Новини високих технологій
» » Що таке "дозвіл екранів моніторів"? Найбільш поширені на даний момент формати картинок

Що таке "дозвіл екранів моніторів"? Найбільш поширені на даний момент формати картинок

9-01-2018, 23:13
803
В рамках цього огляду будуть розглянуті дозволу екранів моніторів. Причому як актуальні, так і ті, які вже здебільшого пішли в небуття. Також будуть надані рекомендації щодо вибору такого периферійного пристрою.

Основні види

Для початку розберемося з тим, що ж у даному випадку ховається за словом "дозвіл" - це кількість точок (їх на професійному жаргоні називають пікселями) на поверхні екрана або носія. Чим їх більше, тим краще якість виведеного зображення. Початковим на сьогоднішній день роздільною здатністю є пристрої, які підтримують формат 1366x768. Тобто це якість зображення, яке відповідає специфікаціям стандарту HD. На поточний момент така якість картинки застаріло і використовується в основному у складі бюджетних обчислювальних систем. Є також проміжний стандарт зображення HD+ з кількістю точок 1440x900. У настільних ПК він застосовується вкрай рідко. А ось у складі мобільних обчислювальних систем початкового рівня зустрічається досить часто.


Пристрої середнього цінового діапазону вже використовують картинку формату FullHD. У цьому випадку кількість точок по вертикалі дорівнює 1080 а по горизонталі - 1920. Умовно стандарт FullHD можна віднести до початкового рівня за якістю зображення. Середній сегмент за якістю картинки заповнюють пристрої з форматами 2К (2560x1440) та 4К (3860x2160). Збільшення щільності точок призводить до того, що якість виведеного зображення набагато поліпшується. До рішень ж преміального рівня можна віднести монітори з форматом картинки Full4K (4096x2160) і 5К (5120x2880). Такі пристрої зустрічаються досить рідко. При цьому ціна у них досить висока. Знову-таки, для виведення даного зображення необхідно відповідне апаратне забезпечення. З подібною графічною інформацією можуть повноцінно працювати прискорювачі GTX 1080Ti або більше продуктивні рішення.

Застарілий стандарт

На поточний момент застарілі дозволу екранів моніторів, як було зазначено раніше, — це HD і HD+. У першому випадку подібний формат графічної інформації використовується в складі ПК початкового рівня. Причому це може бути як і настільна система, так і мобільний комп'ютер. Для обробки такої картинки досить обчислювальних ресурсів вбудованого прискорювача. Тип же використовуваної матриці — TN+Film, який на поточний момент застарів і має зменшені кути огляду. У бюджетних обчислювальних системах якість і характеристики відходять на другий план, а ось вартість відіграє пріоритетну роль. Саме таке поєднання і є у пристроїв з матрицею HD.

В цю ж саму категорію потрапляють ноутбуки з форматом зображення HD+. Кардинально поліпшити якість виведеного зображення дане збільшення дозволу не дозволяє. Для обробки відеоінформації у такому вигляді досить вбудованої відеокарти і 2Гб відеобуфера. В якості прикладу можна навести монітор Acer EB192Qb. Його діагональ дорівнює 185", а кількість точок — 1366x768. Вартість такого пристрою орієнтовно становить 4000 рублів. Це відмінне рішення для бюджетних ПК.

Початковий рівень

Дозволу екранів моніторів і ноутбуків початкового рівня відповідають специфікаціям стандарту FullHD. Збільшення щільності пікселів значно покращує якість зображення. Але і ціна такого периферійного пристрою підвищується. Тип використовуваних матриць може бути як TN+Film, так і IPS. Останній з них кращий. До даної групи належить пристроїв Samsung S23A300B. Діагональ його екрана дорівнює 23" і виводить картинку у форматі 1920x1080. Його вартість становить близько 6000 рублів.

Середній клас

До преміального сегменту, як було раніше зазначено, відносяться 4К - дозволу екранів моніторів. Список пристроїв цієї групи включає рішення з діагоналями від 235" до 32". Тип використовуваної матриці - IPS. Графічний прискорювач при обробці такої інформації повинен бути в дискретному виконанні.
До цієї групи пристроїв відноситься Lenovo LI2821 з діагоналлю екрана 28". Це відмінний компонент графічної підсистеми для ЕОМ середнього рівня. Його вартість 17000 рублів.

Преміальні монітори

Дозволу екранів моніторів в преміальному сегменті можуть бути рівні Full4K і 5K. Істотну різницю між раніше згаданим звичайним 4К і цими двома стандартами на діагоналях екрану до 55" включно помітити дуже і дуже важко. Тому особливого виграшу від такого переходу не вийде відчути. На додаток до цього, начинка комп'ютера для обробки такої інформації повинна бути ультрапреміального рівня. Також і вартість у них відповідна.

В якості прикладу розглянемо пристрій моделі LG UltraFine HKN62 з підтримкою 5К. Діагональ його має довжину 27", а тип використовуваної матриці - IPS. Вартість на нього дорівнює 90000-100000 рублів. На завершення наведемо таблицю, в якій будуть вказані основні характеристики таких пристроїв. Таблиця 1 - Основні параметри моніторів

№ п/пПозиціонуванняФормат картинки, пікселіТип матриціОрієнтовна вартість, рублів1.Бюджетний сегментHD/1366x768TN+Film4000-5000HD+/1440x9002.Початковий рівеньFullHD/1920x1080TN+Film/IPS5000-70003.Середній клас4К/3840x2160IPS/OLED15000-400004.Преміальні пристроюFull 4К/4096x2160 5К /5120x2880IPS/OLED50000 і вище

На закінчення

Дозволу екранів моніторів рекомендується вибирати таким чином: Комп'ютери економ-класу оснащуються дисплеями з HD-формату. У таких ПК найбільший пріоритет має вартість, яка в таких пристроїв низька. Системні блоки початкового і середнього комплектуються відповідно моніторами з FullHD і 4К. Ну а ось звертати погляд у бік більш дорогих Full4K і 5К дисплеїв поки не має особливого сенсу. Ціна у них захмарна, а ось особливого поліпшення якості зображення за рахунок цього досягти не вийде.
Цікаво по темі
Монітор Samsung SyncMaster 940N. Основні характеристики та порядок налаштування. Рекомендації щодо ремонту
Монітор Samsung SyncMaster 940N. Основні характеристики та порядок налаштування. Рекомендації щодо ремонту
На момент початку продажів Samsung SyncMaster 940N мав оптимальні технічні характеристики і був пристроєм преміального, флагманського рівня. Саме
Монітор BenQ GL2450. Характеристики, порядок налаштування і відгуки власників
Монітор BenQ GL2450. Характеристики, порядок налаштування і відгуки власників
Номінально BenQ GL2450 відноситься до моніторів середнього класу. Технічні характеристики у нього відповідні. Саме про це периферійному рішення і
Монітор SyncMaster E1920 від компанії "Самсунг". Основні параметри, відгуки і порядок налаштування
Монітор SyncMaster E1920 від компанії "Самсунг". Основні параметри, відгуки і порядок налаштування
Номінально монітор моделі SyncMaster E1920 південнокорейський виробник "Самсунг" відносив до ультрабюджетным рішень. У нього "скромні" технічні
Телевізор "Містері": відгуки, ціни
Телевізор "Містері": відгуки, ціни
Відмінне поєднання ціни, технічних характеристик і специфікацій робить дуже і дуже виправданою придбання такого пристрою, як телевізор "Містері".