Антивірус Bitdefender: відгуки, огляд, безкоштовна версія

110 0 Новини високих технологій

Сьогодні як ніколи актуальною є установка всілякого антивірусного програмного забезпечення, покликаного протидіяти проникненню в комп'ютерні системи небезпечних загроз, які можуть не тільки вивести ОС з ладу, але і красти особисті дані користувача. Серед таких програм однією з найбільш обговорюваних є безкоштовна версія Bitdefender. Це і зрозуміло, оскільки наші користувачі далеко не завжди готові викласти «кругленьку» суму для установки таких коштів навіть в офісах, не кажучи вже про домашніх ПК, ноутбуках або мобільних пристроях. Думки та відгуки про Bitdefender, які можна знайти в інтернеті, часто є діаметрально протилежними. Одні називають цей пакет чи не найгіршим з усіх відомих, інші натішитися не можуть. Хто правий? Спробуємо розібратися, розглянувши всі позитивні і негативні сторони цього пакету неупереджено, але з урахуванням результатів тестування шанованими компаніями і думок всіх тих, хто використовував його на практиці.


Bitdefender Antivirus Free російською мовою: системні вимоги і установка

Для початку зупинимося на самій головній проблемі, яка до недавнього часу відлякувала потенційних користувачів цього захисного пакету. Справа в тому, що навіть з виходом безкоштовної версії Bitdefender спочатку інтерфейс був представлений виключно англійською мовою, а локалізація російською була здійснена лише нещодавно.
Антивірус Bitdefender: відгуки, огляд, безкоштовна версія
Втім, це далеко не саме головне, що відразу ж впадає в очі. Як наголошується багатьма користувачами і експертами, основна проблема полягає в тому, що, якщо на комп'ютері раніше використовувалася англомовна модифікація антивіруса, ніяке оновлення не додасть в інтерфейс російська мова. Це не передбачено взагалі! Тобто, щоб отримати русифікацію, додаток потрібно перевстановити, що виглядає явно негідним програмного продукту такого високого рівня.


Проте (і це відзначають практично всіма) Bitdefender Antivirus Free Edition розрахований на інсталяцію і роботу навіть в застарілих комп'ютерних конфігураціях. Основною вимогою є наявність мінімум 512 Мб оперативної пам'яті при рекомендованому обсязі 1 Гб. Погодьтеся, з нинішніми мірками це не так вже й багато.

Інтерфейс і основні модулі програми

Що ж стосується самого встановленого додатка, його зовнішній вигляд в деякому розумінні нагадує мобільну програму (по украй мірі, розміру основного вікна так точно).
Антивірус Bitdefender: відгуки, огляд, безкоштовна версія
Але ось відгуки про Bitdefender свідчать про те, що ніяких кнопок для закриття активного вікна у програмі немає, але для цього можна використовувати кнопку на вільному просторі «Робочого столу». Виклик головного вікна, як правило, провадиться через значок в системному треї. У сенсі забезпечення захисту все начебто до межі автоматизовано, але в самій програмі є тільки два основних постійно активних модуля: сканування (Auto-Scan) і захист у реальному часі (Threat Control).

Є додаткові компоненти?

До платних продуктів зразок Bitdefender Internet Security з їх розширеними можливостями у вигляді того ж встановленого браузера, що дозволяє убезпечити здійснення покупок в інтернеті (наприклад, на Aliexpress), безкоштовна модифікація, на жаль, не дотягує.
Антивірус Bitdefender: відгуки, огляд, безкоштовна версія
І це явно не додає безкоштовній програмі популярності у користувачів.

Налаштування захисту

Так само як і мінімалістичний інтерфейс, в тому ж дусі виконані і автоматизовані налаштування антивірусу, вірніше, їх немає зовсім! Більшість користувачів скаржиться на те, що два основних модуля можна тільки включити.
Антивірус Bitdefender: відгуки, огляд, безкоштовна версія
При цьому в разі запуску перевірки комп'ютера на віруси (сканування Auto-Scan) ні зупинити, ні скасувати процес неможливо! Природно, у відгуках про Bitdefender це значиться як жирний мінус. Багатьма зазначається, що достроково завершити перевірку можна тільки деактивацією самого скануючого модуля, що дуже незручно.

Навантаження антивіруса Bitdefender на ресурси комп'ютера

Натомість, незважаючи на вище зазначені недоліки, практично всі, хто стикався з цим програмним забезпеченням на практиці, відзначають, що про присутність антивіруса в системі нагадує тільки так найбільша іконка в системному треї. А якщо ще наводиться порівняння з аналогічними продуктами «Лабораторії Касперського», то тут переваги користувачів виявляються на стороні Bitdefender.
Антивірус Bitdefender: відгуки, огляд, безкоштовна версія
І це стосується навіть тих ситуацій, коли антивірус виконує сканування або оновлення власних антивірусних баз. Плюс? Безсумнівно!

Тестування виявлення загроз

Що ж стосується тестування антивіруса незалежними експертами на предмет забезпечення комплексної безпеки і виявлення потенційних загроз у загальному і цілому практично всі результати показують досить високий рейтинг цього пакету в загальному заліку.
Антивірус Bitdefender: відгуки, огляд, безкоштовна версія
Принаймні, він входить в п'ятірку кращих і набирає майже по всім тестам найвищу кількість балів. До того ж багато фахівців називають саме це програмне забезпечення одним з найнадійніших в плані захисту від фішингу.

Думки користувачів розділилися

Але чому ж відгуки про Bitdefender, публікуються на всіляких форумах в інтернеті розрізняються так кардинально? Насамперед, основний негатив стосується виключно незручностей, пов'язаних з неможливістю встановлення додаткових налаштувань і «нормальним» відключенням процесу сканування. З іншого боку, всі ті, хто особливо не вникає в налаштування антивірусу «під себе», навпаки, відзначають, що досить просто встановити цей захисне ЗА і забути про нього, оскільки всю основну роботу в плані забезпечення захисту комп'ютерної системи антивірус виконає сам без необхідного втручання з боку користувача. Наскільки це зручно, судити важко, однак відсутність налаштування опцій користувача все одно не додає цьому додатку популярності. Крім усього іншого, якщо порівняти його з платними продуктами, які можна інсталювати, наприклад, на п'яти машинах одночасно з однією ліцензією, то і з вбудованим модулям захисту безкоштовна модифікація теж програє занадто сильно. Але ось низьке споживання системних ресурсів в парі з досить високим рівнем захисту навіть безнадійно застарілих систем явно свідчить на користь цього програмного продукту.

Загальний підсумок

Якщо ж підвести своєрідний підсумок, спираючись і на думку фахівців, і на відгуки користувачів, назвати надто добрим цей антивірус важко. У певному сенсі цей продукт можна віднести до тих, які призначені для рядових користувачів, які не прагнуть виконати якісь специфічні параметри, а покладаються виключно на автоматизацію всіх захисних процесів. Так, рівень захисту хороший, але от питання, що стосуються того, встановлювати це додаток на свій комп'ютер або віддати перевагу чомусь іншому, надається виключно на розгляд самих користувачів. Залишається додати, що переважна більшість юзерів чомусь вважає цей програмний продукт маловідомим і знає про нього лише з чуток. Насправді ж движок Ie досвідченим користувачам і експертам відомий досить давно. Та що говорити, якщо саме він був використаний корпорацією Microsoft при створенні власного захисника, який в обов'язковому порядку присутня у всіх останніх модифікаціях операційних систем Windows? Нарешті, потрібно чітко розуміти (і це відноситься не тільки до описуваного антивірусу), що практично всі відомі безкоштовні модифікації захисного ПЗ в чому-то все одно програють своїх найближчих платним аналогам і не можуть порівнюватися з ними в забезпеченні найвищого рівня захисту комп'ютерних систем ні за яких обставин.

Популярі новини
Загрузка...