Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів

314 0 Новини високих технологій

У цій статті представлений огляд кількох програм, що дозволяють створювати музику на мобільному пристрої під управлінням Android. Ці продукти поступаються повноцінним віртуальним студіям. Ними навряд чи користуються професіонали. Але інтерес до музичного софту для мобільних пристроїв тільки посилюється. А попит породжує пропозицію.

FL Studio Mobile

FL Studio - популярний програма для створення музики для Android . Однак головне визнання вона заслужила не у користувачів мобільних телефонів, а у композиторів, які пишуть музику на ПК. Напевно, не знайдеться такого композитора електронної музики, який не знав би про студії Fruity Loops.


Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
Версія для мобільної ОС мало відрізняється від свого старшого брата. Робота ведеться в многодорожечном секвенсорі, де спочатку створюються MIDI-треки за допомогою інструменту Piano Roll. Присутній і покроковий режим редагування. Головне достоїнство цього додатка - величезна кількість вбудованих фільтрів, ефектів, віртуальних інструментів, лупів, семплів. Завдяки простому інтерфейсу, використовувати все це різноманіття зможе навіть той користувач, який ніколи не працював в подібних програмах.

Основні особливості

Відразу після завантаження програми доступно 133 інструменту. Додатково з офіційного сайту можна встановити ще більше двох сотень. Але за них доведеться заплатити. Тенденція розвитку віртуальних студій веде до того, що незабаром у них з'явиться підтримка всіма улюблених плагінів VST і VSTi.
Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
Програма для створення музики для Android повністю сумісна з настільної редакцією Fruity Loops. Це означає, що і в комп'ютері, і в смартфоні можна одночасно працювати над одним проектом. Експорт та імпорт MIDI-файлів дозволить задіяти інші утиліти для створення треку.


Головний недолік програми - висока ціна. Проте, один раз побачивши дітище розробників, будь-який користувач погодиться, що вони заслужили нагороду. Варто сказати, що додаток дуже вимогливо до ресурсів смартфона. На "слабких" пристроях вона пригальмовує, звук відтворюється з перериваннями і затримками. Навіть в piano roll робота некомфортна. Втім, розробники регулярно випускають оновлення, що дає користувачам надію на кращу оптимізацію.

Caustic 3

Caustic 3 - дуже потужна і складна програма для створення музики для Android . Додаток дуже схоже на настільну версію Reason. Caustic має багато такого, чого не вистачає досвідченим користувачам в FL Studio. Програма включає в себе різні еквалайзери, окрему автоматизацію для всіх елементів управління, можливість зміни висоти звуку.
Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
Ще одна перевага Caustic - підтримка нестислих файлів WAV розрядністю 8-32 біта. Це забезпечує найкраще звучання серед подібних програм. Для Caustic створено величезну кількість віртуальних музичних інструментів, однак для їх пошуку, завантаження та інсталяції потрібно витратити якийсь час. Треба сказати, що не всі з них звучать якісно, тому користувачу доведеться ще й вибрати підходящі. Програма для створення музики для Android підтримує формати FL Studio, SFZ і SoundFont. Звуковий движок непогано оптимізований. При відтворенні аудіо затримки мінімальні. Залежать вони в першу чергу від апаратної потужності смартфона або планшета.
Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
Головним недоліком Caustic є його складність. Широта налаштувань сподобається композиторам, які мають досвід у роботі з подібним софтом. Новачкам потрібно витратити значний час на читання мануалів і інструкцій. Навіть логічний і цілком стандартний для аудиостудий інтерфейс не врятує від цього. Додаток має дві версії. Першу можна завантажити вільно і використовувати її будь-яку кількість часу. Однак, як і інші безкоштовні програми для створення музики на "Андроїд" , функціоналом вона обмежена. Для використання всіх можливостей програми доведеться заплатити.

Dubstep Drum Pads 24

Невелике додаток Dubstep Drum Pads 24 направлено в першу чергу на тих користувачів, які хочуть створити трек в електронному стилі Dubstep. Порівняно з описаними вище студіями, воно не пропонує користувачеві багато можливостей. Головний його козир - простота. Програма для створення музики dubstep для Android дозволить створити свій трек тим людям, які не володіють навіть мінімальними знаннями та вміннями в області композиторства. Досвідчені музиканти оцінять утиліту як розважальну. Треба сказати, що розробник не намагався скласти конкуренцію серйозним продуктів. У додатку є тільки одне вікно з дванадцятьма областями. Натискаючи на них, ви трек будете додавати нові звуки та ефекти. За допомогою їх компонування і створюється композиція. Отриману музику можна імпортувати в MP3.