Новини високих технологій
» » Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК

Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК

22-02-2018, 12:47
1 158
Центральний процесор – найважливіша частина всього комп'ютера, що здійснює всі обчислювальні процеси. Часто перед користувачем постає необхідність перевірити робочі характеристики свого центрального процесора, але не кожен знає, як найлегше це зробити, і тому в цій статті ми дамо відразу кілька відповідей на питання, як дізнатися, скільки ядерний процесор на ноутбуці або настільному комп'ютері.

Спосіб №1: інформація про систему

У Windows за замовчуванням передбачено кілька способів, як дізнатися, скільки ядерний процесор встановлений на вашому ПК. Найбільш простим і швидким способом визначити, скільки ядер вміщує в себе ваша модель процесора, буде звернення безпосередньо до властивостей системи. Для цього є кілька шляхів:


Запустіть "Панель управління", вписавши у вікні "Виконати", яке відкривається після натискання Win+R, команду control. У вікні натисніть «Система і безпека» і відкрийте вікно «Система». Викликати меню «Пуск», всередині якого необхідно відкрити контекстне меню вкладки «Комп'ютер» і вибрати в запропонованому списку дій пункт «Властивості». Або ж ви можете клацнути ПКМ (правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп'ютер», за замовчуванням закріпленому на вашому робочому столі, і вибрати пункт «Властивості з контекстного меню. Так чи інакше ви повинні будете потрапити в меню «Перегляд основних відомостей про вашому комп'ютері. Тут ви можете дізнатися модель вашого процесора, якщо зверніть увагу на пункт «Система» і підпункт «Процесор». Далі ви зможете скопіювати рядок з найменуванням ЦП і ввести її в будь-який зручний для вас сервіс пошуку інформації в інтернеті, де з легкістю визначте точну кількість ядер, яке містить у собі ваш процесор.


Спосіб №2: «Диспетчер завдань»

Наступний спосіб, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть на комп'ютері, передбачає виклик стандартної для ОС Windows утиліти - «Диспетчера завдань», яку, як у попередньому випадку, можна викликати по-різному: Найбільш трудомісткий варіант. Необхідно відкрити командний утиліту «Виконати». Зробити це можна комбінацією клавіш Win + R. Після того, як вікно утиліти з'явиться у вас на екрані, необхідно буде вписати в рядок команду taskmgr і натиснути клавішу Enter. Легкий спосіб. Існує ще один метод, який в рази простіше. Все, що для цього необхідно - зробити клік ПКМ на панелі завдань внизу екрану, і в меню буде знаходитися опція «Запустити диспетчер завдань». Найлегший спосіб. Здійснити виклик можна, крім інших способів, комбінацією Ctrl+Shift+Esc. Якщо натиснути дві клавіші одночасно, вам відразу відкриється вікно «Диспетчер завдань». Після того, як ми дісталися до диспетчера, потрібно відкрити вкладку «Швидкодія» та порахувати кількість діаграм під пунктом «Хронологія завантаження ЦП». Їх кількість і покаже вам, скільки ядер у вашому процесорі.
Тепер ви знаєте, як дізнатися, скільки ядерний процесор встановлений у вашу материнську плату.

Спосіб №3: CPU-Z

Використання безкоштовної утиліти для моніторингу системи – не найпростіший спосіб, але найбільш точний і корисний. З допомогою CPU-Z ви не тільки відповісте на питання, як дізнатися, скільки ядерний процесор передбачений у вашому ПК, але і багато іншого. Саме тому мати у своєму системному арсеналі цю утиліту вкрай корисно. Отже, для того щоб скористатися послугами утиліти, вам потрібно завантажити з офіційного сайту і встановити на комп'ютер. Після відкриття одразу стане активна вкладка «ЦП», в якій нас цікавлять лише кілька рядків: «Модель процесора» і «Кількість активних ядер».

Епілог

Сподіваємося, що стаття була корисною для вас. І що вона допомогла вам у відповіді на питання, як дізнатися, скільки ядерний процесор встановлений у ваш ПК. Як мінімум є три способи виконання цього завдання, а користуватися яким - вибирати вам.
Цікаво по темі
Що таке CPU Control і як користуватися програмою?
Що таке CPU Control і як користуватися програмою?
Найбільшою проблемою "Віндовс" є те, що вона не вміє адекватно розподіляти потужність центрального процесора. У підсумку ті програми, які потрібні,
Як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, і навіщо це потрібно
Як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, і навіщо це потрібно
Необхідність визначення кількості ядер на ноутбуці може виникати у користувачів, порівнюючи можливості ...
Як дізнатися, який процесор на комп'ютері: кілька простих методів
Як дізнатися, який процесор на комп'ютері: кілька простих методів
Цілком природним при купівлі стаціонарного ПК або ноутбука є питання про те, як дізнатися, який встановлений на комп'ютері, оскільки в більшості
Всі способи як дізнатися частоту процесора
Всі способи як дізнатися частоту процесора
Якщо ви потрапили на цю статтю, то, швидше за все, ви не знаєте, як перевірити, який частоти ваш процесор. У статті ми детально розберемо як