Що таке вебка? Значення слова

230 0 Новини високих технологій

Де знайти хорошу вебку з ефектами? Що робити, якщо не працює вебка? Яка вебка краще? Багато користувачів мережі рано чи пізно починають задаватися подібними питаннями. Багато Але не всі. Деякі люди поняття не мають, про що йде мова, і ставлять інше питання: що таке вебка? Якщо ви ставитеся до їх числа, то не засмучуйтесь! В цьому немає нічого ганебного. Щоб отримати відповідь на питання яке вас цікавить, ми пропонуємо вам ознайомитися з нашою публікацією, в якій докладно розповідається про визначення вебки.

Що таке вебка? Значення слова

Пояснення

Що таке вебка? Не будемо затягувати з передмовою, а відразу ж скажемо все як є: вебка - це більш спрощене, більш сленгове назва веб-камери. Ми пояснили коротко значення слова вебка, і на цьому нашу статтю можна було б закінчити. Можна було б, якщо б не одне: цілком можливо, ви поняття не маєте, що таке веб-камера. Що ж, давайте це виправляти.


Веб-камера - це пристрій запису, що використовується для передачі аудіо - та відеоповідомлень. Як правило, даний пристрій застосовують для програм на зразок Skype, ICQ та інших месенджерів, які дають можливість спілкуватися через відеозв'язок. Дозвіл вебкамер і якість картинки, як правило, залишає бажати кращого, однак їх цілком достатньо для тих цілей, для яких вони призначені.
Що таке вебка? Значення слова

З чого складається веб-камера?

Ми вже розібралися з тим, що таке вебка, тепер давайте детальніше розглянемо те, як вона працює. Практично кожна веб-камера складається з матриці, спеціального процесора компресії і вбудованого веб-сервера. Матриці можна розділити на два типу: ПЗС-матриці (ПСП - прилад із зарядовим зв'язком) і КМОП-матриці (КМОП - природна структура метал-оксид-напівпровідник). Такі матриці розрізняються рівнем деталізації і якістю зображення. Крім зйомки відео вебка під час роботи перетворює аналоговий сигнал в цифровий. Отриманий цифровий сигнал обробляється через спеціальну плату відеозахвату. По завершенні цього процесу відеоматеріал передається через мережу.


ПЗС-матриця є світлочутливим провідником. Провідник представляє собою пластинку, через яку світло перетвориться в електричний імпульс. Матриці такого типу мають у своїй основі велика кількість світлочутливих осередків. Об'єктив вебки використовується для передачі зображення на монітор комп'ютера. Від якості об'єктива, як правило, залежить і підсумкове якість картинки. До головних характеристик об'єктиву відноситься формат, фокусна відстань, глибина різкості і т. д.
Що таке вебка? Значення слова
Оптичні фільтри веб-камери являють собою плоскі паралельні пластинки. Вони знаходяться над матрицею, і їх головна функція полягає в якісній передачі кольору. Варто також сказати пару слів про плату відеозахвату вебки. Вона призначена для конвертації аналогового электросигнала в цифровий формат. Через центральний процесор відбуваються процеси відтворення стисненого та оцифрованого відеоматеріалу. Основна функція інтерфейсу полягає в підключенні веб-камери до локальної мережі. Вебка підключається безпосередньо до входу комп'ютера через порт USB.

За яким принципом працює веб-камера?

Коли вебка підключається до Всесвітньої павутини, їй присвоюється веб-адресу. Це також робиться через спеціальні програми, які автоматично присвоюють веб-камері адресу. Коли комп'ютер визначає вебку, вона починає працювати в якості мережевого пристрою, який перетворює в цифровий сигнал надходить в об'єктив зображення для запису або передачі в мережу. Так і відбувається робота веб-камери.
Що таке вебка? Значення слова

Достоїнства і недоліки веб-камери

Як і будь-який інший гаджет, веб-камера має свої плюси і мінуси. До головних переваг цього пристрою можна віднести компактність і можливість передавати відеоповідомлення в режимі онлайн. До головних недоліків вебки відноситься низька якість картинки, про який ми вже говорили раніше, і обов'язкова наявність широкосмугового підключення до Всесвітньої павутини для передачі відеозображення в режимі онлайн. Якщо метою є звичайна запис зображення, то для цього широкосмуговий доступ до мережі не потрібно. На цьому ми можемо поставити жирну крапку. Тепер ви знаєте, що таке вебка, як вона працює і в яких програмах використовується. Сподіваємося, що надана в статті інформація була вам цікава!

Популярі новини
Загрузка...