Коментарі в CSS: правила використання

192 0 Новини високих технологій

Використання коментарів в коді завжди вважалося хорошим тоном серед програмістів. Це полегшує сприйняття коду, допомагає розділити його на логічні блоки і особливо допомагає у спільній роботі над будь-яким проектом. У цій статті розглянемо, як правильно використовувати коментарі в CSS.

Що таке коментарі в коді і навіщо вони потрібні?

Існують загальноприйняті способи код зробити більш читабельним і легким для сприйняття — табуляція, використання прогалин і, зрозуміло, коментування коду. Коментарі в CSS-код виділяються спеціальними символами і не є виконуваними тегами, тобто браузер їх ігнорує, вони несуть інформаційне навантаження. Ми розповімо, яким чином грамотно прокоментувати ваш код.
Коментарі в CSS: правила використання

Синтаксис коментарів

Для того, щоб браузер не сприймав інформацію з блоку з коментарем, а тільки відображав дані, використовується наступний синтаксис:

.block {
color: #000000;
text-decoration: underline; /*цей текст буде підкресленим*/
font-style: italic;
}

Тобто текст полягає в конструкцію /**/. Браузер не буде сприймати коментарі в CSS в якості елементів, які слід виконувати. Вони можуть розташовуватися в будь-якому місці документа.

<script async="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
<!-- fb_336x280_mid -->

<script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle ||[]).push({});

Дуже часто CSS-код в ході роботи над проектом стає довгим, з великою кількістю різноманітних блоків — один, наприклад, описує шапку сайту, наступний — поля вводу тексту і так далі. Для того, щоб акуратно виділити кожен з таких блоків, теж можна використовувати коментар. Багато розробники роблять це так наступним чином.

 /* ------------------Це ліва частина------------------*/
#left {
background: red;
width: 20%;
height: 100%;
}
/* ------------------Це права частина------------------*/
#right {
background: green;
width: 80%;
height: 100%;
}


Тобто сам коментар виділяється за допомогою дефісів, щоб візуально виділити ту частину роботи, яку потрібно відзначити.


Коментарі в CSS: правила використання

Правила створення і використання коментарів

Коментар CSS може бути як многострочным, так і однострочным, це не регламентовано. Важливо лише те, що зазначено між відкриваючим і закриваючим тегом. Іноді потрібно відключити якийсь уривок коду, щоб перевірити, яким чином форматування буде відображатися в браузері без нього. Досить незручно кожен раз копіювати його в новий документ, є ризик втратити його з буфера обміну — в такому разі простіше всього укласти його в синтаксис коментаря. Коментарі в CSS можуть складатися з будь-якого набору текстових, числових або символьних позначень, немає різниці, якою мовою вони виконані. Вкладені коментарі не підтримуються, заборонено використовувати один коментар всередині іншого.
Коментарі в CSS: правила використання
Коментування використовується в наступних випадках:
 • Для зручності розуміння коду його автором. Коли потрібно внести правки в роботу, набагато легше знайти блок, коли він забезпечений пояснюючою підписом.
 • В командній роботі над проектом, коли потрібно вказати колегам на ту або іншу інформацію в тілі документа.
 • Для логічного поділу коду на певні блоки, що також істотно спрощує роботу.
 • У коментар можна додати допоміжні уривки коду, які потрібно перестати відображати в певний момент.
 • Як правило, на початку коду C SS у формі коментарів вказується інформація про розробника та інші інформаційно-технічні дані, такі як назва проекту, ім'я автора, дата створення і інші.
 • На закінчення варто сказати, що коментарі, безумовно, прекрасний і необхідний інструмент розробника, однак чим більше їх в тілі документа, тим більше його вагу, а це може негативно впливати на швидкодію сайту.

  Популярі новини
  Загрузка...