Новини високих технологій
» » Графічні редактори зображень. Особливості роботи

Графічні редактори зображень. Особливості роботи

13-11-2016, 17:45
2 376
Графічні редактори - інструменти, використовувані для створення або видозміни зображень. Жоден фотограф, художник або веб-майстер сьогодні не може обійтися без подібних програм. Причому зразки сучасних продуктів поєднують в собі одночасно багатий функціонал і простоту, що дозволяє використовувати їх навіть новачкові.

GIMP

GIMP - абсолютно безкоштовний графічний редактор растрових зображень . Його можна назвати аналогом такого популярного продукту, як Photoshop. Додаток відмінно підійде для малювання логотипів, редагування фотографій, створення дизайну сайтів. У програмі можна виконувати будь-які дії, необхідні під час зміни або створення зображень.


Основні особливості GIMP

Комплекс вбудованих інструментів, необхідних для малювання. Можливість одночасної роботи з великою кількістю картинок. Трансформація елементів зображення (обертання, масштабування, нахил, розтягнення). Робота з текстом як з окремими шарами. У програму вбудовані засоби для пакетної обробки файлів. Створення анімацій у форматах PNG і MNG. Збереження історії змін проекту. GIMP поєднує в собі два, здавалося б, несумісних переваги. Додаток хоч і безкоштовна, але складає конкуренцію популярному Adobe Photoshop.
До недоліків варто віднести складний інтерфейс, який представляє собою безліч одночасно відкритих вікон. Такий підхід відштовхує новачків і вимагає звички. Однак, попрацювавши в додатку, користувач зрозуміє, що муки коштували свічок, адже воно володіє великим потенціалом. Можливість розширення програми за рахунок сторонніх плагінів, які розробляють і невідомі програмісти, і великі компанії, що робить її унікальною.


Adobe Photoshop

Описуючи редактори зображень , ніяк не можна обійти стороною Photoshop. Це сама потужна професійна програма з усіх, які коли-небудь існували. Її лідерство забезпечує величезну кількість вбудованих функцій, які дозволяють втілити в життя будь-які ідеї. Надточний режим роботи з зображеннями не допустить появи помилок під час редагування. Крім цього, Photoshop має функцію перекладу тривимірної графіки в двовимірні зображення.

Основні особливості Photoshop

Для збереження проектів використовується формат PSD, забезпечує компресію вмісту без втрат якості. Зручна панель управління забезпечує легкий доступ до всіх основних інструментів. Інтерфейс максимально зрозумілий. Робота здійснюється в попиксельном режимі з можливістю зміни масштабу окремих частин зображення. При цьому не втрачається чіткість. Редактор графічних зображень містить інструменти для створення анімації. Підтримка 64-розрядних даних забезпечує високу швидкість роботи.
Adobe Photoshop багато років вважається незмінним лідером графічних редакторів. У ньому є всі інструменти, необхідні як професіоналам, так і новачкам. Саме набір інструментів разом з високою оптимізацією, що забезпечує високу швидкість роботи, висуває додаток на перші місця Топів.

Paint.NET

Paint.NET - програма, яка не схожа на описані вище редактори зображень . Вона пропонує основний набір інструментів, зате займає дуже мало місця на диску. Першочергове завдання програми - коректування фотографій і картинок. Робота зі сканером або цифровою камерою в Paint.NET організована максимально зручно. Саме з-за цього редактором користуються багато професійні фотографи.

Основні особливості Paint.NET

Підтримка основних форматів зображень. Простий і зрозумілий інтерфейс. Можливість роботи з шарами і нашаруваннями. Вбудовані інструменти векторної графіки. Число дій в історії змін обмежена тільки місцем на жорсткому диску. Вбудовані ефекти. 3D-обертання зображень. Легке зміна контрастності, кольору, насиченості, яскравості. Підтримка сторонніх плагінів.
Головні переваги Paint.NET - простота і безоплатність. Редактор растрових зображень не вимагає потужного комп'ютера для стабільної роботи. Він ощадливо витрачає апаратні ресурси машини. Програма працює однаково добре як в сучасних ОС, так і в старенькій Windows XP.

PixBuilder Studio

PixBuilder - повністю безкоштовний додаток, призначений в першу чергу для створення картинок з нуля, а для видозміни фотографій. Функціонал програми розрахований на професійних фотографів. Редактор включає в себе інструменти, аналогічні дорогим продуктам.

Основні особливості

Коригування кольорів. До неї відноситься зміна балансу білого, рівнів насиченості, яскравості. Збереження кожної дії в історії змін. Як і інші редактори зображень, PixBuilder поставляється з вбудованими фільтрами. Трансформація зображень чи окремих елементів. Окрема панель для доступу до таких інструментів, як лікуюча кисть, нахил, штамп, копіювання. Простий інтерфейс, в якому зможе розібратися навіть новачок.
Програма повністю перекладена на російську мову. Включає в себе інструменти першої необхідності для домашньої фотостудії. Колажі, спецефекти, ретушування - все це не вимагає покупки дорогих продуктів.

Photoscape

Якщо вам необхідний інструмент для пакетної обробки фото, Photoscape виявиться кращим вибором. Це додаток включає в себе безліч фільтрів для видозміни малюнків. Ефект масляного малюнка, акварелі, гранулювання, мозаїки - все це автоматично зробить програма. Редактор зображень містить 29 фільтрів, які допоможуть перетворити нудні зображення в шедевр сучасного мистецтва.

Основні можливості

Конвертування форматів RAW і JPG. Одночасна обробка відразу безлічі файлів. Створення GIF-анімацій. Кадрування, коригування розміру, регулювання рівня яскравості, контрастності, насиченості. Поділ знімка на кілька частин для створення колажу. Перегляд фото в режимі слайд-шоу. Створення скріншотів екрану.
Photoscape краще, ніж інші редактори зображень, підходить для підготовки фотографій перед заливанням їх на хостинги зображень, блоги та соціальні мережі.
Цікаво по темі
Пакетна обробка фотографій в «Фотошопі». Уроки Фотошопу
Пакетна обробка фотографій в «Фотошопі». Уроки Фотошопу
Час, який необхідно для обробки великих масивів фотографій, можна заощадити. Для цього слід ознайомитися з корисною функцією «Пакетна обробка
Обтравочна маска в "Фотошопі" (Clipping Mask Photoshop). "Фотошоп" для чайників
Обтравочна маска в "Фотошопі" (Clipping Mask Photoshop). "Фотошоп" для чайників
Потужний графічний редактор Adobe часто лякає новачків функціями і інструментами, які здаються непотрібними і надто складними. Обтравочная маска в
Аналог Microsoft Office: Apache OpenOffice, SSuite Office. Безкоштовний аналог Microsoft Office
Аналог Microsoft Office: Apache OpenOffice, SSuite Office. Безкоштовний аналог Microsoft Office
Виявилося, що знайти аналог Microsoft Office для Windows 10 і інших операційних систем не важко. Серед найпопулярніших LibreOffice і OpenOffice є і
Програма для копіювання дисків: огляд безкоштовних продуктів
Програма для копіювання дисків: огляд безкоштовних продуктів
Левова частка популярних утиліт, що дозволяють зробити бекап жорсткого диска, - комерційні продукти. Безумовно, що утримує лідируючі позиції
Програма для обробки музики: перелік кращих. Звукові редактори
Програма для обробки музики: перелік кращих. Звукові редактори
Сучасні аудиоредактори воістину вражають, адже обробити звук не легше, ніж реставрувати картину. Але хоч завдання і складна, для її вирішення
Як у "Ворді" обрізати малюнок. Покрокове керівництво
Як у "Ворді" обрізати малюнок. Покрокове керівництво
Працюючи з текстовим редактором MS Word, доводиться стикатися із завданням редагування зображень. Тому досить часто користувачам доводиться ламати