Заміна картриджа для принтера: інструкція

740 0 Новини високих технологій

У статті буде розглянуто інструкція по заміні картриджів до лазерних та струменевих принтерах, а також способи заправки і ремонту. Звичайний картридж для лазерного принтера – це складний механізм, який забезпечує нормальну подачу паперу і друк на ній. Кожен, хто хоч раз стикався з пристроями обробки зображень, вміє виправляти дрібні поломки – застрягання паперу, навіть заправку. Але що робити, якщо сталася поломка, з ряду геть що виходить? Про це й буде розказано в нашій статті.


Особливості струменевих і лазерних принтерів

Струменеві принтери, незалежно від моделі та марки, заправляються рідкими фарбами – причому потрібно заливати тільки ті, які рекомендує сам виробник. Якщо використовувати рідини, які не схвалені заводом-виробником, можуть швидко прийти в непридатність важливі вузли, які відповідають за якість друку. Причому вартість матриці, наприклад, досить висока – досягає декількох тисяч рублів залежно від виробника принтера.
Заміна картриджа для принтера: інструкція
Лазерні принтери заправляються спеціальними порошками – тонерами. У цьому випадку також заправка неякісним тонером призведе до сумних наслідків – доведеться повністю ремонтувати картридж, а іноді і зовсім простіше встановити новий. Самостійно виконати заміну картриджа принтера зможе будь-який користувач – будь то бухгалтер або інженер. Суть друку полягає в тому, що тонер прогрівається до високої температури і «вдавлюється» в папір, саме тому вона виходить гарячої.


Установка нового картриджа в струменевому принтері

Можна по одному керівництву здійснити заміну картриджа в будь-якому принтері, незалежно від виробника. Суть процесу однакова, так і конструкції біля механізмів теж. Щоб зняти старі елементи і встановити замість них нові, просто виконайте ряд дій:
 • Відкрийте кришку, яка прикриває відсік з картриджами.
 • При необхідності посуньте картриджі в бік вікна. На деяких моделях принтерів вони самі в автоматичному режимі встановлюються навпроти віконця, щоб їх простіше було витягати.
 • Відіжміть засувки і потягніть картридж догори.
 • Зверніть увагу, що заміна виконується буквально за кілька хвилин. Установка проводиться у зворотному порядку. Головне – не можна довго тримати принтер без картриджів з фарбою, так як всередині все засохне і друкувати пристрій більше не зможе.

  Заміна елемента в лазерному принтері

  Заміна картриджа для принтера: інструкція
  Перш ніж встановити новий картридж лазерний принтер, необхідно позбутися від усіх транспортувальних «атрибутів»:
 • Прибрати шматки пінопласту, які запобігають зсуву частин картриджа. Такі елементи можуть бути не на всіх картриджах, залежить їх наявність від виробника.
 • Отримати плівки, що прикривають вали.
 • Зняти захисну плівку з контактів на бічній поверхні і чіпа.
 • Уважно огляньте весь картридж на предмет наявності будь-яких плівок або шматків пінопласту. Відкрийте стулку, яка прикриває фотобарабан – він повинен бути ідеально чистим і без пошкоджень. Лише після того, як переконаєтеся в справності, можна приступати до установки.

  Демонтаж старого картриджа

  Але спочатку, звичайно, треба зняти старий – для цього відкриваєте кришку на принтері і, потягнувши за ручку картридж, виймаєте його. Новий встановлюється у зворотній послідовності – в цьому немає нічого складного. Зверніть увагу на те, що іноді при заміні картриджів Canon виникає маленька неприємність – принтер починає гудіти, відмовляється друкувати, причому чутно, що всередині щось без зупинки обертається. Причина криється в чіпі – він встановлений на картриджі. Щоб позбутися від такої поломки, поставте чіп зі старого картриджа на новий.

  Заправка картриджа лазерного принтера

  Іноді після заміни картриджа потрібно заправити – спочатку він наповнений на 50-70%, тому тонер виробляється дуже швидко. Потрібно звернути увагу на те, що заправка проводиться кількома способами, вони залежать від конкретної марки принтера.
  Заміна картриджа для принтера: інструкція
  У будь-якому випадку необхідно виконати такі маніпуляції:
 • Зняти картридж.
 • Розібрати повністю елемент.
 • Висипати з бункера для відпрацювання тонер.
 • Очистити всі деталі від порошку.
 • У заправний бункер засипати тонер.
 • Потрібно зазначити, що не всі картриджі можна з легкістю розібрати – з деякими доведеться повозитися. Деякі умільці роблять у бункерах отвори і, використовуючи їх, виробляють заправку. Після ці отвори заклеюють липкою стрічкою. Але робити це небажано, так як немає можливості оцінити стан всіх елементів картриджа.

  Основні несправності картриджів

  Заміна картриджа для принтера: інструкція
  По тому, як друкує принтер, можна виявити основні несправності картриджа. При заправці або заміні картриджа Epson можуть з'явитися дефекти друку таких типів:
 • Бліде зображення – це говорить про те, що була проведена заправка низькоякісного тонера. Це найпоширеніша причина блідою друку. Але іноді трапляється і так, що приходить в непридатність фотобарабан. При цьому, якщо подивитися на нього, можна виявити дефекти – відшарування покриття, тріщини і т. д.
 • Чорна смуга в будь-якому місці аркуша говорить про те, що повністю наповнився бункер для відпрацювання. Мабуть, при заправці забули його спорожнити. Для того щоб виправити цю неполадку, потрібно просто витрусити відпрацьований тонер з бункера.
 • Погано бере принтер папір – несправність в ролику захоплення. Він виготовлений з гуми, яка з часом висихає. Тому контакт з папером стає все гірше.
 • Низька якість друку, поява плям, висипається тонер – це явна ознака поломки магнітного вала. Його активна поверхня стирається, приходить в непридатність.
 • Що краще – ремонтувати або міняти?

  Після заправки і заміни картриджа Xerox доведеться встановлювати чіп-карту. Цієї процедури не уникнути, якщо принтер не був «зламаний». Це значно збільшує вартість обслуговування оргтехніки.
  Заміна картриджа для принтера: інструкція
  А тепер давайте розглянемо вартість ремонту одного картриджа на прикладі популярної моделі 729 або його аналогів – 85А, 723 і т. д.:
 • Фотобарабан обійдеться при покупці в оптовому магазині приблизно в 120-180 рублів. У роздрібній мережі вартість його зростає в 2-3 рази, приблизно в 300 рублів і більше він обійдеться. Ресурс барабана становить не більше 3000-4000 сторінок – це 3-4 повні заправки.
 • Магнітний вал також має вартість близько 100-150 рублів (при оптовій закупівлі). У роздрібній мережі він вже має ціну 250 руб і вище. Ресурс у нього трохи більше, ніж у фотовала.
 • Ролик захоплення – це, мабуть, сама «довгограюча» частина картриджа: може прослужити і 5 заправок, якщо виготовлений з якісного матеріалу. Вартість у роздріб – близько 300 рублів, оптом трохи менше – 130-150 руб.
 • І дрібні елементи – це леза, які встановлюються на фотовале та бункері для збору відпрацювання. З їх допомогою відбувається відбір «зайвого» тонера при друку. Вартість - до 100 рублів за штуку.
 • Отже, вартість повного ремонту одного картриджа, якщо купувати все в роздрібній мережі, складе близько 900 руб. І це потрібно враховувати, що немає необхідності купувати додатково чіп або карту. А новий сумісний картридж коштує 450-500 рублів.

  Висновок

  Тепер ви знаєте, як самостійно зробити заміну картриджа, його заправку та ремонт. Робота нескладна, але копітка і, зізнатися, досить брудна. Намагайтеся проводити заправку в нежитлових приміщеннях, захищайте органи зору, дихальні шляхи.
  Заміна картриджа для принтера: інструкція
  З фінансової точки зору самостійної заправкою займатися буде вигідно тільки в тому випадку, якщо проводити оптові закупівлі комплектуючих. І тільки тоді, коли витрата тонера дуже великий, наприклад, у великому офісі. Що ж стосується домашнього використання, однієї заправки вистачає на кілька місяців. А картридж при помірному використанні може прослужити кілька років.

  Популярі новини
  Загрузка...