Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція

417 0 Новини високих технологій

Гальмівна рідина – дуже важливий елемент в гальмівній системі. Від її стану залежить ефективність роботи всього механізму, а також безпеку руху авто. Тому варто знати, як правильно проводити її заміну, а також визначати стан рідини. Провести дану операцію можна своїми руками. Але для цього необхідно мати певні навички. Скільки гальмівний рідини потрібно для заміни і як виконати цю роботу самостійно? Розглянемо в нашій сьогоднішній статті.

Про регламентах

Як часто потрібно робити заміну гальмівної рідини на «Тойоті» та інших автомобілях? Всі світові виробники рекомендують виконувати цю операцію раз в два роки або кожні 60 тисяч кілометрів. Також слід скорочувати цей строк у разі високого навантаження і важких умов експлуатації.


Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
Навіть при звичайному міському русі ця рідина нагрівається до 150 градусів Цельсія. А в разі зупинки температура може швидко збільшуватися до 200 градусів. Деякі можуть сказати, що рідина розрахована на такі навантаження. Але вони мають рацію лише частково. Так, нова рідина може витримувати температуру в 205-250 градусів Цельсія. Але з часом вона вбирає вологу. Навіть пари відсотків її вистачить, щоб знизити температуру кипіння на 50 градусів. Потрібно розуміти, що рідина гігроскопічна і наявність вологи для неї згубне. В результаті відбувається парова блокування гальм. При різкому розширенні бульбашок частина рідини буде видавлюватися в бачок. А при натисканні на педаль в основному контурі не виробиться достатнього тиску. Педаль в результаті провалюється, а машина не гальмує. Це дуже небезпечно, так як суттєво зростає гальмівний шлях.

Коли потрібно міняти раніше?

Даний регламент потрібно скорочувати у разі, якщо:
 • Кількість вологи перевищило допустиму норму в 3 відсотки.
 • Рідина набула чорний колір.
 • Проводиться ремонт гальмівної системи.
 • Зверніть увагу, що зараз існують різні тестери, що дозволяють визначити стан гальмівної рідини. Вони визначають концентрацію вологи, і в разі перевищення спалахує відповідна червона лампа.
  Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
  Ціна таких пристроїв невелика (близько 250 рублів). Однак цей тестер буде не зайвим для автомобіліста.

  Яку лити?

  Отже, термін життя рідини підійшов до кінця. Яку використовувати для заміни? Це питання виникає у багатьох автолюбителів. Потрібно сказати, що в більшості сучасних автомобілів використовується рідина класу ДОТ 4. Це стосується як російських машин, так і іномарок. Але нещодавно на деяких авто стали використовувати рідину п'ятого класу. Також відзначимо, що на старих іномарках рекомендується використовувати продукт ДОТ 3.

  Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
  Чи можна змішувати рідини? Тут все залежить від класу. Так, у машину, де заводом наказаний клас ДОТ 3 можна заливати продукт четвертого класу. А ось на нові машини з ДВС 5 заливати ДОТ 4 не можна.

  Про кількість

  Скільки гальмівної рідини потрібно для заміни? Для більшості легкових автомобілів і позашляховиків достатньо одного літра. Взагалі, в даній системі використовується трохи рідини. Тому часто у автомобілістів після заміни гальмівної рідини на «Кіа» залишається ще 200 грам «про запас». Марка продукту може бути будь-якою. Якщо говорити про російські бренди, то це «РосДОТ».

  Що знадобиться для заміни гальмівної рідини?

  Для цього нам потрібно підготувати:
 • Нову рідину.
 • Накидний або ріжковий ключ для відкручування «спускника».
 • Прозору трубку. Її внутрішній діаметр повинен відповідати зовнішньому на спускном штуцері.
 • Порожня ємність для відпрацьованої рідини. Для цього можна використовувати звичайну пляшку з-під мінералки об'ємом 05 літра. Бажано, щоб ця пляшка була прозорою.
  Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
 • Сама заміна гальмівної рідини на Вазі та інших авто виконується з діагональною схемою. Спочатку прокачується заднє праве колесо, далі ліве переднє, ліве заднє і переднє праве. Роботи можна виконувати, не знімаючи коліс (але тільки у випадку, якщо є доступ до спускным штуцерам знизу і є оглядова яма).

  Приступаємо до роботи

  Отже, спочатку відкриваємо капот і знаходимо бачок з рідиною. Відкручуємо його кришку і встановлюємо між поршнем і пластиною невеликий предмет. Від заднього клапана правого гальмівного елементу знімаємо захисний ковпачок. Надягаємо на штуцер прозору шлангу і опускаємо кінець її в пляшку. Як далі виконується заміна гальмівної рідини своїми руками? Далі приступаємо до прокачування.
  Для цього нам потрібен помічник, який буде по вашій команді натискати на педаль гальма до упору з двосекундною інтервалом. Необхідно натискати на педаль близько п'яти разів, після чого тримати її в затиснутому стані. Після цього викручується випускний штуцер. По шлангу почне стікати рідина.
  Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
  На наступному етапі закручується штуцер. Після цього доливаємо нову рідину в бачок. Потім повторюємо процедуру прокачування. Це потрібно робити до тих пір, поки з контуру не буде стікати вже чиста рідина.
  Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
  Після цього потрібно переходити до інших коліс за схемою. Процедура заміни тут така ж, як і у випадку з заднім правим гальмівним елементом. При цьому важливо стежити за рівнем рідини в бачку. Не можна допускати, щоб він опустився нижче мінімального. Інакше в систему потрапить повітря. А видалити не так вже і легко. Знадобиться повторна процедура заміни. На цьому етапі процедура робіт завершено. Можна прибирати всі пристосування і приступати до повноцінної експлуатації автомобіля.

  Заміна гальмівної рідини з АБС

  Наявність антиблокувальної системи коліс ускладнює цю процедуру тим, що модулятор АБС теж повинен бути прокачаний. І для цього потрібно створити надлишковий тиск в розширювальному бачку. Як замінити гальмівну рідину своїми руками в даному випадку? Нам потрібно спорудити спеціальне пристосування. Потрібна ще одна кришка бачка, нагнітальна "груша" (можна взяти від будь-якого медичного приладу для вимірювання тиску) і відрізок трубки зі штуцером. Просвердлюємо отвір у кришці і встановлюємо штуцер з трубкою на герметик. Згідно інструкції, для заміни гальмівної рідини на авто з АБС потрібно створити тиск в 1 Бар на бачку.

  Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
  Отже, приступимо. Спершу відкачуємо стару рідину з бачка і доливаємо нову. Потім робимо прокачування на колесах за такою ж схемою. Останнім залишиться наш модулятор. Доливаємо ще раз рідина в бачок до максимуму і беремо наше пристосування. Закриваємо кришку, нагнітаємо тиск грушею. Далі беремо трубку на штуцер, а другий кінець опускаємо в нашу тару (пляшку з-під мінералки). За допомогою ключа на 10 відкручуємо прокачной штуцер. По мірі виходу старої рідини накачуємо грушу. Так робимо до тих пір, поки з модулятора не вийде вся брудна рідина. Визначити її стан можна візуально. Після цього закриваємо штуцер із зусиллям в 83 Нм і доливаємо до верхнього рівня гальмівну рідину. Встановлюємо назад заводську кришку. Все, на цьому процедура заміни гальмівної рідини на автомобілі з АБС успішно завершена.

  Зверніть увагу

  Виробляючи будь-які роботи з гальмівної рідиною, важливо пам'ятати, що вона дуже гігроскопічна і легко вбирає вологу. Тому не варто відставляти баклажку відкритою. Сладу після доливання герметично закривають її.
  Заміна гальмівної рідини своїми руками: покрокова інструкція
  На скутерах і мотоциклах процедура заміни рідини відбувається аналогічно. Виняток становить лише те, що бачок спочатку заповнюється до верху рідиною, а важіль гальма досить вичавити один раз. Після цього закручується гайка зливу. Важіль можна відпустити. Така операція повторюється до тих пір, поки стара рідина повністю не буде замінена на нову.

  Висновок

  Отже, ми з'ясували, як проводиться заміна гальмівної рідини. Як бачите, цю операцію можна здійснити і самостійно. Правда, на автомобілях з АБС доведеться виготовити спеціальний інструмент. Інакше створити підвищений тиск у бачку у нас не вийде. Сама процедура по часу не займає більше двох годин. Однак нам потрібен помічник, який буде по команді натискати на педаль гальма і тримати її в натиснутому стані певний час.

  Популярі новини
  Загрузка...