Видалення програм "Віндовс 7": інструкція з використання стандартних засобів та огляд стороннього софту

44 0 Новини високих технологій

Сучасна операційна система - складний комплекс, в якому кожна дія повинна виконуватися правильно. Навіть видалення програм "Віндовс 7" вимагає точного виконання інструкції. Далі в статті читайте про те, як правильно деінсталювати ПЗ з комп'ютера. У тексті описані стандартні засоби Windows і сторонні продукти.

Видалення додатків вбудованими засобами

Для деінсталяції додатків в комплекті з кожним з них поставляється спеціальна програма. Для її запуску можна перейти в каталог з встановленою утилітою і двічі клацнути по файлу Uninstall.exe. Можливі й інші варіанти імен, наприклад Uninst000.exe або Installer.exe.


Кожен раз при деінсталяції утиліт шукати потрібний файл нераціонально, тому під час встановлення програми додають спеціальні запису до реєстру. Вони використовуються компонентом "Установка видалення програм "Віндовс 7".
Видалення програм "Віндовс 7": інструкція з використання стандартних засобів та огляд стороннього софту
Щоб видалити додаток за допомогою вбудованих в ОС коштів, зробіть наступне:
 • Натисніть на посилання "Панель управління", попередньо розгорнувши меню "Пуск".
 • Активуйте відображення елементів у вигляді дрібних значків. Для цього використовуйте перемикач у верхньому правому куті вікна.
 • Клацніть по іконці з написом "Програми та компоненти";
 • Зачекайте закінчення складання переліку.
 • Двічі кликніть по будь-якому додатку, що бажаєте видалити.
 • Дотримуйтесь інструкцій дєїнсталлятора. Уважно читайте всю інформацію у вікнах. Хоча в більшості випадків достатньо натиснути на "Далі", іноді процес деінсталяції може торкнутися і файли користувача.
 • Видалення програм "Віндовс 7" вбудованими засобами неефективно. Часто після видалення софту на жорсткому диску комп'ютера залишається багато "сміття". Це в кінцевому підсумку призводить до зростання займаного простору на HDD непотрібними файлами. До того ж "сміття" може сповільнювати роботу ОС. Тому бажано використовувати сторонні програми для деінсталяції софта.


  Revo Uninstaller

  Revo Uninstaller - програма, яка по праву вважається одним з кращих в сфері видалення непотрібного софту. Крім основного функціонала (видалення програм "Віндовс 7") Revo дозволяє позбавити від рекламних модулів, браузерних панелей або тих додатків, які відображаються в "диспетчері завдань", але стандартними засобами не деинсталлируются.
  Видалення програм "Віндовс 7": інструкція з використання стандартних засобів та огляд стороннього софту
  Утиліта Revo Uninstaller може працювати так само, як і стандартні засоби ОС, але головна його перевага перед ними - режим мисливця. Включивши його, ви побачите, як на екрані з'явиться іконка у вигляді прицілу. Якщо перетягнути її на елемент непізнаною, але працюючої програми, дєїнсталлятор самостійно визначить місце зберігання софта і запропонує вибрати дію. Іконка в треї, інформаційне повідомлення, зависле вікно - все це може стати метою для Revo. Утиліта стежить за усіма установками програм, а також за їх діяльністю, що дозволяє Revo видаляти не тільки головні файли додатків, але і весь "сміття".

  Ashampoo Uninstaller

  Продукт компанії Ashampoo є головним конкурентом Revo. Дєїнсталлятор виконує повне видалення програм, 7 8 і 10-я версії Windows підтримуються Ashampoo. В комплект поставки входять і додаткові інструменти, що дозволяють оптимізувати реєстр, видалити файли з тимчасових сховищ, дефрагментувати HDD.
  Видалення програм "Віндовс 7": інструкція з використання стандартних засобів та огляд стороннього софту
  Головна особливість Ashampoo Uninstaller - моніторинг діяльності софта і відстеження нових установок. Під час деінсталяції будуть видалені не тільки файли додатків, але і всі додаткові компоненти, викачані в процесі їх роботи.

  IObit Uninstaller

  IObit Uninstaller - програма для видалення непотрібних програм. Додаток доступний для безкоштовного скачування на офіційному сайті розробника. Після першого запуску IObit сформує список. Перелік можна відсортувати по частоті використання, імені, даті дату установки, займаному обсягу.
  Видалення програм "Віндовс 7": інструкція з використання стандартних засобів та огляд стороннього софту
  Видалення програм "Віндовс 7" за допомогою IObit починається з задіяння стандартного алгоритму. Після цього на екрані з'явиться повідомлення з пропозицією просканувати ОС для пошуку сміття, залишеного видаленого додатком. Також утиліта вміє працювати з доповненнями браузерів. Для деінсталяції великої кількості софту доступний пакетний режим роботи.

  Advanced Uninstaller Pro

  Advanced Uninstaller Pro - ще одна безкоштовна програма для видалення непотрібних програм. Найбільший недолік утиліти - наявність тільки іноземних локалізацій. Тому російськомовним користувачам освоїтися в інтерфейсі буде проблематично.
  Видалення програм "Віндовс 7": інструкція з використання стандартних засобів та огляд стороннього софту
  Крім своєї основної функції утиліта вміє редагувати записи в автозавантаженні, відстежувати інсталяцію нового софту, деактивувати системні служби. В додаток до цього дєїнсталлятор дозволяє видаляти тимчасові файли і непотрібні ключі реєстру. До того ж розробники заявляють, що їх продукт працює в 5 разів швидше, ніж вбудовані в Windows інструменти. Advanced Uninstaller Pro допоможе не тільки позбутися від непотрібного софта, але і видалити панелі інструментів та рекламні компоненти браузерів, які не відображаються в списку стандартної утиліти. Невикористані або пошкоджені іконки меню "Пуск" також відслідковуються утилітою та можуть бути стерті в кілька кліків. У переліку встановленого крім основних відомостей надається інформація про користувача рейтингу додатків. Це допоможе недосвідченим користувачам вирішити, чи корисна програма, і чи варто її деінсталювати.