Як зняти відеокарту з комп'ютера: поради

465 0 Новини високих технологій

Відеокарта - один з головних компонентів персонального комп'ютера. Якщо в ноутбуку, нетбуку і інших портативних девайсах відеоадаптер замінюється вбудованим у процесор графічним прискорювачем, то в ігровому ПК це пристрій є обов'язковим. Якщо у вас виникли які-небудь проблеми у використанні і роботі, то ви можете зняти будь-який компонент і перевірити його в сервісі, або провести діагностику самостійно. Розберемося, як зняти відеокарту з комп'ютера, і що для цього необхідно підготувати.


Як зняти відеокарту з комп'ютера: поради

Необхідна підготовка

Перед тим, як витягувати графічний адаптер з корпуса персонального комп'ютера, вам необхідно витягти його в програмному забезпеченні. Якщо ви під час чищення відеокарти збираєтеся користуватися ПК з вбудованою графікою, то це необхідно зробити. Дотримуйтесь представленій інструкції:
 • Відкрийте "Диспетчер пристроїв".
 • У списку підключеного обладнання знайдіть рядок з вашої відеокартою і клікніть по ній ПКМ.
 • В меню оберіть пункт "Вимкнути пристрій".
 • Тепер перезавантажте комп'ютер і від'єднайте його від мережі.
 • А тепер поговоримо про те, як зняти відеокарту з комп'ютера.
  Як зняти відеокарту з комп'ютера: поради

  Витяг відеокарти

  Перед тим, як відкривати корпус, обов'язково відключіть пристрій від мережі живлення. На задній панелі блоку живлення натисніть на кнопку вимикання і витягніть шнур з розетки. Зніміть бічну кришку корпусу з одного боку. Друга сторона не знадобиться, оскільки там знаходиться тільки тильна частина материнської плати. Відкривши кришку, вам необхідно знайти потрібний пристрій. Кріплення для відеокарти зазвичай розташовується в нижній частині материнської плати в горизонтальному вигляді. Порт для відеокарти PCI x16. Якщо у вас стоїть материнська плата формату ATX, то ви можете зібрати комп'ютер з двома відеокартами замість однієї, що дасть приріст потужності.


  Для зняття вам знадобиться тільки один простий інструмент - викрутка або шестигранний ключ в залежності від болта кріплення. З-за великої ваги відеокарта повинна підтримуватися не тільки роз'ємом, але і боковим кріпленням. Знайдіть болт на задній частині корпусу і відкрутіть. Тепер акуратно потягніть відеокарту на себе. Якщо вона не піддається, то перевірте роз'єм на наявність фіксуючих пластин. Злегка відсунувши їх однією рукою, інший ви зможете зняти відеокарту з комп'ютера. Якщо ваш процесор має вбудоване графічне ядро, то ви можете користуватися персональним комп'ютером без сторонньої відеокарти. Однак потужність і продуктивність буде набагато нижче.
  Як зняти відеокарту з комп'ютера: поради

  Чистка відеокарти

  Ви можете прочистити систему охолодження і плату вручну або віддати обладнання в спеціалізований сервіс. Якщо ви вирішили робити це самостійно, то підготуйте сухі серветки, компресор з повітрям, щітки/пензлика. Також рекомендується поміняти термопасту і змастити кулер. Для цього необхідно зняти верхню захист, якщо така є, і систему охолодження. Після завершення всіх робіт встановіть відеокарту назад, підключіть її в "Диспетчері пристроїв" операційної системи Windows і перевірте працездатність. Зазвичай після профілактичного чищення від пилу і мастила кулера продуктивність компонентів ПК трохи підвищується. Тепер ви знаєте, як зняти відеокарту з комп'ютера і почистити її своїми руками.

  Популярі новини
  Загрузка...