний месенджер, яким користуються в країнах СНД. У цієї програми скандальна репутація, оскільки вона має надійний код шифрування, а тому не може бути зламана. Звідси постійні гоніння з боку влади і спроби заблокувати. Тим не менш «Телеграм» як і раніше залишається зручним месенджером, з величезною кількістю індивідуальних налаштувань. Особливо любимо багатьма завдяки своїм стікерами.
  Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування
  Viber - ще один популярний месенджер, яким користується більш старше покоління. Він працює за схожою схемою, що і «Телеграм», і головним чином має відмінність тільки в інтерфейсі. Але, як показує практика, у нього висока ресурсомісткість, тому на телефонах з невеликою кількістю оперативної пам'яті часто відбуваються збої. WhatsApp - дуже стара корисна програма для телефону, яка популярнішим в Америці і Європі. Тим не менше, наші співвітчизники також часто користуються софтом. Більше 1 мільярда людей встановили цей месенджер. Він займає небагато місця в пам'яті телефону, а також не вимагає багато ОЗП.
  Всі вищезазначені програми дозволяють не тільки надсилати миттєві повідомлення один одному, але і здійснювати безкоштовні дзвінки і відеодзвінки. Можна обмінюватися файлами і створювати спільноти.

  Прослуховування музики

  Не секрет, що раніше найчастіше слухали музику у «Вконтакте». Оскільки сервіс зробив аудіо платним, багато користувачів почали шукати іншу альтернативу. Деякі вважають за краще використовувати для цього YouTube, але екран блокувати не можна, а відповідно слухати музику під час прогулянки або пробіжки зовсім незручно. Звідси стають все популярнішими музичні сервіси:
 • "Play Музика";
 • "Яндекс. Музика";
 • Deezer;
 • SoundCloud і ін.
 • Окремо описувати ці музичні корисні програми для телефону немає сенсу, оскільки вони практично нічим не відрізняються один від одного. Різниця лише у вартості місячної підписки, а також інтерфейсі.
  Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування
  В іншому кожен софт дозволяє швидко знайти потрібну композицію, створювати плейлисти, виділяти улюблені треки і підписуватися на виконавців. Кожна програма пропонує користувачеві місяць безкоштовного користування для того, щоб зрозуміти, зручний інтерфейс.

  Перегляд відеороликів

  Тут все гранично ясно. Мова піде про відомому відеохостингу YouTube. Це ще один рекордсмен по скачуванню в Google Play. Більше 1 мільярда користувачів вибрали цю програму. Цей софт важить близько 30 Мб. Регулярно він отримує оновлення, а розробники намагаються швидко виправляти помилки. Програму можна прив'язувати до свого облікового запису Google або створювати незалежну обліковий запис.

  Веб-браузинг

  Мобільних веб-оглядачів велика кількість. Тут, як і у випадку з комп'ютером, доведеться вибирати той, який здається найбільш зручним. Кожен смартфон має «рідне» браузер, тому, якщо користувача влаштовує, можна нічого додаткового не встановлювати. Крім цього, багато використовують Google Chrome або Mozilla. Google Chrome - мобільний браузер, який з упевненістю можна назвати корисною програмою на телефон Android. Крім успіху комп'ютерної версії, софт для смартфона також залишається зручним і звичним для багатьох. Більше 1 мільярда рази програма була встановлена. Важить всього 50 Мб, але вимагає ще додатковий простір, як і будь-який інший браузер.
  Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування
  Opera - старий браузер, який давно користується популярністю на мобільних пристроїв. Раніше частіше встановлювали звичайну версію і версію Mini, а в квітні 2018 році була випущена Opera Touch. Браузер поміняв колір логотипу, а також дозволяє швидко синхронізувати роботу мобільного та комп'ютерної версії. Якщо налаштувати прив'язку, можна одним кліком пересилати цікаві посилання і залишати замітки в обох версіях у стрічці Flow. Цей браузер був встановлений 1 мільйон раз і важить близько 12 Мб.

  Читання книг

  Багато вважають читалки потрібними програмами для телефону Android. Але як показує практика, вибрати вдале додаток дуже складно. Одні не підтримують формати, інші «нафаршировані» великим кількістю реклами.
  Найбільш вдалими є FBReader AlReader. В цьому випадку знову доведеться звертати увагу на інтерфейс і зручність користування. Обидва додатки важать всього 6 Мб. Вони не займають багато пам'яті і не вимагають великого обсягу ПАМ'ЯТІ. Для формату PDF і DJVU відмінно підійде EBookDroid. Це зручний софт, але деякі користувачі критично ставляться до досить нудного і невибагливому інтерфейсу, тому намагаються знайти цій програмі альтернативу.

  Офісні програми

  Це одні з найбільш корисних програм для вашого телефону. Так чи інакше, багатьом часто доводиться використовувати подібний тип софту. Найчастіше це текстові редактори, програми для роботи з таблицями. Звичайно, в цьому випадку краще звернутися до сервісів від Google. Особливо, якщо користувач використовує хмарне сховище від цієї компанії. Тоді можна встановити "Google Документи". Важить програма 77 Мб і працює за допомогою інтернету. Тому для користування оффлайн доведеться шукати іншу альтернативу.
  Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування
  Наприклад, варто звернути увагу на пакет офісних програм Polaris Office і OfficeSuite. Обидві програми дозволяють отримати софт для читання PDF, редагування документів, таблиць і презентацій. Важать вони менше, ніж Google Документи, незважаючи на те, що мають більший функціонал.

  Обслуговування смартфона

  Які програми потрібні на телефоні? Як показує практика, складно обійтися без службових софтів. Почнемо з того, що всі стандартні програми вже встановлені: будильник, калькулятор, диктофон, нотатки тощо. Якщо вам з якихось причин не подобається інтерфейс встановлених програм, можна в Google Play знайти кращий варіант. Але варто знати, що «рідний» софт видалити не вийде. Відповідно, не буде можливості звільнити пам'ять. Кожному користувачеві бажано обзавестися одним з антивирусников. Більшість є платними програмами, але можна встановити пробну версію, щоб перевірити смартфон на наявність вірусів і шкідливих програм. Також є багато корисних програм для телефону Android за типом Cleaner Master. Це простий софт, який дозволяє очистити «сміття» на смартфоні, а також контролювати заповненість оперативній пам'яті під час роботи з додатками.
  Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування

  Допоміжні інструменти

  Тут можна перераховувати величезна кількість додатків. Наприклад, кожен мобільний оператор створив софт для контролю над балансом і бонусами. Ці програми важать небагато, мають зручні віджети і простий інтерфейс. Також варто відзначити софт, призначений для пошуку транспорту, замовлення таксі або їжі. Величезна кількість програм з інтернет-магазинами. Всі вони допомагають спростити використання послуг і товарів, замовлення та придбання чого-небудь.

  Інструкція по установці і настройці

  Говорячи про програми для телефону Android, варто відразу згадати, що рекомендується встановлювати софт з Google Play. Але навіть у цьому магазині додатків можна зустріти шкідливі програми, тому варто уважно дивитися середню оцінку програми та відгуки. Щоб встановити будь-яку з вищезазначених програм, достатньо ввести її назву у пошук в Google Play, після натиснути на зелену кнопку «Встановити» і почекати, поки смартфон самостійно завантажити і встановити софт.
  Корисні програми для телефону: списки програм, характеристики, ресурсомісткість, інструкція з встановлення та налаштування
  Налаштування програми відбувається автоматично. Досить слідувати вказівкам і вибирати необхідні параметри. Наприклад, встановивши Google Chrome, потрібно синхронізувати його роботу з обліковим записом Google або створити новий, щоб простіше було використовувати закладки, історію браузера. Якщо потрібна програма для прошивки телефону, краще звернутися за допомогою до 4PDA, щоб нічого не зіпсувати. Там можна вибрати модель телефону, а також кращі версії прошивок. Далі буде вказана інструкція, в якій згадується необхідний софт. Найчастіше для цього використовується програма FlashTool, яку встановлюють на ПК, потім підключають смартфон до комп'ютера і починають перепрошивку. Для того щоб зробити все без допомоги ПК, достатньо перейти в Recovery (меню телефону) і завантажити прошивку, яка була раніше перенесена в кореневу папку.

  Популярі новини
  Загрузка...