Як заправляти лазерні принтери різних моделей

253 0 Новини високих технологій

У цій невеликій статті ви дізнаєтеся, як заправляти лазерний принтер. Всі роботи самостійно провести зможе будь-який користувач, складного нічого немає. Але необхідно вміти поводитися з викруткою і іноді з плоскогубцями. Зараз ми розглянемо загальні рекомендації по заправці картриджів тонерами. В якості прикладу наведемо найбільш поширені моделі принтерів, які найчастіше зустрічаються в офісах і будинках.

Особливості заправки картриджів HP і Canon

Мабуть, кращий лазерний принтер для будинку – це виробництва HP або Canon. Є моделі, які багато в чому схожі між собою. Заправка проводиться за однаковим алгоритмом:
Як заправляти лазерні принтери різних моделей
 • Виймаєте картридж.
 • Знімаєте бічну панель картриджа, викрутивши 1-2 шурупа.
 • Витягаєте магнітний вал і фотобарабан.
 • В отвір, що прикрите магнітним валом, засипати новий тонер-фарбу.
 • Складання виробляєте в зворотній послідовності. На більшій частині картриджів є отвір для заправки, воно прикрите пластиковою заглушкою. Варто відзначити, що при заправці не потрібно міняти чіп або здійснювати скидання лічильника.


  Принтери «Самсунг» та Brother

  Ці марки трохи вимогливішими до заправки, особливо Brother. З «Самсунґами» все гранично зрозуміло – картридж треба розібрати і через заправний отвір засипати новий тонер. При цьому жодних інших маніпуляцій проводити не потрібно. Але необхідно знати, як самому заправити картридж для лазерного принтера, якщо у вас Brother. По-перше, доведеться розібрати картридж і засипати тонер всередину. Обов'язково залишки, які є в бункері для відходів, ссыпаете. Можна їх використовувати повторно – це не критично. Крім того, ця модель принтерів відрізняється вбудованою системою, яка рахує кількість надрукованих аркушів. Причому при досягненні порогового значення друк повністю зупиняється. На щастя, усунути таку «поломку» можна простими маніпуляціями:


  Як заправляти лазерні принтери різних моделей
 • Включаєте принтер.
 • Чекаєте, поки він запуститься і замовкне (всі нутрощі перестануть обертатися).
 • Натискаєте кнопку «Назад» і «Вгору».
 • Кілька разів натискаєте кнопку «Вниз», поки не з'явиться на дисплеї напис «00».
 • Все, тиснете кнопку «Старт» і приступаєте до роботи. Лічильник обнулений і можна продовжувати друк. Заправку при цьому робити зовсім не обов'язково.

  Принтери OKI

  Ці друкувальні машини відрізняються тим, що у них встановлені ще і чіпи. Це невеликі плати з мікросхемами, які задають ресурс (максимальна кількість сторінок, які можна друкувати). Як правило, потрібно замінювати чіп при кожній заправці картриджа. Про те, як заправляти лазерні принтери таких моделей, зараз і поговоримо. Спочатку розповімо про вибагливих OKI:
 • Заправка необхідна зрідка, так як картридж має (як і всі інші) два бункери – для чистого тонера і для відпрацювання. Але для економії вони з'єднані один з одним. У підсумку тонер виробляється дуже довго.
 • У картриджі встановлений мікрочіп. При досягненні певної кількості надрукованих сторінок принтер просто зупиняється. Тому потрібно проводити заміну чіпа.
 • Крім того, іноді (приблизно раз на 15000 аркушів) принтер починає лаятися» на картридж. Допоможе тільки установка нового елемента. Але можна і схитрувати. На нових картриджах стоять запобіжники, які при першому ж включенні згоряють. Принтер при цьому «бачить» новий картридж і починає відлік заново. Щоб обдурити принтер, досить замкнути контакти і вчасно їх розімкнути при включенні. Для цієї мети зручно використовувати амперметр.
 • Як заправляти лазерні принтери різних моделей

  Принтери Xerox

  Ці друкувальні машини теж є примхливими, але не настільки, як попередні. Як заправляти лазерний принтер марки «Ксерокс»? Зробити це дуже просто – знімаєте картридж і засинаєте новий тонер. Причому розбирати вузол часом навіть не доводиться – отвір для заправки перебуває на виду. Але проблема полягає в тому, що потрібно ставити чіпи. Вартість їх досить висока, але деякі майстри примудряються програмно позбутися від необхідності заміни чіп-карти. Тепер ви знаєте, як заправляти лазерні принтери різних моделей, і з якими нюансами можна зіткнутися при цьому. Якщо ви не впевнені у власних силах, віднесіть картридж в майстерню – там зроблять все набагато швидше і ще нададуть гарантію на виконану роботу.

  Популярі новини
  Загрузка...