Не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»: методика усунення несправностей

735 0 Новини високих технологій

Часто користувачі, які займалися повторної інсталяцією сьомої версії Windows, помічають, що після перевстановлення «Віндовс 7» не працює звук. Що можна зробити в такій ситуації? Напевно, немає сенсу обговорювати питання непрацездатності самого обладнання, тим більше, що проблема в більшості випадків відноситься не до професійних саундкартам, а до інтегрованим.

Чому не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»?

Для початку розглянемо основні проблеми, які можуть виникнути. Як правило, в процесі інсталяції система автоматично розпізнає всі «залізні» пристрої та автоматично встановлює для них відповідні драйвери з власної бази даних. І саме ці драйвери можуть не відповідати вимогам, заявленим для коректної роботи самого обладнання. Незважаючи на те що в більшості випадків інсталяція програмного забезпечення проводиться без супутніх конфліктів, проблеми все ж таки можуть виникнути.

Не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»: методика усунення несправностей
Для специфічного обладнання цей установка може протікати з помилками. Звідси і отримуємо ситуацію, коли після перевстановлення «Віндовс 7» не працює звук. Інструкція, розміщена нижче, у більшості випадків допоможе усунути програмні збої. Але однозначно практично всі пропоновані рішення зводяться тільки до того, щоб самостійно інсталювати драйвер, який розрахований саме на використовуваний тип обладнання, а також перевірити, як працює звукова служба системи. Зверніть увагу на той факт, що установка драйверів і додаткового ПО для професійних пристроїв на зразок карт Terratec (або більш сучасних) передбачає не тільки наявність драйвера, але і отримання вбудованої підтримки звуку з використанням Wavetable, що відповідає розпізнаванню MIDI-каналів і основного набору GM або XG від Yamaha, від Roland GS і т. д. Окремо варто сказати, що і універсальний драйвер ASIO теж не завжди ведуть себе коректно. Наприклад, у деяких програмах необхідно використовувати примусову зупинку використання аудіопристрої при згортанні програми або при зупинці відтворення.

Не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»: методика усунення несправностей
Принаймні, в FL Studio будь-якої версії можна знайти пункт налаштування аудіо у вигляді параметра Auto Close Device, який як раз і відповідає за припинення використання звукового драйвера при вищевказаних умовах.

Після перевстановлення «Віндовс 7» не працює звук: що робити в першу чергу?

Насамперед необхідно звернутися до стандартного «Диспетчер пристроїв», який можна викликати або з «Панелі управління», або з розділу адміністрування через ПКМ на значку комп'ютера, або командою devmgmt.msc в меню «Виконати». Якщо після перевстановлення «Віндовс 7» звук не працює, спочатку потрібно подивитися на стан звукової карти. Коли з нею спостерігаються неполадки, вона може бути позначена жовтим трикутником зі знаком оклику. Це явна вказівка на те, що драйвер обладнання встановлено неправильно або відсутня взагалі (хоча іноді пристрій може і не маркуватися).
Не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»: методика усунення несправностей
У цьому випадку через ПКМ на назві звукової карти необхідно вибрати пункт оновлення драйвера (програмного забезпечення пристрою). Також можна використовувати розділ властивостей, де на вкладці драйвера натискається відповідна кнопка. Система запропонує інсталювати ПО з власної бази даних. Погоджуємося і чекаємо результату. Але часто по завершенні процесу видається повідомлення про те, що найбільш відповідний драйвер вже встановлений. Але ж звуку все одно немає.

Використання пакетів встановлення та оновлення драйверів

У такій ситуації (особливо якщо саундкарта з підтримкою HD Audio не відноситься до моделей лінійки Realtek) можна спробувати встановити оригінальний драйвер з інсталяційного диска, який повинен в обов'язковому порядку бути присутнім при покупці комп'ютера або ноутбука.
Не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»: методика усунення несправностей
Якщо такого немає, найкращим рішенням стане застосування дискових або стаціонарних пакетів драйверів, що дозволяють встановити та оновити програмне забезпечення будь-якого пристрою. До таких можна віднести пакети DriverPack Solution, Slim Drivers та Driver Booster. Усі участь користувача при їх використанні зводиться тільки до угоди на інсталяцію потрібного ПЗ, після чого в обов'язковому порядку потрібно провести повний рестарт системи. Можна навіть видалити пристрій, і, можливо після рестарту його драйвери будуть встановлені автоматично, причому не системою, а саме програмою оновлення.

Пошук драйверів по ідентифікаторах

Але припустимо, що і застосування таких утиліт для нестандартного обладнання ефекту не дало, і після переустановки «Віндовс 7» звук не працює ні під яким приводом.

Не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»: методика усунення несправностей
Не варто засмучуватися, вихід є. У тому ж «Диспетчері пристроїв» потрібно використовувати розділ властивостей звукової карти і перейти на вкладку дані, де у випадаючому меню зверху слід вибрати показ ІД обладнання. Цілком можливо, що в описовій частині буде видно кілька рядків, що містять ідентифікатори VEN і DEV. Копіюємо або записуємо найдовше значення, а потім переходимо до пошуку драйвера в інтернеті. Для цього можна скористатися або спеціалізованими сайтами, або офіційними ресурсами виробників, якщо вони відомі. Далі все просто. Викачуємо потрібний драйвер і інтегруємо його в систему. Якщо файл драйвера не відноситься до виконуваним, а представлений у вигляді формату INF, встановити його можна через ПКМ з вибором відповідного рядка. Але система може повідомити, що така установка не підтримується. В цьому випадку знову переходимо до оновлення драйвера в «Диспетчері пристроїв», але при виборі вказуємо або пошук драйвера на локальному комп'ютері, або через кнопку огляду задаємо локацію, в якій завантажений інсталятор був збережений.

Проблеми зі службою Windows Audio

Але і це іноді не допомагає, а після переустановки «Віндовс 7» звук не працює знову. У чому ж причина? Дуже може бути, що для інсталяції самої системи застосовувався не оригінальний дистрибутив, а якийсь користувальницький ріпак (Repack), внаслідок чого звукова служба була інстальована некоректно або в даний момент знаходиться в деактивированном стані.
Не працює звук після перевстановлення «Віндовс 7»: методика усунення несправностей
Перевірити її працездатність і тип запуску можна через розділ служб, доступ до якого здійснюється через введення в консолі Виконати команди services.msc. Тут потрібно знайти службу Windows Audio і через подвійний клік викликати розділ редагування параметрів, після чого переконатися, що процес активований, а в типі старту встановлено значення «Автоматичний». Якщо з якихось причин задані параметри не відповідають описуваним, їх потрібно просто привести в належний вигляд. Після цього проводиться перезавантаження.

На закінчення

Залишається додати, що це і є основні рішення, що дозволяють усунути проблему того, що після перевстановлення «Віндовс 7» не працює звук. Однак іноді справа може доходити навіть до курйозів, коли користувач просто забуває включити саунд пересуванням повзунка на іконці в системному треї. У ноутбуках це можуть бути комбінації клавіш у поєднанні з клавішею Fn. Якщо на материнській платі встановлена не одна звукова карта, має сенс перейти на іншу. Особливу увагу варто звернути на присутність додаткових віртуальних пристроїв, які теж можуть блокувати доступ до основної картки. Це можуть бути сторонні драйвери і програми зразок AudioMAX, ASIO4ALL, встановлені для карт без підтримки мода Full Duplex і намагаються емулювати роботу "залізних" пристроїв, і багато іншого. В цьому разі потрібно бути особливо уважним, так як такі компоненти можуть банально перехоплювати управління звуковими схемами і пристроями у Windows-системах, а позбавитися від них часто буває дуже важко.

Популярі новини
Загрузка...