Новини високих технологій
» » Програма для обробки музики: перелік кращих. Звукові редактори

Програма для обробки музики: перелік кращих. Звукові редактори

5-11-2016, 09:40
1 840
Сучасні аудиоредактори воістину вражають, адже обробити звук не легше, ніж реставрувати картину. Але хоч завдання і складна, для її вирішення розроблено прості інструменти. Однак якщо для обробки фото більшість користувачів надає перевагу Photoshop, і сумніватися в лідері не доводиться, то редактор звуку вибрати набагато складніше. У цьому сегменті асортимент конкуруючих продуктів набагато ширше. У статті наведено огляд кращих на сьогоднішній день.

Sound Forge

Корпорація Sony, яка розробляє представлений продукт, реалізувала дуже потужний, але в той же час простий інструмент, який підійде як для професіонала, так і для новачка. Після вивчення основ зведення та мастерингу за допомогою Sound Forge можна редагувати аудіо так, що його неможливо буде відрізнити від студійного запису.


Як і багато інші редактори, програма для обробки музики відображає трек, над яким ведуться роботи, як частотну діаграму. Набравшись досвіду, можна навіть не прослуховувати трек, щоб зрозуміти, де є ляпи і помилки.

Головний козир Sound Forge

Sound Forge пропонує дуже потужні інструменти для реставрації звуку. Відновлення частотних характеристик можливо за допомогою різних вбудованих еквалайзерів. Програма має у своєму арсеналі, напевно, найбільш потужні плагіни для видалення шумів з запису. Залежно від характеру шуму додаток не просто заглушає його, а інтерполює. Технологія сканує сусідні ділянки та інші канали аудиофрагмента, після чого намагається відновити оригінальне звучання запису.


Якщо ж інтерполяція не принесла бажаного результату, програма для обробки музики включає в себе плагін Noise Reduction. У нього спочатку вбудовано чотири алгоритму для очищення фрагмента від шумів. При цьому характер шумів визначається емпірично. Тобто користувач вказує на те місце, де чути тільки шум. Плагін слухає його і розраховує середню АЧХ.

Audition

Audition від компанії Adobe раніше називалася Cool Edit. Стартові версії програми відразу ж звернули на себе увагу любителів режисури звуку з-за високої якості продукту. Коли розробку продали медіагіганту Adobe, в новинах була озвучена просто нечувана сума угоди - 16 мільйонів доларів.
Інструменти, що входять в пакет Audition, настільки досконалі, а інтерфейс зручний, що розробники рідко вирішуються на кардинальні зміни, раз по раз роблячи незначні зміни в коді. Програма для запису і обробки музики володіє потужним засобом очищення запису від перешкод. Однак в основному він підійде, якщо фрагмент аудіо зіпсований циклічними шумами (наведеннями). Виділення місця, де перешкода чути найбільш виразно, дозволить алгоритмам почати роботу. Вони автоматично розрахують АЧХ і запропонують найкращий варіант вирішення проблеми. Треба сказати, що іноді Audition не справляється з поставленою метою. Щоб спростити вам завдання, в програмі є можливість підключення VST-плагінів сторонніх розробників.

Інтерфейс

Найбільша перевага, яке має представлений редактор звуку перед конкурентами, - його інтерфейс з гнучкими налаштуваннями. До того ж вигляд і положення вікон автоматично змінюються під певну задачу. Наприклад, якщо необхідно зведення кількох записів, додаток включить многодорожечное відображення. Якщо ж підключити до комп'ютера другий монітор, програма перемістить частина функцій і діаграм на нього для більшої зручності. Audition може намалювати на дисплеї відразу безліч діаграм і графіків, заданих параметрами.
Треба зазначити, що ця програма для обробки музики здатна завантажити необмежену кількість треків одночасно. Саме із-за цієї причини даний редактор використовується діджеями та професійними музикантами.

Audacity

Головне, але не єдине відміну Audacity від інших програм - кросплатформеність. До того ж додаток абсолютно безкоштовно. Причому деякі професіонали віддають перевагу саме цю програму. Неважливо, на якій платформі потрібно відредагувати запис, додаток запуститься і на Mac і Linux, і Windows. В Audacity можна вирівнювати звук аудіозаписи, додати плавне загасання або поява в будь-яку точку треки, обрізати тишу автоматично, прибирати вокал пісні, і багато іншого.
Додаток підтримує аудіоматеріали з розрядністю до 24-біт і частотою дискретизації до 96 кГц. Програма для обробки музики російською мовою вміє записувати звук з будь-якого зовнішнього пристрою. Причому не обов'язково натискати на кнопку Rec, Audacity автоматично визначить збільшення рівня сигналу і включить необхідну функцію. Часто, коли в роботі необхідно використовувати файли з різних сховищ, легко заплутатися в них або втратити частину необхідної аудіоінформації. Щоб виключити подібний сценарій, редактор можна настроїти таким чином, щоб він завантажував всі файли проекту в одну директорію. Цінителі форматів без стиснення (ALAC, APE, FLAC, OGG) зацікавляться таким інструментом, як генератор АЧХ. Переглянувши діаграму, не складе труднощів зрозуміти реальну якість оригіналу аудиофрагмента. Audacity після першого запуску тестує продуктивність ПК. Завершивши короткий аналіз, що покаже, скільки доріжок одночасно можна завантажити, щоб під час обробки затримки були мінімальними. Програма для обробки якості музики може бути вдосконалена встановленням сторонніх доповнень. Таке рішення підійде для тих, кому стандартний набір функціоналу здався мізерним. Єдиний мінус - сторонні плагіни часто розробляються комерційними компаніями, а це значить, за багато доповнення потрібно платити.
Програмісти провели відмінну роботу по оптимізації коду. Програма працює стабільно і "вилітає" навіть на слабких комп'ютерах дуже рідко. Після кожного завершення програми воно якийсь час сканує систему на предмет "сміття", щоб видалити всі тимчасові файли, не потрібні ні користувачеві, ні.

Висновок

Вибір програми - найпростіше в мастерингу, зведення, запису та реставрації аудіоматеріалу. Щоб займатися цим професійно, необхідно довгий і копітке навчання. Без знань ніяке не допоможе створити шедевр. У руках майстра ж будь-який, навіть самий простий інструмент зможе показати всю свою міць.
Цікаво по темі
Як потрапити у Кам'яні надра. Опис локації і тактика проходження
Як потрапити у Кам'яні надра. Опис локації і тактика проходження
У грі World of Warcraft існує величезна кількість підземель, в яких гравці можуть весело провести час, при цьому отримати бонусом до задоволення від
Еквалайзер - це що таке? Для чого потрібен еквалайзер?
Еквалайзер - це що таке? Для чого потрібен еквалайзер?
В статті мова піде про еквалайзері. Це програма або пристрій для гнучкої настройки звуку. Звичайно ж, це не повне визначення, але про це поговоримо у
Додатки для "Андроїда": огляд кращих програм
Додатки для "Андроїда": огляд кращих програм
Сьогодні юзерам доводиться витрачати багато часу, щоб знайти якісне. Дана стаття покликана заощадити час користувача. У ній представлений огляд
Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція
Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція
Детальніша інформація по роботі з аудіокнигами, завантаженням їх на "Айфон" і інших методах прослуховування аудіо-літератури на смартфоні.
Потрібна хороша читалка для "Андроїда"? Вибирайте з числа кращих
Потрібна хороша читалка для "Андроїда"? Вибирайте з числа кращих
Що б не говорили медики про шкоду читання з екрану смартфона, ніхто не перестане поглинати нові книги, використовуючи підручні девайси. Адже це дуже
Що робити, якщо звук хрипить на ноутбуці
Що робити, якщо звук хрипить на ноутбуці
Дуже часто власникам ноутбуків і комп'ютерів доводиться стикатися з однією проблемою, і ця проблема називається відтворення музики і відео, або