Новини високих технологій
» » AppData: де знаходиться на Windows 7 і інших версіях системи? Що це за каталог і за що він відповідає?

AppData: де знаходиться на Windows 7 і інших версіях системи? Що це за каталог і за що він відповідає?

2-05-2017, 19:38
615
Директорія AppData багатьом користувачам не дає спокою, оскільки дуже часто при зміні налаштувань або очищення системи її доводиться використовувати. Але доступу, як правило, немає. Розробники Windows-систем спеціально приховали з огляду каталог AppData. Де знаходиться на Windows 7 ця папка? В користувальницької директорії юзера. Але перш ніж робити які б то не було дії, слід чітко розуміти, які саме елементи в ній знаходяться і для чого вона потрібна.

Appdаta: де знаходиться на Windows 7?

Взагалі, ім'я даній директорії у вигляді скорочення походить від словосполучення Application Data, трактують як «Дані програмного забезпечення» (додатків і програм). Але яка саме інформація зберігається в цій директорії?

Тут зібрані всі налаштування встановлених користувачем програм або параметри, що відповідають за конфігурацію системи. Але звичайний юзер в системі не бачить об'єкт AppData. Де розташована на Windows 7 ця директорія, зрозуміти неважко, якщо скористатися звичайним «Провідником». Але! Головна проблема полягає в тому, що системні параметри, встановлені за умовчанням, це каталог приховують навіть від очей адміністратора, щоб користувач не завдав випадковий збиток системі.

Де знаходиться папка AppData в Windows 7 або вище і за що вона відповідає?

Для початку в тому ж «Провіднику» потрібно використовувати налаштування меню виду, в якому слід встановити відображення прихованих об'єктів. Також можна скористатися засобом пошуку, але при вказівці імені каталогу потрібно задати додаткові символи.

Оскільки мова йде саме про прихованої директорії AppData (де знаходиться на Windows 7 цей об'єкт, зараз буде ясно), в пошуковому рядку потрібно вказати шлях %AppData% при вході в каталог конкретного користувача (C:Users/Пользователь) або використовувати шлях %USERPROFILE%AppData. Шукати папки у власних документах безглуздо. Навіть за умови відображення прихованих об'єктів там її видно не буде.
Вміст каталогу представлено трьома папками: Local, LocalLow і Roaming, в яких, власне, і зберігається необхідна інформація про налаштуваннях.

Розташування в Windows XP

З версією ОС у вигляді XP справа йде набагато простіше. Сама папка має повну назву, а не скорочення, яке застосовується в пізніших модифікаціях операційної системи.
Але в будь-якому випадку варто врахувати і той момент, що при наявності кількох зареєстрованих користувачів в системі шлях до папки буде різним, і сама вона видна буде або юзеру, ввійшов під своєю «учеткой», або адміністратору, який має повний контроль над системою з відповідними правами.

Варто видаляти каталог?

Це були короткі відомості про директорії AppData. Де знаходиться на Windows 7 цей об'єкт, вже зрозуміло. Але тут виникає питання іншого плану. Справа в тому, що, коли користувачі дивляться на розмір каталогу, вони просто диву даються. Місця на диску займається предостатньо. Так чи варто видаляти вміст цього каталогу? Ні в жодному разі, бо встановлені програми просто перестануть функціонувати. Але в цілях економії місця систему можна, що називається, обдурити.
Для цього потрібно просто створити однойменний каталог в іншому логічному розділі, після чого в редакторі реєстру, використовуючи гілку HKCU, знайти папку Shell Folders і прописати в ключі повний шлях до каталогу (наприклад, D:UserAppData). Розташування може відрізнятися від наведеного прикладу. Тільки після цього вміст оригінальної папки користувача розділі можна видалити, хоча в більшості випадків робити це небажано. Самі розумієте, що налаштування можуть просто «злетіти», хоча самій операційній системі шкоди завдано не буде. Втім, таким методом можна трохи почистити місце на вінчестері, не застосовуючи спеціальні засоби Windows або сторонні програми. Таким чином, стає зрозуміло, що видалення або переміщення початкового каталогу істотного впливу на систему не зробить, але тільки при умові завдання реєстрації його нового місця в системному реєстрі.
Цікаво по темі
Помилка доступу «Write-to-disk torrent»: як виправити найпростішими методами?
Помилка доступу «Write-to-disk torrent»: як виправити найпростішими методами?
Користувачі програм для роботи з торрентами іноді стикаються з проблемою, коли програма видає повідомлення ...
Як повністю видалити «Оперу» з комп'ютера: варіанти деінсталяції
Як повністю видалити «Оперу» з комп'ютера: варіанти деінсталяції
На сьогоднішній день модифікацій популярного браузера Opera можна нарахувати дуже багато. І не всі ...
Куди iTunes зберігає резервну копію: пошук збережених даних
Куди iTunes зберігає резервну копію: пошук збережених даних
iTunes - корисний додаток для власників продукції Apple. Ця програма дозволяє робити резервні копії даних. У статті буде розказано про те, де
AppData: що це за тека?
AppData: що це за тека?
В операційній системі Windows приховано безліч таємниць. Деякі з них є більш цікавими, ніж інші. Якщо взятися за їх розплутування, то можна отримати
Змінні середовища Windows-систем: що це таке, і для чого вони використовуються?
Змінні середовища Windows-систем: що це таке, і для чого вони використовуються?
Більшість користувачів сучасних комп'ютерних систем поняття не має про те, що в Windows є так звані змінні середовища. Що це таке, багато хто не
Inetpub: що це за тека, можна її видалити і як правильно це зробити?
Inetpub: що це за тека, можна її видалити і як правильно це зробити?
Буває так, що деякі особливо цікаві користувачі схильні дивитися, що саме знаходиться в системному розділі з операційною системою, і зустрічають там