Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері: докладна інструкція

221 0 Новини високих технологій

Комп'ютер - це складний пристрій з безліччю компонентів. До складу стандартного ПК входять такі пристрої, як процесор, оперативна пам'ять, жорсткий диск (накопичувач), материнська плата, відеокарта, звукова карта, мережеві інтерфейси і багато іншого. Знати все про компоненті вельми корисно. Навіть в плані банального пошуку драйверів. Особливо часто користувачам доводиться шукати способи, як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері. Бо саме цей компонент найбільш часто потребує оновлення драйверів. Ми розповімо про те, як знайти що вимагається інформацію кількома способами. Почнемо з самого простого: якими бувають відеокарти.

Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері: докладна інструкція

Які типи відеокарт бувають?

На даний момент розрізняють два основних типу відеокарт: інтегровані і дискретні. Перші являють собою графічне ядро, інтегроване в чіпсет і процесор. Як правило, вбудовані графічні адаптери не володіють особливою потужністю і придатні виключно для виводу зображення на екран. Максимум, що можна зробити - переглянути HD-контент. В 3D-іграх вони ведуть себе неадекватно. Дискретні відеокарти (вони ж зовнішні) відмінно справляються з ресурсоємними іграми, володіють підвищеною продуктивністю і, як правило, мають власну систему охолодження. Вони призначені для виконання завдань високою складності і повинні використовувати тільки самі новий драйвера. Тому і треба знати, як визначити, яка відеокарта на комп'ютері. Для цього є кілька способів.


Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері: докладна інструкція

Спосіб 1. Використання диспетчера пристроїв "Віндовс"

Цей метод простий і доступний кожному. Навіть у новачка не виникне жодних проблем. Саме цей варіант є першою відповіддю на питання про те, де знайти, яка відеокарта на комп'ютері. Але до диспетчера пристроїв ще треба дістатися.
 • Відкриваємо "Панель управління" ОС.
 • Клацаємо за пунктом "Диспетчер пристроїв".
 • Вибираємо вкладку "Відеоадаптери".
 • Якщо встановлені всі необхідні драйвера, то у вкладці "Відеоадаптери" буде відображена назва відеоадаптера та його модель. Якщо ж драйвери встановлені стандартні (від самої ОС), то, крім напису "Стандартний відеоадаптер Plug&Play", там більше нічого не буде. Отже, саме час перейти до другого способу.


  Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері: докладна інструкція

  Спосіб 2. Використовуємо ID-обладнання

  Для здійснення цього способу на останньому етапі знадобиться доступ в інтернет. Але зате він дозволить точно зрозуміти, яка відеокарта стоїть на моєму комп'ютері. Що потрібно для цього зробити? Алгоритм дій наступний.
 • Знову відкриваємо "Панель управління".
 • Запускаємо "Диспетчер пристроїв".
 • Переміщаємося на вкладку "Відеоадаптери".
 • Клацаємо правою кнопкою миші по відеокарті і в меню вибираємо "Властивості".
 • У наступному вікні переміщаємося на вкладку "Відомості".
 • У полі "Властивості" вибираємо "ІД обладнання".
 • У віконці нижче виділяємо перше значення і копіюємо його стандартним способом (ПКМ по тексту і вибираємо "Копіювати").
 • Відкриваємо браузер і в адресному рядку набираємо "devid.info".
 • На сайті в рядок пошуку вставляємо скопійовані дані і натискаємо "Пошук".
 • Сервіс відразу ж видасть всі дані про відеокарту. Включаючи модель, рік випуску, відомості про виробника і навіть покоління графічного адаптера. Також з'явиться список драйверів для скачування.
  Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері: докладна інструкція

  Спосіб 3. Використовуємо програму AIDA64

  AIDA64 - це унікальне додаток, яке здатне видати всю необхідну інформацію про всі компоненти, встановлених в комп'ютері і ноутбуку. Причому цієї програмою абсолютно все одно, встановлені драйвери чи ні. Також утиліта дозволяє протестувати основні компоненти комп'ютера і видати вердикт про їх стан та актуальності драйверів. Природно, таке круте програмне забезпечення не безкоштовно. І ліцензія коштує досить дорого. Але в Мережі (особливо на торрент-трекерах) є величезна кількість вже активованих версій. Отже, викачуємо програму і встановлюємо її. А далі все просто.
 • Запускаємо AIDA64 за допомогою відповідного ярлика на робочому столі або простим способом з меню "Пуск".
 • В лівій колонці вибираємо пункт "Комп'ютер".
 • Потім "Загальна інформація".
 • Програма видасть загальні відомості про встановлені компонентах. У числі іншого там буде інформація і про графічний адаптер.
 • Якщо потрібні більш докладні відомості, то треба переміститися на пункт "Відображення" (у лівій колонці).
 • Потім клацнути на "Відео Windows".
 • І тоді з'явиться вичерпна інформація про установленому графічному адаптері. Принадність цього способу полягає в тому, що навіть не потрібно встановлювати драйвера на відео. Це один з кращих відповідей на питання про те, як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері. Однак усі ці варіанти гарні в тому випадку, якщо комп'ютер включається. А якщо ні? Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері в цьому випадку? Є варіант і для такого розвитку подій.

  Спосіб 4. Зчитування маркування на самій відеокарті

  Будь-яка дискретна відеокарта має спеціальну наклейку на тильній стороні. На цій наклейці міститься маркування продукту. Вона включає в себе назву моделі відеокарти. Все, що потрібно - знайти цю наклейку і прочитати те, що там написано. А ще краще - сфотографувати. Потім можна зайти в інтернет зі смартфона (або якого-небудь іншого пристрою), вбити знайдену інформацію в пошук і дізнатися все про відеокарту. І це ще одна відповідь на питання про те, як перевірити, яка відеокарта на комп'ютері. Однак буває і так, що цієї наклейки немає. Або ж інформація на ній вже нечитабельна. Що робити тоді? Вихід є.
  Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері: докладна інструкція

  Спосіб 5. Зчитування маркування на чіпі

  Кожна відеокарта містить чіп, який відповідає за роботу всіх компонентів графічного адаптера. А на цьому чіпі є своя маркування, яке включає в себе модель чіпа та інші необхідні відомості. З цієї інформації можна дізнатися все про графічний адаптер. Тільки для цього потрібен доступ в інтернет. Цей спосіб не дуже хороший ще і з тієї причини, що для того, щоб дістатися до чіпа доведеться демонтувати систему охолодження відеоприскорювача. А при нестачі досвіду легко можна що-небудь зашкодити. І тоді відеокарта повністю вийде з ладу. Якщо досвіду немає, то краще пошукати інший відповідь на питання про те, як знайти, яка відеокарта стоїть на комп'ютері. Наприклад, знайти документи від відеокарти і подивитися в них. Так буде надійніше.
  Як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері: докладна інструкція

  Висновок

  Отже, ми спробували дати відповіді на питання про те, як подивитися, яка відеокарта на комп'ютері. Зробити це можна кількома способами. Краще всього використовувати для цих цілей програмний продукт під назвою AIDA 64. Також є варіанти для тих випадків, коли комп'ютер зовсім відмовляється включатися. Але не всі вони безпечні. У будь-якому разі методів вирішення цієї проблеми багато. І тільки сам користувач може вибрати те, що підходить саме йому. Головне - слідувати інструкції. Без самодіяльності. І тоді все вийде.

  Популярі новини
  Загрузка...