Як з відео витягти звукову доріжку: поради починаючим користувачам

212 0 Новини високих технологій

Погодьтеся, досить часто буває так, що вам сподобався якийсь відеоролик або музичний кліп, але ви не бажаєте зберігати його на комп'ютер у такому вигляді, вважаючи за краще виділити тільки звуковий трек для подальшого прослуховування. Те ж саме можна сказати і про заміну звуку у вихідному відеоматеріалі на власну композицію. Як прибрати звукову доріжку з відео або замінити її на іншу в цих ситуаціях? Багато користувачів в тонкощах таких операцій не розбираються. Між тим, можна порадити кілька простих способів, які придатні на всі випадки життя і не представляють праці в освоєнні.

Як з відео витягти звукову доріжку: найпримітивніший метод

Почнемо з самого простого. Напевно багато хто знає про те, що будь-які формати медіафайлів, будь то аудіо або відео, між собою можна перетворювати, використовуючи для цього спеціальні програми, звані конвертерами. Причому такі дії можна виконати, так сказати, в перехресному режимі, перетворивши відео в аудіо і навпаки, а не тільки використовуючи однотипні формати відео/відео або аудіо/аудіо). Таким чином, звукова доріжка з відео витягується досить просто.


Як з відео витягти звукову доріжку: поради починаючим користувачам
У будь-якому додайте в конвертері список вихідний відеофайл, а в якості кінцевого файлу вкажіть збереження в одному з популярних форматів аудіо. Недолік такої методики полягає в тому, що не всі програми цього типу дозволяють вибрати бажані характеристики аудіо на виході, а кінцевий файл, незважаючи на застосування стисненого формату, може вийти занадто великим.
Як з відео витягти звукову доріжку: поради починаючим користувачам
Примітка: набагато симпатичніше в цьому відношенні виглядає звичайний плеєр VLC, в якому така можливість зміни формату відео на аудіо передбачено спочатку.

Як відокремити звукову доріжку від відео в програмах для редагування роликів?

Як виявляється, набагато простіше скористатися спеціалізованими програмами, які призначені для редагування відео. У них звуковий трек відображається на такий же часовій шкалі, яка застосовується для розкадровки відео. Як з відео витягти звукову доріжку з їх допомогою? Якщо звук потрібно замінити, просто видаліть аудиостставляющую і вставити свій матеріал. Для витягання звуку можна видалити відео і зберегти файл у потрібному форматі, скориставшись функцією експорту.


Як з відео витягти звукову доріжку: поради починаючим користувачам
В деяких програмах (наприклад, у програмі VirtualDub) є функція прямого збереження звукового файлу (щось на зразок Save WAV). Кінцевий файл можна перетворити в інший формат, але і в самих програмах можна виставити потрібний формат аудіо, щоб потім не займатися непотрібними додатковими діями.

Екстрагування звуку в аудиоредакторах

Тепер кілька слів про те, як з відео витягти звукову доріжку, на прикладі використання аудіоредакторів. Незважаючи на те що спочатку такі програмні пакети призначені виключно для обробки аудіо, практично всі відомі на сьогодні програми підтримують редагування відео хоча б на примітивному рівні. Як витягти звукову доріжку з відео? Елементарно!
Як з відео витягти звукову доріжку: поради починаючим користувачам
Наприклад, у програмі Cool Edit Pro, яка є попередницею одного з найбільш потужних і популярних пакетів сучасності Adobe autdition, з файлового меню просто виберіть пункт «Extract Audio From Video», поле чого відкрийте потрібний відеоролик. Коли звукова доріжка буде відображена у звичайній хвильовий формі, збережіть файл у потрібному форматі, вказавши бажане місце розташування.

Онлайн-ресурси

В інтернеті можна знайти чимало сервісів, які пропонують всім без винятку користувачам свої послуги з витягання аудіо з відео. Можете спробувати, вказавши потрібні характеристики звукового файлу на виході. Однак одразу ж звернете увагу на деякі незручності, пов'язані з тим, що для завантаження вихідного відео на ресурс можуть бути встановлені досить серйозні обмеження за розміром. До того ж самі сервіси далеко не завжди можуть підтримувати специфічні вхідні або вихідні формати. Та й багато хто з таких ресурсів зазвичай за якісне перетворення вимагають оплату (нехай і обмежену, але все ж). Натомість у випадку з популярним хостингом YouTube такими ресурсами користуватися можна. Наприклад, в інтернеті можна знайти безліч порталів, які за посиланням з YouTube через власні сервіси дозволяють завантажувати на комп'ютери файли саме в аудіоформаті. Витяг звуку буде виконано, як це зараз прийнято називати, «на льоту».

Що краще використовувати?

Нарешті, виходячи з усього вищесказаного, для екстрагування звуку з відео будь-якого формату з подальшим збереженням у форматі аудіо можна порадити застосовувати або відео, або аудиоредакторы, оскільки дії в них дуже прості, а результуючий файл не буде за розміром порівнянний з вихідним. До того ж і бажане якість на виході в них налаштувати можна дуже тонко. Ну а конвертери та онлайн-сервіси можна застосовувати в тих випадках, коли рукою потрібного ні, або користувач просто лінується займатися налаштуваннями самостійно.

Популярі новини
Загрузка...