Що таке картридж, основні його елементи й особливості конструкції

363 0 Новини високих технологій

У статті представлена інформація про те, що таке картридж. Офісна техніка сьогодні зустрічається практично скрізь. Вже не можна й кроку зробити, щоб не потрібні копії документів, роздруківка матеріалів. Але вся техніка вимагає обслуговування. І в принтери, МФУ використовуються картриджі, в межах яких розміщується кілька елементів. Саме про конструкції лазерних картриджів для принтерів і МФУ піде мова в статті.

Зв'язок принтера з ПК

Кожен раз, коли на вашому комп'ютері з'являється попередження про те, що тонер вашого принтера закінчується, потрібно здійснити заправку і в деяких випадках провести заміну чіпа і скидання лічильника. Такі поломки, які можуть трапитися з принтером, усуваються досить просто. Про те, що таке картриджі і про їх пристрої далі.


Що таке картридж, основні його елементи й особливості конструкції
Завдяки інтерфейсу USB, по якому поєднуються принтер і ПК, відбувається обмін даними. Ви пов'язуєте пристрій друку з вашим ПК, щоб забезпечити функціонування програмного забезпечення, яке видає попередження, коли рівень тонера досягає мінімуму, або про наявність інших поломок.

Як працює електроніка?

Чіпи тонера зчитують рівні, відслідковують кількість крапель (у випадку зі струминними принтерами) або тонера (у випадку з лазерними), які використовувалися при друку. В чіпі запрограмовано, коли потрібно видавати попередження. Іншими словами, у ньому закладено, яка кількість тонера, або фарби, потрібно витратити, щоб на екрані вашого ПК з'явилася застережний напис.
Що таке картридж, основні його елементи й особливості конструкції
На жаль, це означає, що у картриджах, які ви заправляєте, все ще можуть бути чорнило. Якщо чіп не скинутий після заправки картриджа, то він не дозволить принтера продовжувати друк. Правда, в деяких моделях друкуючих пристроїв чіп необхідний тільки для видачі інформації на ПК, на функціонування пристрою в цілому він не робить впливу.


Що таке тонер?

Перш ніж розбиратися, що таке картридж, потрібно поговорити про тонер. Це спеціальний порошок, який засипається всередину пристрою. Саме він забарвлює папір в чорний колір (або будь-які інші кольори веселки, якщо принтер кольоровий). Складається порошок з великої кількості елементів, серед яких кілька металів. Саме з його допомогою тонер притягається до магнітного валу, а після фотобарабану. Варто також відзначити, що порошок цей токсичний, працювати з ним допускається тільки в респіраторах і гумових рукавичках. Якщо він потрапить на тіло або предмет інтер'єру, то не можна відмивати гарячою водою, адже саме при нагріванні тонер поглинається сильніше. Рекомендується використовувати холодну воду і господарське мило.

Заправка і заміна картриджів

На деяких моделях необхідно після заправки картриджа скинути або замінити мікросхему, щоб принтер міг далі друкувати. При заміні відпрацьованого картриджа сумісний, деякі чіпи починають відправляти користувачеві попередження про те, що ці пристрої можуть пошкодити принтер. Існує мала ймовірність того, що це стане причиною реальних пошкоджень, але чіп буде записувати це повідомлення. В результаті сумісного використання картриджа (неоригінального) ви зможете порушити гарантію виробника. Крім того, при заправці ви також втрачаєте гарантію.
Що таке картридж, основні його елементи й особливості конструкції
Якщо втрата гарантії для вас не лякає, то можна заправку виконати навіть самостійно. Для цього виконайте такі маніпуляції:
 • Підготуйте новий тонер для заправки. Зверніть увагу на те, що більшість картриджів поміщається близько 70-80 г порошку. Правда, існують моделі, в які можна засипати до 150-200 г тонера.
 • Приготуйте робоче місце. Рекомендується проводити всі роботи в нежитловому приміщенні.
 • Розберіть повністю картридж і відкрийте відсік для збору відпрацьованого тонера. Його можна використовувати повторно. У деяких принтерах, наприклад, OKI, відсік цей пов'язаний з основним бункером і за рахунок цього підвищується ресурс пристрою.
 • Засипте в бункер для тонера свіжі чорнило.
 • Зберіть картридж.
 • Що таке мікрочіп, і як відбувається заправка, зрозуміло, тому настав час розглянути основні елементи пристрою.

  Основні компоненти картриджа

  Детальне вивчення конструкції пристрою дозволить зрозуміти його роботу і полегшить обслуговування.
  Що таке картридж, основні його елементи й особливості конструкції
  Картридж для лазерного принтера складається з таких елементів:
 • Корпус із пластику зазвичай складається з двох частин – основного бункера для зберігання тонера і відсіку для відпрацювання.
 • З'єднувальні гвинти.
 • Контактні пластини.
 • Магнітний вал. Необхідний для рівномірної подачі тонера на друкувальну голівку.
 • Фотовал (фотобарабан). Це своєрідна циліндрична матриця, яка переносить зображення на папір. Окремі ділянки фотовала притягують до себе прогрітий тонер. Вал стикається дуже щільно з папером, на яку переноситься зображення.
 • Гумовий вал. Можна зустріти не на всіх пристроях, але картриджів для принтерів Canon він є. З його допомогою папір притискається до фотовалу.
 • Лезо для збору тонера. Цей елемент дозволяє прибирати зайві чорнило з магнітного вала при друку.
 • Всі ці елементи в сукупності дозволяють проводити друк на папері.

  Популярі новини
  Загрузка...