Що таке "дозвіл екранів моніторів"? Найбільш поширені на даний момент формати картинок

585 0 Новини високих технологій

В рамках цього огляду будуть розглянуті дозволу екранів моніторів. Причому як актуальні, так і ті, які вже здебільшого пішли в небуття. Також будуть надані рекомендації щодо вибору такого периферійного пристрою.

Що таке "дозвіл екранів моніторів"? Найбільш поширені на даний момент формати картинок

Основні види

Для початку розберемося з тим, що ж у даному випадку ховається за словом "дозвіл" - це кількість точок (їх на професійному жаргоні називають пікселями) на поверхні екрана або носія. Чим їх більше, тим краще якість виведеного зображення. Початковим на сьогоднішній день роздільною здатністю є пристрої, які підтримують формат 1366x768. Тобто це якість зображення, яке відповідає специфікаціям стандарту HD. На поточний момент така якість картинки застаріло і використовується в основному у складі бюджетних обчислювальних систем. Є також проміжний стандарт зображення HD+ з кількістю точок 1440x900. У настільних ПК він застосовується вкрай рідко. А ось у складі мобільних обчислювальних систем початкового рівня зустрічається досить часто.


Пристрої середнього цінового діапазону вже використовують картинку формату FullHD. У цьому випадку кількість точок по вертикалі дорівнює 1080 а по горизонталі - 1920. Умовно стандарт FullHD можна віднести до початкового рівня за якістю зображення. Середній сегмент за якістю картинки заповнюють пристрої з форматами 2К (2560x1440) та 4К (3860x2160). Збільшення щільності точок призводить до того, що якість виведеного зображення набагато поліпшується. До рішень ж преміального рівня можна віднести монітори з форматом картинки Full4K (4096x2160) і 5К (5120x2880). Такі пристрої зустрічаються досить рідко. При цьому ціна у них досить висока. Знову-таки, для виведення даного зображення необхідно відповідне апаратне забезпечення. З подібною графічною інформацією можуть повноцінно працювати прискорювачі GTX 1080Ti або більше продуктивні рішення.

Застарілий стандарт

На поточний момент застарілі дозволу екранів моніторів, як було зазначено раніше, — це HD і HD+. У першому випадку подібний формат графічної інформації використовується в складі ПК початкового рівня. Причому це може бути як і настільна система, так і мобільний комп'ютер. Для обробки такої картинки досить обчислювальних ресурсів вбудованого прискорювача. Тип же використовуваної матриці — TN+Film, який на поточний момент застарів і має зменшені кути огляду. У бюджетних обчислювальних системах якість і характеристики відходять на другий план, а ось вартість відіграє пріоритетну роль. Саме таке поєднання і є у пристроїв з матрицею HD.

В цю ж саму категорію потрапляють ноутбуки з форматом зображення HD+. Кардинально поліпшити якість виведеного зображення дане збільшення дозволу не дозволяє. Для обробки відеоінформації у такому вигляді досить вбудованої відеокарти і 2Гб відеобуфера. В якості прикладу можна навести монітор Acer EB192Qb. Його діагональ дорівнює 185", а кількість точок — 1366x768. Вартість такого пристрою орієнтовно становить 4000 рублів. Це відмінне рішення для бюджетних ПК.
Що таке "дозвіл екранів моніторів"? Найбільш поширені на даний момент формати картинок

Початковий рівень

Дозволу екранів моніторів і ноутбуків початкового рівня відповідають специфікаціям стандарту FullHD. Збільшення щільності пікселів значно покращує якість зображення. Але і ціна такого периферійного пристрою підвищується. Тип використовуваних матриць може бути як TN+Film, так і IPS. Останній з них кращий. До даної групи належить пристроїв Samsung S23A300B. Діагональ його екрана дорівнює 23" і виводить картинку у форматі 1920x1080. Його вартість становить близько 6000 рублів.

Середній клас

До преміального сегменту, як було раніше зазначено, відносяться 4К - дозволу екранів моніторів. Список пристроїв цієї групи включає рішення з діагоналями від 235" до 32". Тип використовуваної матриці - IPS. Графічний прискорювач при обробці такої інформації повинен бути в дискретному виконанні.
До цієї групи пристроїв відноситься Lenovo LI2821 з діагоналлю екрана 28". Це відмінний компонент графічної підсистеми для ЕОМ середнього рівня. Його вартість 17000 рублів.

Преміальні монітори

Дозволу екранів моніторів в преміальному сегменті можуть бути рівні Full4K і 5K. Істотну різницю між раніше згаданим звичайним 4К і цими двома стандартами на діагоналях екрану до 55" включно помітити дуже і дуже важко. Тому особливого виграшу від такого переходу не вийде відчути. На додаток до цього, начинка комп'ютера для обробки такої інформації повинна бути ультрапреміального рівня. Також і вартість у них відповідна.

В якості прикладу розглянемо пристрій моделі LG UltraFine HKN62 з підтримкою 5К. Діагональ його має довжину 27", а тип використовуваної матриці - IPS. Вартість на нього дорівнює 90000-100000 рублів. На завершення наведемо таблицю, в якій будуть вказані основні характеристики таких пристроїв. Таблиця 1 - Основні параметри моніторів

№ п/пПозиціонуванняФормат картинки, пікселіТип матриціОрієнтовна вартість, рублів1.Бюджетний сегментHD/1366x768TN+Film4000-5000HD+/1440x9002.Початковий рівеньFullHD/1920x1080TN+Film/IPS5000-70003.Середній клас4К/3840x2160IPS/OLED15000-400004.Преміальні пристроюFull 4К/4096x2160 5К /5120x2880IPS/OLED50000 і вище

Що таке "дозвіл екранів моніторів"? Найбільш поширені на даний момент формати картинок

На закінчення

Дозволу екранів моніторів рекомендується вибирати таким чином:
  • Комп'ютери економ-класу оснащуються дисплеями з HD-формату. У таких ПК найбільший пріоритет має вартість, яка в таких пристроїв низька.
  • Системні блоки початкового і середнього комплектуються відповідно моніторами з FullHD і 4К.
  • Ну а ось звертати погляд у бік більш дорогих Full4K і 5К дисплеїв поки не має особливого сенсу. Ціна у них захмарна, а ось особливого поліпшення якості зображення за рахунок цього досягти не вийде.
  • Популярі новини
    Загрузка...