Погано друкує принтер: причини, можливі поломки, способи усунення неполадки

675 0 Новини високих технологій

Оргтехніка щільно увійшла в наше життя, сканери і принтери на сьогоднішній день є незамінними помічниками. Але якщо сканери не потребують обслуговування, то принтери необхідно своєчасно заправляти, ремонтувати картриджі. І що робити, якщо раптом погано друкує принтер після заправки свіжим тонером? У нашій статті ми розглянемо найпопулярніші причини такого явища. Адже більшість користувачів довіряють сервісів, які надають послуги заправки картриджів. І навряд чи хтось задавався питанням, якісно чи здійснюється обслуговування.

Основні елементи принтера

Ми не будемо описувати принцип роботи принтера, а тільки перелічимо ті елементи, які безпосередньо впливають на якість друку. По-перше, це картридж, який складається з декількох валів (про них розповімо трохи нижче) і відсіків (для нового тонера і відпрацювання). По-друге, це нагрівальний механізм – вал з тефлоновим покриттям, який прогріває папір, щоб тонер надійно до неї пристав.


Погано друкує принтер: причини, можливі поломки, способи усунення неполадки
Саме ці елементи відповідають за якість друку. А ось за саме функціонування принтера відповідає і пристрій подачі паперу, і набір шестерень для протягування аркуша по всьому механізму. Іншими словами, механізмів в конструкції дуже багато, але вони не впливають на якість.

Тонер – наше все!

А тепер про те, чому погано друкує принтер. Найперша причина – це неякісний тонер. Це порошок, який заправляється в бункер картриджа і при нагріванні ніби розчиняється в папір, залишаючи на ній слід. Варто зазначити, що для кожної моделі принтера підходить тільки один тонер. Іншими словами, тонер для "Кенон" не буде працювати в друкарських машинках HP і навпаки. Причина криється в хімічному складі порошків.


Погано друкує принтер: причини, можливі поломки, способи усунення неполадки
В якомусь тонер міститься один метал, в якомусь- інший. І якщо ви заправите в картридж принтера HP тонер для Canon, то може виявитися, що після друку порошок просто посиплеться з аркуша. Хімічний склад впливає на те, при якій температурі зможе вбратися порошок в аркуш паперу. Тому при самостійній заправці необхідно користуватися як мінімум універсальними тонерами. Але краще купувати оригінальні.

Якість паперу

До речі, якщо погано друкує принтер, причина може критися і в самому папері. Цілком можливо, що вона має низьку якість, тонер до неї погано пристає. Рішення проблеми випадку виявиться дуже просте – змініть марку папери. Зовсім інша справа, якщо раптом принтер почав дуже блідо друкувати. Проблема може критися відразу в декількох елементах картриджа, про яких ми і поговоримо.

Фотобарабан (чи фотовал)

Це один з елементів, який безпосередньо відповідає за якість друку. Можна сказати, що це така матриця на циліндричному валу. На неї подається напруга, яка змушує притягатися тонер (а він полягає з металів в тому числі). Фотобарабан стикається з нагрітим аркушем паперу і залишає на ньому відбиток. І якщо принтер HP погано друкує, то причина може критися саме в цій деталі.
Погано друкує принтер: причини, можливі поломки, способи усунення неполадки
Вартість елемента на оптових ринках - від 100 рублів, заміна не має складнощів. Установка нового фотовала гарантовано покращує якість друку. До речі, досить часто матриця на барабані зношується строго по краях аркуша. В результаті напруга до певних ділянок не доходить. У цьому випадку деякі ділянки сторінки не пропечатываются. Що стосується недостатнього рівня тонера, то його також можна помітити за який виходить листу – в середині буде проходити світла смуга. В цьому випадку допоможе лише заправка.

Магнітний вал

Картридж включає в себе, як правило, три вала – один з них магнітний. З зовнішньої сторони у нього гладка поверхня з діелектрика, а всередині - постійний магніт. З його допомогою тонер передається на фотобарабан. Причому на магнітний вал тонер наноситься тонким шаром, потім деяка частина переноситься на фотовал для друку, а решта скидається в бункер для відпрацювання. Ось тільки магніт в ньому не зовсім постійний – він має властивість розмагнічуватися. Тому з часом тонер набагато гірше пристає до поверхні, отже, його менше йде на друк. Допоможе тільки заміна вала. Але якщо хочеться поекспериментувати, то можна спробувати заново намагнітити його. Хоча навряд чи це буде ефективно.

Ролик захоплення

Це один з трьох валів, які є в картриджах. До речі, в деяких моделях такого валу у картриджах немає, він ставиться на самому принтері. Складається він з металевої серцевини і гумової оболонки, яка має властивість зношуватися. І якщо гумка тріскається, то захоплення паперу не відбувається, або вона йде криво. В цілому на якість друку це не впливає. А ось на подачу паперу надає безпосередній вплив.

Як правильно заправляти картридж

Якщо після сервісних центрів погано друкує принтер Canon або будь-який інший, не пора задуматися над тим, щоб робити цю процедуру самостійно? Адже вартість заправки часом така, що за цю суму можна придбати 05 кг якісного тонера. А якщо ви обслуговуєте відразу десяток однотипних принтерів, то економія очевидна. Одне але – якщо прийшли в непридатність вали, їх потрібно замінювати.
Погано друкує принтер: причини, можливі поломки, способи усунення неполадки
А іноді картриджі зношуються до такої міри, що відновити їх неможливо. Але не будемо про сумне. Давайте розглянемо алгоритм заправки картриджів:
 • Витягаєте його з принтера.
 • На бічній стороні викручуєте гвинти, що фіксують кришку.
 • В залежності від того, яка модель принтера, можливо, доведеться витягти шпильки, які з'єднують дві половини картриджа.
 • Коли картридж буде розділений на дві половини, необхідно витрусити з бункера для відпрацювання весь тонер.
 • Відкрийте заправний отвір і засипте в нього тонер. На деяких картриджах треба засипати новий тонер через отвір, який відкривається після зняття магнітного вала.
 • Зберіть все в зворотній послідовності.
 • Варто відзначити, що якщо погано друкує принтер Epson (кольоровий), то потрібно переконатися в тому, чи справний в ньому фотобарабан. Як правило, у кольорових принтерах 3-4 картриджа, на кожен по одному магнітному валу. А фотобарабан загальний. І якщо він приходить в непридатність, то погіршується якість друку.

  Погано друкує принтер: причини, можливі поломки, способи усунення неполадки
  Є принтери, в яких картриджі, в яких бункер для відпрацювання і основний з'єднані. Результат – високий ресурс тонера, його вистачає на більшу кількість сторінок. І найголовніше, не забувайте міняти чіп, якщо він передбачений конструкцією.

  Основні помилки при заправці

  Погано друкує принтер: причини, можливі поломки, способи усунення неполадки
  Найчастіше багато сервісні центри допускають дві великі помилки – заправляють картриджі, які не піддаються ремонту, і не позбавляються від тонера в бункері для відпрацювання. Якщо не зробити останнє, то при друку будуть з'являтися чорні смуги на аркуші. Причина криється в тому, що зайвому тонеру нікуди діватися і він у підсумку залишається на папері, а не поступає в бункер. Намагайтеся не допускати таку помилку, щоб якість друку принтера залишалося найкращим.

  Популярі новини
  Загрузка...