Зовнішній бокс для відеокарти: огляд, виробники, рейтинг

333 0 Новини високих технологій

Зовнішній бокс для відеокарти дуже популярний серед користувачів ноутбуків, так як з його допомогою можна зробити із звичайного ноутбука або ультрабука справжню ігрову платформу. Для підключення даного обладнання потрібні потужні портативні ПК. На жаль, тільки ноутбуки нового покоління мають роз'єми дозволяють підключати зовнішні відеокарти до них з підтримкою Thunderbolt і передавати дані зі швидкістю до 40 гігабіт в секунду.

5 виробників зовнішніх боксів для відеокарт

В рейтингу на даний момент всього п'ять популярних виробників для зовнішніх графічних процесорів. Перший з них - це Gigabyte Aorus GTX 1080 Gaming Box 8 Gb. На другому місці в рейтингу відео боксів знаходиться eGFX Breakaway Puck, який випустила компанія Sonnet. В середині рейтингу розміщується KFA2 від компанії Galaxy, яка розміщує на своєму борту одну з найпотужніших відеокарт покоління Pascal - GeForce GTX 1060. На посаді четвертого представника знаходиться модель Bizon BOX 3 яка може взаємодіяти тільки з обладнанням від Apple. Завершує рейтинг адаптер HIS Multi View ll Adapter. Правда, цього представника зовнішніх боксів і відеокартою назвати не можна. Це пристрій для виведення зображення з ноутбука на інший екран.

Gigabyte Aorus GTX 1080 Gaming Box 8 Gb

Зовнішній бокс для відеокарти: огляд, виробники, рейтинг
У комплекті з блоком йде спеціальна сумка, яка знадобиться для його транспортування. Підключити зовнішній бокс для відеокарти можна за допомогою роз'єми на ноутбуці або моноблоці, який називається Thunderbolt. Для підключення до гнізда, в комплекті є шнур-перехідник. Також в коробці є диск з установочними драйверами для відеокарти і все, що до неї додається. Щоб приєднати пристрій, в комплект входить кабель-трійка, призначений для цих цілей.


Розміри самого боксу складають 212х96х162 а важить більше двох кілограм. Є вбудований блок живлення 450 Вт і гарантія якості у вигляді сертифіката 80+ золотого рівня. Є можливість розгону, в цьому випадку частота роботи відеокарти буде становити 1733 Мегагерц. Формат відеопам'яті вдосконалено до версії GDDR5X. Максимально допустиме дозвіл екрану не повинна перевищувати здатність 7680х4320 пікселів на дюйм. Недолік цього боксу полягає не тільки у великій вазі, але і високою ціною.

eGFX Breakaway Puck

Зовнішній бокс для відеокарти: огляд, виробники, рейтинг
На відміну від попереднього боксу цей корпус для відеокарти має відеоадаптер від Radeon, модель якого RX 560. Дана відеокарта володіє невеликими розмірами, що робить бокс більш компактним. Є вбудований контролер охолодження, який дозволяє самостійно регулювати обдув системи.


Одним з корисних властивостей у цього gaming box є підзарядка ноутбука. Підключення йде через порт Thunderbolt третього покоління, що забезпечує високошвидкісну передачу сигналу. Серед відчутних недоліків можна відзначити мізерне підтримку операційних систем - бокс працює тільки з Win10. Також мінусом є відсутність портів USB.

KFA2 GeForce GTX 1060

Зовнішній бокс для відеокарти: огляд, виробники, рейтинг
Абсолютно сталевий корпус зовнішнього боксу з відеокартою GeForce на борту володіє малою вагою, що можна вважати гарним плюсом. 6 гігабайт відеопам'яті достатньо для плавного і розширеного відтворення зображення, а використовувана в цьому поколінні архітектура здатна Pascal розкрити весь потенціал графічного процесора. Мала вага, не досягає і півтора кілограм, демонструє компактність і практичність даного боксу. Два кулера забезпечують досить якісне охолодження, що позитивно позначається на його працездатності.
Великим мінусом стає відсутність вбудованого блоку живлення, так що про додаткової зарядки доведеться подбати користувачам.

Bizon BOX 3

Зовнішній бокс для відеокарти: огляд, виробники, рейтинг
Наявність такого боксу безсумнівно поліпшить графічні можливості пристрою Apple. Підключення зовнішньої відеокарти до ноутбука, можливо, тільки через порт Thunderbolt eGPU, який є тільки на "Макбуках". За допомогою цього обладнання можна виводити зображення не тільки на ноутбуці, але і на інших дисплеях. Ціновий діапазон буде залежати від того, яка відеокарта знаходиться всередині. Наприклад, при наявності боксу з відеокартою GTX 760 ціна буде складати не більше 16 тисяч рублів, а з начинкою з TITAN X ціна зростає до 120. Зовнішній вигляд досить стильний, а дві ручки з боків дозволяють полегшити транспортування пристрою. Є перфорація по всьому боксу, що дозволяє виводити гаряче повітря з системи. На відміну від інших представників цього бокс починає працювати з ноутбуком без усяких додаткових маніпуляцій, таких як установка драйверів. Однак є й мінуси – при його покупці з більш потужною відеокартою знадобиться додаткове живлення з ККД не менше 400 Ватт.

HIS Multi View ll Adapter

Зовнішній бокс для відеокарти: огляд, виробники, рейтинг
Найменший адаптер для виводу зображення на екран, який вміщується навіть в косметичці. Відрізняється від попередніх представників способом підключення до дисплея – в пристрої є роз'єм DVI-I, підтримує цифровий і аналоговий сигнали. Даний адаптер добре ладнає з пристроями від виробника Apple. Підключення зовнішньої відеокарти до ноутбука здійснюється через порт USB 2.0. Одна з переваг цього невеликого пристрою – це якісна система охолодження, яка не дає підніматися температурі вище 39 градусів навіть при максимальному навантаженні. Недолік полягає в пластиковій оболонці, яка легко піддається нагріванню при роботі. Якщо на монітор не встановлений контролер HDMI, то підключитися через цей цифровий порт не вийде.

Переваги порту Thunderbolt

У 2011 році компанія Intel подарувала світові платформу під назвою Thunderbolt. Перша версія цього порту могла передавати дані зі швидкістю 10 гігабіт у секунду, коли популярний на той час порт USB 3.0 міг розганятися до п'яти гігабіт. Друга версія змогла досягти 20 гігабіт в секунду, що в два рази перевищила першу версію. Остання версія 3.0 Thunderbolt досягла максимальної швидкості передачі даних, відповідної 40 гигабитам в секунду. Цей варіант порту з'явився в 2015 році, коли Intel випустила процесори сімейства Sky Lake. Багатофункціональність Thunderbolt 3.0 полягає в тому, що можна підключити і дисплей, і переносний накопичувач, використовуючи один кабель USB 3.1. Через такий же кабель можна заряджати пристрої, що споживають не більше 100 Ватт. До того ж потужність кабелю дозволяє виводити зображення відразу на два монітори, що підтримують формат відео 4К. Відомо, що Apple використовує в останніх версіях своїх ноутбуків 3.0 Thunderbolt, щоб домогтися найвищих швидкостей під час передачі даних. Такий роз'єм можна побачити тільки в тих пристроях, які підтримують процесори Intel.

Популярі новини
Загрузка...