Radeon HD 3850: опис відеокарти

175 0 Новини високих технологій

Перша відеокарта, яка з'явилася в серії 3800 вийшла в світ у 2008 році. Новий зовнішній вигляд, зручна конструкція і підтримка технологій виробника зробили Radeon HD 3850 найбільш затребуваною моделлю свого часу.

Характеристики

Radeon HD 3850: опис відеокарти
Отже, ядро процесора HD 3850 з частотою роботи 670 мегагерц, має кодову назву RV670. Стримовых процесорів в графічному процесорі 320 штук, а частота роботи пам'яті становить 830 мегагерц. Текстурні блоки представлені в кількості 16 штук, так само як і блоки растеризації. Що стосується відеопам'яті, то тут є два варіанти - це 256 мегабайт і 512 мегабайт. Звичайно, для ігрових цілей краще, щоб кількість відеопам'яті було більше. 256-бітна шина забезпечує пропускну здатність у 53 гігабіта в секунду, яка необхідна для прискореного обміну інформацією.


Розмір чіпа, порівняно з попередньою серією, став набагато менше - 55 нанометрів. Такі параметри дозволяють споживати менше енергії, а також зменшити кількість тепла, що виділяється. Графічний процесор побудований на 666 мільйонів транзисторів.

Тестування в іграх і програмах

По енергоспоживанню можна сказати, що відеокарта HD 3850 знаходиться на третьому місці після Radeon HD 6670 і GeForce GT 240. Її енергоспоживання становить менше 100 ватт. ККД у даного графічного процесора знаходиться в середині списку і становить менше 20 ватт. За індексом продуктивності картка сильно відстає - воно й не дивно, адже це представник ранньої моделі. У грі Serious Sam 2 з налаштуваннями на максимум і без згладжування відеокарта видає стабільні 125 кадрів, а з налаштуваннями згладжування показники продемонстрували 71 кадр в секунду. Та ж ситуація з грою Call Of Juarez, де основні настройки виставлені на максимум, гра видає стабільні 34 кадру. З включеним 16-кратним згладжуванням показники трохи нижче - всього 25 кадрів в секунду. Ось в Prey старого покоління справи йдуть трохи краще - в першому варіанті можна побачити продуктивність до 130 кадрів в секунду, а підключений згладжування знижує якість до 84 кадрів.

Опис зовнішнього вигляду та комплектації

Radeon HD 3850: опис відеокарти
Друкована плата дісталася референсного стандарту, з лицьового боку вентилятор розташований збоку від радіатора, що дозволяє краще охолоджувати відеочіп. Архітектура плати нічим не відрізняється від попереднього покоління, крім наклейки на охолодженні. Є 6-контактний порт для підключення додаткового живлення. Відеокарта упакована в компактну коробку, в яку поміщається все необхідне: перехідники для відеовиходу, перехідники для використання харчування старого покоління, міст для підключення декількох відеокарт, диск з драйверами, інструкція з експлуатації і наклейка з логотипом.

Популярі новини
Загрузка...