Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК

294 0 Новини високих технологій

Центральний процесор – найважливіша частина всього комп'ютера, що здійснює всі обчислювальні процеси. Часто перед користувачем постає необхідність перевірити робочі характеристики свого центрального процесора, але не кожен знає, як найлегше це зробити, і тому в цій статті ми дамо відразу кілька відповідей на питання, як дізнатися, скільки ядерний процесор на ноутбуці або настільному комп'ютері.

Спосіб №1: інформація про систему

У Windows за замовчуванням передбачено кілька способів, як дізнатися, скільки ядерний процесор встановлений на вашому ПК. Найбільш простим і швидким способом визначити, скільки ядер вміщує в себе ваша модель процесора, буде звернення безпосередньо до властивостей системи. Для цього є кілька шляхів:


 • Запустіть "Панель управління", вписавши у вікні "Виконати", яке відкривається після натискання Win+R, команду control. У вікні натисніть «Система і безпека» і відкрийте вікно «Система».
 • Викликати меню «Пуск», всередині якого необхідно відкрити контекстне меню вкладки «Комп'ютер» і вибрати в запропонованому списку дій пункт «Властивості».
 • Або ж ви можете клацнути ПКМ (правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп'ютер», за замовчуванням закріпленому на вашому робочому столі, і вибрати пункт «Властивості з контекстного меню.
 • Так чи інакше ви повинні будете потрапити в меню «Перегляд основних відомостей про вашому комп'ютері. Тут ви можете дізнатися модель вашого процесора, якщо зверніть увагу на пункт «Система» і підпункт «Процесор». Далі ви зможете скопіювати рядок з найменуванням ЦП і ввести її в будь-який зручний для вас сервіс пошуку інформації в інтернеті, де з легкістю визначте точну кількість ядер, яке містить у собі ваш процесор.


  Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК

  Спосіб №2: «Диспетчер завдань»

  Наступний спосіб, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть на комп'ютері, передбачає виклик стандартної для ОС Windows утиліти - «Диспетчера завдань», яку, як у попередньому випадку, можна викликати по-різному:
 • Найбільш трудомісткий варіант. Необхідно відкрити командний утиліту «Виконати». Зробити це можна комбінацією клавіш Win + R. Після того, як вікно утиліти з'явиться у вас на екрані, необхідно буде вписати в рядок команду taskmgr і натиснути клавішу Enter.
 • Легкий спосіб. Існує ще один метод, який в рази простіше. Все, що для цього необхідно - зробити клік ПКМ на панелі завдань внизу екрану, і в меню буде знаходитися опція «Запустити диспетчер завдань».
 • Найлегший спосіб. Здійснити виклик можна, крім інших способів, комбінацією Ctrl+Shift+Esc. Якщо натиснути дві клавіші одночасно, вам відразу відкриється вікно «Диспетчер завдань».
 • Після того, як ми дісталися до диспетчера, потрібно відкрити вкладку «Швидкодія» та порахувати кількість діаграм під пунктом «Хронологія завантаження ЦП». Їх кількість і покаже вам, скільки ядер у вашому процесорі.
  Тепер ви знаєте, як дізнатися, скільки ядерний процесор встановлений у вашу материнську плату.
  Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК

  Спосіб №3: CPU-Z

  Використання безкоштовної утиліти для моніторингу системи – не найпростіший спосіб, але найбільш точний і корисний. З допомогою CPU-Z ви не тільки відповісте на питання, як дізнатися, скільки ядерний процесор передбачений у вашому ПК, але і багато іншого. Саме тому мати у своєму системному арсеналі цю утиліту вкрай корисно. Отже, для того щоб скористатися послугами утиліти, вам потрібно завантажити з офіційного сайту і встановити на комп'ютер. Після відкриття одразу стане активна вкладка «ЦП», в якій нас цікавлять лише кілька рядків: «Модель процесора» і «Кількість активних ядер».
  Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК

  Епілог

  Сподіваємося, що стаття була корисною для вас. І що вона допомогла вам у відповіді на питання, як дізнатися, скільки ядерний процесор встановлений у ваш ПК. Як мінімум є три способи виконання цього завдання, а користуватися яким - вибирати вам.

  Популярі новини
  Загрузка...