Mp3tag: як користуватися програмою

139 0 Новини високих технологій

Безсумнівно, кожен користувач, який зберігає на своєму комп'ютері величезні музичні колекції, дуже часто займається упорядкуванням їх для більш комфортного використання. Багато для цього встановлюють спеціальні програми-органайзери, проте вони іноді в повній мірі можуть і не задовольнити вимогам, що пред'являються до таких збірників. Гаразд, якби справа стосувалася тільки сортування файлів по папках жорсткому диску або впорядкування їх у плей-листі встановленого програмного плеєра. А що робити, якщо назву треку або виконавця відображається у вигляді незрозумілих ієрогліфів або набору символів? Як вчинити, коли потрібно зберегти всі файли в вигляді довільно відредагованого плей-листа або навіть експортувати список композицій для виводу на друк? Як додати зображення для обкладинки альбому? Для таких цілей можна застосовувати цікаву та унікальну у своєму роді програму Mp3tag. Як користуватися цим додатком, далі і подивимося. Але спочатку давайте коротко зупинимось на тому, що вона вміє робити, і коротко розглянемо інсталяцію програми в середовищі Windows.


Що за програма Mp3tag, і для чого вона потрібна?

Багато користувачів, виходячи з назви даного додатка, по всій видимості, вже одразу можуть зробити висновок про його основного призначення. Дійсно, ця програма спочатку була створена для того, щоб користувачі отримали можливість редагування тегів ID3 всіх версій, які являють собою коротку інформацію про виконавця, назва композиції, її номері в альбомі чи у плей-листі, рік запису, технічні характеристики аудіо, яка як би вшивається безпосередньо в звуковий файл. Однак ця утиліта одночасно є ще і плеєром (конвертер аудіо в MP3 на жаль, не передбачений), і, якщо хочете, своєрідним інструментом, що дозволяє отримати необхідні дані з баз даних в інтернеті.


Основні можливості програми

Якщо ж говорити про основному інструментарії, який є в цьому додатку, абсолютно все описати не вийде чисто фізично. Однак серед найбільш значимих можливостей, які можуть знадобитися в процесі реорганізації власних музичних колекцій будь-якому користувачеві, окремо можна виділити наступні:
 • повний контроль над вмістом тегів ID3v1 v2 VMA, APEv2 і MP4 з підтримкою Unicode;
 • підтримка редагування вбудованих і додавання власних обкладинок для альбомів;
 • можливість завантаження текстів композицій із збереженням їх в текстовий файл;
 • швидке перейменування файлів аудіо на основі інформації з тегів;
 • експорт тегів у формати HTML, XML, CSV і RTF;
 • імпорт інформації з онлайн-баз даних, включаючи freedb;
 • перегляд інформації про параметри аудіо;
 • створення плей-листів стандартного формату M3U і т. д.
 • Коротка інформація по установці програми

  Тепер коротко зупинимося на основних моментах установки програми Mp3tag російською мовою. Скачати в інтернеті можна дві основні версії. Одна є повністю безкоштовною і підходить більшості пересічних користувачів, друга (Pro) розрахована на досвідчених користувачів і має кілька більш розширеними можливостями, але додаток після установки потрібно буде активувати за рахунок придбання спеціального ключа.
  Mp3tag: як користуватися програмою
  Процес інсталяції безкоштовної версії нічого особливо складного не передбачає (можна хіба що додатково вибрати портативну установку або додати команди програми в контекстне меню Провідника»).
  Mp3tag: як користуватися програмою
  Для версії Pro все виглядає ще простіше. Потрібно пройти ряд стандартних кроків, ухвалити угоду і дочекатися завершення процесу інсталяції.

  Як користуватися програмою Mp3tag Pro і безкоштовною версією програми: початкові ази

  Отже, програма встановлена. Тепер саме час подивитися, як користуватися Mp3tag на практиці. Інтерфейс обох програм схожий.
  Mp3tag: як користуватися програмою
  Однак, якщо говорити про те, як користуватися Mp3tag у вигляді безкоштовної утиліти, спочатку потрібно змінити папку з музичними файлами, яка буде встановлена за замовчуванням. У другому додатку каталоги з аудіофайлами будуть показані відразу ж. Далі все просто! Виділяєте потрібний трек, у відповідних меню змінюєте потрібні інформаційні поля, включаючи навіть назва самої редагованого треку, його темп (BPM), порядковий номер у альбомі чи у майбутньому плей-листі. По всій видимості, з цим проблем не виникне ні в кого.
  Mp3tag: як користуватися програмою
  Зате цікавою можливістю обох додатків можна назвати відтворення обраної композиції або кількох треків прямо в програмі, хоча при бажанні можна налаштувати і використання зовнішнього плеєра.
  Mp3tag: як користуватися програмою
  Крім того, для більш чіткого впорядкування є вбудований «Майстер присвоєння номерів». Для спрощення роботи з тегами також іноді доцільно використовувати спеціальні інструменти автозаповнення.

  Як працювати в Mp3tag з додатковими інструментами?

  У кожної з програм можна імпортувати необхідні дані з баз даних, розташованих на віддалених серверах в інтернеті. Для цього досить вибрати потрібний пункт з представлених на головній панелі меню або натиснути відповідну кнопку.
  Mp3tag: як користуватися програмою
  Говорячи про те, як користуватися Mp3tag професійної версії, окремо варто відзначити, що серед кнопок швидкого доступу до інструментів редагування знаходяться кнопки завантаження лірики (тексти пісень) і обкладинок, що значно спрощує виконання таких процедур. Через файлове меню список з файлами (після редагування інформаційних полів або без цього) можна зберегти у вигляді плей-листа, який згодом легко відкривається в будь-якому відомому на сьогоднішній день програмному програвачі. У разі використання присвоєння номерів, треки будуть відтворюватися саме в тому порядку, в якому вони були представлені в одній з установлених програм. Нарешті, можна зберегти повний список тегів, скориставшись для цього функцією експорту, після активації якої потрібно просто вибрати бажаний формат вихідного файлу і вказати місце його збереження.

  Підсумки

  Як користуватися Mp3tag, начебто трохи зрозуміло. Залишається сказати кілька слів про загальне враження від обох утиліт, грунтуючись на численних відгуках користувачів в інтернеті. Так, дійсно, виглядають обидві програми добротно. Незважаючи на те, що Pro-версія є платною і більш просунутою, пересічному користувачеві вона, загалом-то, і не потрібна. Природно, багатьох радує можливість використовувати програми в якості самого звичайного програмного плеєра, але найголовнішим мінусом абсолютно всі, хто використовував це програмне забезпечення на практиці, називають відсутність конвертувати аудіо в MP3. Додати б і його, тоді б програмами ціни не було!

  Популярі новини
  Загрузка...