Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації

304 0 Новини високих технологій

Залишилися в минулому ті часи, коли обробка мультимедійних файлів за допомогою обчислювальних систем була доступна тільки що спеціалізуються на цьому компаній, а також щасливчиків, які змогли придбати потужний комп'ютер. Важко повірити, але нещодавно якийсь Pentium з частотою 166 МГц і набором інструкцій MMX вважався відмінним рішенням, здатним працювати зі звуковим рядом і відеопотоком з прийнятною продуктивністю. Мабуть, саме тоді вперше постало питання «як витягти звук з відео на домашньому комп'ютері», і були знайдені коректно працюють програмні рішення. З тих пір пройшов не один десяток років, але деякі з них все ще відмінно справляються з поставленим колись завданням.


Підготовка

Перше, що рекомендується зробити при будь-якій роботі з відеопотоком – це попередньо встановити набір бібліотек кодеків.
Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації
Умовно кажучи, вони є інструментами, за допомогою яких операційна система і програми отримують можливість обробляти потік даних. Варто звернути увагу на K-Lite Codec Pack. У даному рішенні зібрані всі найбільш популярні кодеки. Під час інсталяції можна як самостійно вказати бажані модулі, так і вибрати передбачений «оптимальний» режим. Всі версії (базова, розширена) підтримуються в актуальному стані і повністю безкоштовні.

Virtual Dub: живіший за всіх живих

Програма вперше з'явилася в 2006-2007 роках і стала неймовірно популярною завдяки простому інтерфейсу, відкритим кодом, високій швидкості роботи і малому споживанню обчислювальних ресурсів, а також відсутності якихось суттєвих недоробок.
Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації
Все це багато в чому пояснюється низькорівневим кодом, використовуваних при створенні програми. Цільова операційна система – Windows довільній розрядності. Останнє оновлення відбулося в 2013 році. Проте з її допомогою можна цілком успішно витягти звук з відео. Програма здатна працювати з переважною більшістю сучасних форматів, так як використовує не тільки вбудовані, але і інстальовані в саму систему кодеки. З усіма доповненнями займає на диску близько 50 Мб, інсталяції не вимагає. Залишити її без уваги ніяк не можна. Мабуть, це самий простий спосіб, як витягти звук з відео.


Після запуску треба пройти в шапку меню та вибрати «Відкрити відеофайл». З'явиться вікно провідника, за допомогою якого слід вказати на бажаний відеоролик, що знаходиться на диску. Нижній ряд кнопок дозволяє вибрати початок і закінчення необхідного фрагмента, орієнтуючись за тимчасовими мітками. Після цього залишиться відкрити розділ «Файл» і натиснути на пункт «Зберегти звук WAV». Перепакування у цьому режимі не підтримується. Таким способом можна не тільки витягти звук з відео MKV, але і багато інших форматів, серед яких навіть такі екзотичні, як flm від Adobe і PVN.

Рішення від Sony

Наступна гідна уваги програма – це Sound Forge. Порівняно з попереднім додатком вона володіє як перевагами, так і недоліками. До останніх належать, зокрема, більш високі вимоги до обчислювальних потужностей і поширення на платній основі.
Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації
З іншого боку, жодних проблем з тим, як витягти звук з відео, зазвичай не виникає, так як все максимально автоматизовано.
Після запуску програми потрібно вибрати в меню шапки «Файл» пункт «Відкрити» або натиснути комбінацію Ctrl+O. У вікні провідника необхідно вказати бажаний відеоролик. Після цього доведеться почекати, поки буде виконана частотна модуляція. Ніж повільніше обчислювальна система, тим більше часу для цього потрібно. Далі все просто: верхній ряд показує розкадрування, а нижній – відповідний звуковий потік. Завдяки наочності можна легко визначити бажані початок і закінчення майбутнього звукового фрагмента. Можливість вибіркового витягу, як в даному випадку, є далеко не у всіх рішеннях, тому при виборі програми цей момент необхідно врахувати.
Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації
Для вибору звукової частини доріжки потрібно затиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, виділити фрагмент кольором. Після цього натиснути Alt+F2 і вибрати тип файлу (формат), якість в розділі «налаштування», назву. Важливий момент: допускається вибір правого або лівого каналу з стереопотік. Остаточне підтвердження – кнопка «Зберегти».

На просторах Інтернету

Крім вищезгаданих способів, існує можливість витягувати звук з відео, які знаходяться на віддалених мережевих серверах, а не на диску локального комп'ютера. Причому із зростанням швидкостей доступу до ресурсів мережі Інтернет, вона стає все затребуванішою. Наприклад, кожен хоча б раз задавався питанням «як витягти звук з відео в YouTube».
Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації
Насправді ця, здавалося б, нерозв'язна задача, дуже легко вирішується. Необхідно всього лише один раз налаштувати браузер на комп'ютері – і «діставати» звукову доріжку з відео можна буквально за пару кліків мишкою. Сервіс за скачування роликів з YouTube та/або вилучення з них звуку називається SaveFrom_Net. Він допускає як ручну роботу з адресним рядком, так і за допомогою плагіна. Більш універсальний другий спосіб, тому саме про нього і піде мова. Підтримується робота з браузерами на движку Chromium, а також Firefox, включаючи новітню версію «Огнелиса».

Як інсталювати «диво-програму»

Для установки розширення необхідно зайти в інтернет-магазин, скористатися пошуком, знайти SaveFromNet і погодитися з додаванням модуля в браузер. Не варто плутати рішення для соціальних мереж з повноцінною програмою.
Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації
У назві «правильного» розширення є слово helper. Наприклад, для Firefox потрібно в правому верхньому кутку натиснути на три смужки виклику меню, відкрити розділ «Додатки» і пройти в пункт «Отримати доповнення». У нижній частині сторінки посилання в магазин (купувати там нічого не потрібно, а тільки вибрати). Для браузера «Хром» доведеться додатково встановити розширення Chameleon, а вже потім з Opera Add-ons взяти помічника SaveFromNet. Розгорнута інструкція є на однойменному сайті розробника. Після цього ніяких складнощів з тим, як витягти звук з відео, більше не виникатиме.

Відеоролики в YouTube

Працює встановлене розширення додає на екран з ютуб-роликом додаткову кнопку. Вона розміщується прямо під вікном з відео, трохи правіше піктограм для голосування. Незалежно від локалізації, кнопка завжди підписана як Download. Безпосереднє натискання приводить до початку завантаження на жорсткий диск всього ролика. Для вибору аудіо необхідно натиснути на стрілку поруч із кнопкою і у випадаючому списку вказати бажаний формат Audio. Завантаження здійснюється в папку, прописану в глобальних налаштуваннях браузера. Тим, хто вирішив раз і назавжди розібратися з питанням «як витягти звук з відео», рекомендується додатково інсталювати допоміжне додаток Ummy Video Downloader. Воно прописується в системі і збільшує кількість доступних зберігаються форматів звукового потоку.

Мережеві сервіси

Крім розширення, можна скористатися спеціалізованими онлайн-сервісами. Принцип роботи такої системи простий: на віддаленому сервері знаходиться програмне забезпечення, здатне виконувати ті чи інші дії з файлами, розміщених користувачами. Для прикладу розглянемо, як витягти звук з відео mp4 за допомогою сайту.
Як витягти звук з відео: покроковий опис, способи та рекомендації
Незважаючи на велику кількість альтернатив, всі вони схожі. Потрібно в інтерфейсі вибрати «Видеоконвертация», потім завантажити файл зі свого комп'ютера на сервер (витрачений час залежить від швидкості з'єднання з Мережею). Далі необхідно вказати, що слід отримати «на виході» - відео або тільки звук. Кнопка «Конвертувати» запускає процес. Через кілька хвилин надається посилання на закачування свого звукового потоку.

Підсумки

Як видно, немає нічого складного в тому, як витягти музику з відео. Способи, що існують в даний час, дозволяють вирішити цю задачу саме так, як зручніше користувачеві комп'ютера. Абсолютно не важливо, який буде обраний, так як результат передбачуваний. Незалежно від того, чи буде віддано перевагу гнучкості локальних програм або простому інтерфейсу різних мережевих додатків. Мабуть, єдиний нюанс - це наявність доступу до мережі Інтернет. Якщо він відсутній, то проблема вибору перестає бути актуальною, а для обробки файлів доводиться використовувати лише локальні рішення.