"Скайп" не бачить мікрофон: що робити?

501 0 Новини високих технологій

«Скайп» - популярна програма, яка незважаючи на безліч аналогів залишається найбільш затребуваною для роботи і спілкування. Але, як і у будь-якого софту, у цього також є недоліки. Наприклад, іноді «Скайп» не бачить мікрофон. Причин може бути дуже багато.

Програма

Skype - це програма, яка дає користувачам можливість писати текстові повідомлення, використовувати голосовий та відеозв'язок. Працює тільки при підключенні до інтернету. Хоча програма безкоштовна, в ній є платна послуга: дзвінки на мобільні та стаціонарні номери. Компанія-розробник була заснована ще в 2003 році. За основу взяли програму KaZaA, над якою раніше працювали фахівці, які прийшли в новостворену організацію. Перші версії популярного нині софта з'явилися восени 2003 року.


"Скайп" не бачить мікрофон: що робити?
Заволодіти аудиторією розробникам вдалося завдяки голосового зв'язку, якої не було в ICQ і подібних програмах, а також простого інтерфейсу і реєстрації.

Включення

Перш ніж зрозуміти, чому «Скайп» не бачить мікрофон, потрібно розібратися з його підключенням. Все залежить від того, який пристрій ви використовуєте. Приміром, мікрофон може бути окремим девайсом, або продаватися разом з навушниками. Так чи інакше, з початку потрібно підключити пристрій у відповідний роз'єм, а далі протестувати його працездатність.
"Скайп" не бачить мікрофон: що робити?
Це робиться кількома способами:
 • Можна подзвонити другу і поспілкуватися з ним. Так найпростіше дізнатися, чути вас співрозмовнику чи ні.
 • Є варіант подзвонити в Echo/Sound Test Service - контакт, який є відразу після установки програми в списку. Після звукового сигналу потрібно буде вимовляти слова, а після другого сигналу прослухати результат.
 • Нарешті, можна зайти в «Настройки» - «Загальні» - «Налаштування звуку». Там є регулятор гучності мікрофона і навушників. Якщо почати говорити, то рівень гучності стане коливатися. Так можна визначити, бачить або не бачить «Скайп» мікрофон.
 • "Скайп" не бачить мікрофон: що робити?

  Перевірка

  На жаль, «Скайп» — не ідеальна програма. У ній часто відбуваються помилки і збої. Скаржаться користувачі і на те, що «Скайп» не бачить мікрофон. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, потрібно перевірити кілька пунктів:


 • Правильне підключення пристрою. Іноді користувачі плутають роз'єм навушників і мікрофона між собою. У підсумку, нічого не працює.
 • Іноді потрібна установка драйверів. Звичайно, зараз це вкрай непопулярний практика. Але деякі девайси досі продаються з дисками і ПО.
 • Знову переходимо в основні налаштування і дивимося на рівень гучності. Над ним є вибір мікрофона. Можливо, до вашого комп'ютера підключено відразу кілька голосових пристроїв. Тоді із списку потрібно вибрати потрібне.
 • Що робити?

  Якщо «Скайп» не бачить мікрофон, можна перейти в системні налаштування ПК. Для цього переходимо в «Пуск», після вводимо в пошуковий рядок «Управління звуковими пристроями». Відкриється нове вікно. У ньому можна настроїти не лише мікрофон, але і навушники з колонками. Переходимо у вкладку «Запис». Відкриється список мікрофонів системи. Тут може бути один або кілька варіантів. Потрібно клікнути по активного варіанту та натиснути «Властивості».
  "Скайп" не бачить мікрофон: що робити?
  Знову відкриється вікно, в якому потрібно перевірити вкладку «Рівні». Першим пунктом тут буде регулювання мікрофона. Потрібно пересунути повзунок вправо, до максимального значення.

  Несправність

  Якщо раніше «Скайп» не бачить мікрофон можна спробувати встановити інші голосові програми або використовувати стандартний інструмент. У Windows 7 переходимо в «Пуск» - «Усі програми» - «Стандартні». Зі списку вибираємо програма «Звукозапис». Цей інструмент є комп'ютерним диктофоном, який допомагає записувати звук. Також можна скачати програму типу Audacity, яку використовують для запису пісень. Тут легко перевірити мікрофон, його звучання і проблеми, які з ним пов'язані. Якщо не тільки «Скайп» не бачить мікрофон, але і інші програми не працюють з ним, швидше за все, проблеми в несправності пристрою. Дуже часто буває, що, купивши гарнітуру, користувач зауважує: навушники працюють, а мікрофон - ні. У цьому випадку покупку доведеться повернути в магазин.

  Windows 10

  Хоча працездатність девайсів рідко коли залежить від операційної системи, є помилки розробників. Звичайно, після їх виявлення виправляють, але на перших етапах не всі можуть зрозуміти, що з ними робити. Так, в деяких оновленнях, «прилітають» на Windows 10 «Скайп» не бачив мікрофон. Зверху програми з'являлося повідомлення про те, що конкретне голосове пристрій не працювало. Потрібно його замінити. При цьому мікрофон легко справлявся з іншими програмами. Ця проблема була викликана системним збоєм. Виправити було легко: в «Пуск» перейти в «Параметри» - «Конфіденційність» - «Мікрофон». В цьому вікні потрібно дозволити використовувати «Скайпу» девайс.

  Mac OS

  Комп'ютери на цій операційній системі також часто стикаються з тим, що «Скайп» не бачить мікрофон від навушників. Такі ситуації бувають дуже рідко, але коли трапляються, доводиться шукати відповідь на форумах. Користувачі говорять про те, що система самостійно може скидати настройки і вибирати інші пристрої для голосового спілкування. Причому виправити це можна перевстановлення програми. Деякі зазнали добу, і все стало на свої місця. Були також поради перезавантажити ПК.

  Смартфони

  Може бути таке, що мобільна версія «Скайп» не бачить мікрофон. Якщо у вас iPhone, потрібно:
 • спробувати перевстановити програму;
 • перейти в налаштування, знайти вкладку «Конфіденційність» і дати доступ програми до мікрофона;
 • перевірити оновлення софта.
 • Якщо пристрій Android можна:
 • перевстановити «Скайп»;
 • перевірити оновлення;
 • спробувати відкотити нову версію до раніше випущеної;
 • перезавантажити смартфон.
 • "Скайп" не бачить мікрофон: що робити?

  Камера

  Буває так, що разом з мікрофоном «Скайп» не бачить і камеру. У цьому випадку проблему виправити складніше, тому що вебки зазвичай вимагають установки, оновлення або скасування драйверів. Перевірити працездатність програми можна таким же методом, як і мікрофон. Але для початку придивіться до самого девайсу. Якщо це ноутбук, то поруч з об'єктивом буде горіти лампочка. Якщо вебка підключається окремо, то на ній також повинні бути індикатори. Далі в «Скайпі» потрібно знайти налаштування відео. Вони автоматично запускають камеру. Зверху вибираємо пристрій. Якщо ви використовуєте на ноутбуці сторонню вебку, то в списку буде два пристрої. В інших же випадках - одне. Нижче у віконці з'являється те, на що спрямований об'єктив камери. Під ним є налаштування вебки і зміна аватара. Налаштувань відображення дуже багато: можна змінювати яскравість, контраст, кольори і багато іншого.
  "Скайп" не бачить мікрофон: що робити?
  Якщо в цьому меню нічого не відображається, тоді потрібно перейти в налаштування системи. Для цього потрібно відкрити «Мій комп'ютер», натиснути правою кнопкою миші і вибрати «Властивості». У новому вікні з'явиться список. Тут вибирає «Диспетчер пристроїв». Так ми побачимо всі девайси, які підключені до ПК. У «Звукові, відео та ігрові пристрої» повинна відображатися вебка. Якщо її там немає, швидше за все, вона не працює.
  "Скайп" не бачить мікрофон: що робити?
  Якщо ж ви помітили в списку камеру, потрібно клікнути правою кнопкою миші. Можливо, доведеться включити її, якщо вона відключена, або оновити драйвера.

  Інші проблеми

  Крім проблеми, коли «Скайп» не бачить динаміки і мікрофон, може бути і некоректна їх робота. Це дуже поширена проблема. Приміром, мікрофон може шипіти, рыпеть, гудіти і т. д. Щоб це виправити, потрібно:
 • оновити драйвера;
 • прибрати автоматичне налаштування мікрофону;
 • встановити допоміжний софт, який допоможе налаштувати звучання;
 • спробувати перевстановити «Скайп»;
 • простежити за якістю інтернет-з'єднання.
 • Є й проблеми, які не можна виправити апаратно. Мікрофон може бути неякісним, або несправний штекер і розхитаний роз'єм. Бувають проблеми, пов'язані з неякісним інтернетом, або недоліком оперативної пам'яті. В цьому випадку користувачеві вирішувати: купувати інший девайс, проводити високошвидкісний інтернет або придбати модуль ОЗП.

  Висновки

  Незважаючи на популярність, «Скайп» потихеньку втрачає свою аудиторію. Геймери починають відмовлятися від цієї програми з-за проблем зі зв'язком і віддають перевагу Olympus. Для цього сегмента користувачів даний сервіс набагато зручніше і корисніше. А ось «Скайп» залишається популярним для роботи і спілкування з родичами за кордоном. І хоча помилок і збоїв програмі уникати не вдається, розробники намагаються моментально виправляти неполадки.

  Популярі новини
  Загрузка...