Що за папка ProgramData в Windows 7 або в інших версіях ОС і чи можна її видалити?

127 0 Новини високих технологій

Більшість рядових користувачів комп'ютерів та ноутбуків, що працюють на основі Windows, рідко звертаються до спеціалізованих системних компонентів, в число яких входить каталог ProgramData. Що за папка ProgramData у Windows 7 або будь-якої іншої модифікації операційної системи, знають далеко не все, тим більше що вона надійно прихована від очей користувачів, навіть мають права адміністратора. Питання з'являються тільки тоді, коли в системному розділі починає зменшуватися вільне місце, і для встановлення нових програм або навіть для коректного функціонування самої ОС (а для цього потрібно мінімум 10-15% від загального обсягу) його катастрофічно не вистачає. Як виявляється, частково у зменшенні вільного простору винен саме описуваний каталог. Де знайти папку ProgramData на Windows 7 або в інших версіях, що в ньому знаходиться, і чи можна безболісно позбутися від його вмісту, далі і подивимося. Але для початку коротко зупинимося на загальні характеристики цього об'єкта.


Що за папка ProgramData в Windows 7 або в інших версіях ОС і чи можна її видалити?

Що за папка ProgramData в Windows 7 і вище?

Насамперед, потрібно чітко розуміти, що цей каталог є одним з найважливіших системних компонентів, в якому встановлені програми зберігають власні дані, що стосуються початкової установки, та деяких застосовуваних після інсталяції налаштувань. Крім того, тут можна знайти і важливі компоненти, резервовані програмним забезпеченням для можливості швидкого відновлення його працездатності, що найбільшою мірою відноситься до антивірусного ПО. Нарешті, каталог ProgramData служить ще і своєрідним сховищем деяких шаблонів, які можуть використовуватися усіма зареєстрованими користувачами, незалежно від встановленого для кожного з них рівня доступу.


Де знаходиться папка ProgramData в Windows 7 і вище?

Сам каталог, як правило, розташовується виключно в корені системного розділу диска), однак побачити його серед присутніх компонентів спочатку неможливо. Так де папка ProgramData в Windows 7 як переглянути її вміст?
Що за папка ProgramData в Windows 7 або в інших версіях ОС і чи можна її видалити?
Цей об'єкт є прихованим, тому в тому ж «Провіднику» для її відображення спочатку необхідно скористатися розділом виду, після чого включити до списку налаштувань показ прихованих файлів і папок, (іноді може знадобитися активація відображення прихованих системних елементів і дисків).
Що за папка ProgramData в Windows 7 або в інших версіях ОС і чи можна її видалити?
У восьмій і десятій версії Windows можна скористатися активацією пункту показу прихованих елементів, який розташований прямо на головній панелі вгорі.

Основні компоненти, присутні в каталозі

Що за папка ProgramData в Windows 7 трохи розібралися. Але для повного розуміння її призначення і ролі в операційній системі, слід зупинитися на описі всього того, що може знаходитися в цьому каталозі.
Що за папка ProgramData в Windows 7 або в інших версіях ОС і чи можна її видалити?
Після відкриття це директорії відразу ж впадають в очі вкладені папки з довгими назвами, що містять незрозумілі комбінації букв і цифр. Якщо придивитися уважно, багато хто може подумати, що такі назви нагадують те, що можна побачити в системному реєстрі. Так, дійсно, це так і є, проте всередині таких каталогів можна зустріти ті самі файли, які були використані як раз під час першої інсталяції ПЗ.
Тут же присутні і посилання у вигляді ярликів, наприклад, на користувальницькі папки документів, Робочий стіл, шаблони, головне меню і т. д. Крім того, тут же зберігаються ключі реєстру, що відповідають користувальницьким профайлам платформи DirectX, і посилання на каталоги Application Data.

Можна видалити папку або її вміст для очищення дискового простору?

Що за папка ProgramData в Windows 7 і інших модифікаціях ОС і яка в ній представлена інформація, зрозуміло. Але ж основні питання стосуються саме можливості видалення її вмісту. Наскільки це небезпечно? За великим рахунком, видаляти вручну нічого не рекомендується. Виняток можуть становити тільки папки та файли, що відносяться до тих програм, які були видалені з комп'ютера, причому, по всій видимості, виключно засобами Windows, оскільки такі інструменти залишкові компоненти здатні видаляти далеко не завжди. Наприклад, ви раніше використовували програму iTunes, потім за непотрібністю його деинсталлировали, але в каталозі ProgramData папки Apple залишилися. Тут питань немає – видаляйте.
Що за папка ProgramData в Windows 7 або в інших версіях ОС і чи можна її видалити?
Але для забезпечення максимально безпечної очищення вмісту все ж краще скористатися або засобами Windows (стандартна очищення диска і системних файлів), або застосовувати програми-оптимізатори зразок CCleaner, Advanced SystemCare і їм подібні. Тільки в цьому випадку є гарантія, що працездатність системи порушена не буде (тим більше що батьківська директорія дуже тісно пов'язана з каталогами Program Files і AppData). І не вірте тим постів в інтернеті, в яких стверджується, що хтось нібито видалив основну папку, і після цього система працювала як годинник. Це абсолютна неправда.

Популярі новини
Загрузка...