Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото

932 0 Новини високих технологій

Компанія NVIDIA відома як постачальник надійних і високопродуктивних відеокарт, зокрема, оптимізованих для ігрового сегмента. В числі самих популярних рішень, що відносяться до даної категорії, — графічний адаптер GTX 980. У чому полягає його специфіка? Які можливості адаптера відповідного типу, випущеного сторонніми брендами, такими як Gigabyte?

Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото

Основні характеристики: стандартна модифікація відеокарти

Ознайомимося з ключовими характеристиками стандартної модифікації девайса GTX 980. Дана відеокарта: - оснащена графічним процесором типу GM204; - виготовлена із застосуванням техпроцесу у 28 нм; - має частоту GPU, яка становить 1127 МГц; - має 2048 шейдерними елементами; - оснащена модулем об'ємом 4 ГБ відеопам'яті типу GDDR5 з розрядністю 256 біт, а також частотою, що становить 1750 МГц; - має підтримку SLI, HDCP; - володіє основними портами для підключення до зовнішніх пристроїв — DVI-D, HDMI, а також 3x Display Port; Можна відзначити, що девайс забезпечує одночасну роботу з 4 комп'ютерними моніторами.
Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото
Таким чином, до найважливіших переваг відеокарти GeForce GTX 980 в оригінальній модифікації можна віднести: - високу базову частоту чіпа — з урахуванням того, що пристрій зроблений на базі 28 нм техпроцесу у; - невисокий показник TDP, який становить 165 Вт; - великий обсяг оперативної пам'яті з розрядністю в 256 біт; - підтримку відтворення графічного потоку в форматі 4K при частоті до 60 Гц.

Стандартна версія графічного адаптера: дизайн

Тепер вивчимо особливості дизайну розглянутої відеокарти. Як відзначають фахівці, за зовнішнім виглядом пристрій GTX 980 в цілому схоже з іншими пристроями лінійки GTX, особливо з тими, які оснащені системою охолодження, що відноситься до типу референсних. Відеокарта має довжину 27 см, і це уможливлює її інсталяцію в широкий спектр комп'ютерних системних блоків.


Пристрій має розташований у верхній частині кожух, який виготовлений з пластика сріблястого кольору. При цьому в ньому передбачена прозора вставка, що дозволяє проглядати вміст радіатора. Відеокарта GTX 980 оснащена високопродуктивною системою охолодження, яка інстальована на даному девайсі дуже надійно. Далі в статті ми вивчимо її особливості докладніше.
Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото

Основна модифікація відеокарти: переваги архітектури Maxwell

Але поки вивчимо технологічні особливості, що характеризують основну модифікацію відеокарти — продукт NVIDIA GeForce GTX 980. У числі найбільш примітних технологічних рішень, що застосовані при виробництві розглянутого пристрою — задіяння архітектури Maxwell, на базі якої випущений графічний чіп GM 204. Основна особливість даних апаратних компонентів — високий рівень їх енергоефективності. Принаймні, компанія NVIDIA в процесі інженерних робіт у напрямку модернізації відповідних рішень робить акцент саме на досягнення оптимальних показників по споживанню пристроями електроенергії (в поєднанні з їх високою продуктивністю).

На практиці вирішення подібних завдань може здійснюватися з використанням різних підходів. Так, в архітектурі Maxwell, що застосована при випуску чіпа для розглянутої відеокарти, здійснена оптимізація виконавчих компонентів. Крім того, в ній здійснено зосередження обчислювальних алгоритмів в окремих кластерів, що відповідають за обробку графіки. Всього відповідних кластерів в чіпі GM204 присутній 4. Окремо встановлені блоки ROP, а також контролери пам'яті, що функціонують в режимі 64 біт. Крім того, відокремлено працює компонент Giga Thread Engine, який відповідає за зміну контексту, виконання елементів Kernel, а також управління навантаженням на кластери обробки графіки.


Серед інших примітних опцій чіпа, на основі якого функціонує відеокарта NVIDIA GTX 980 — збільшений кеш L2. Його величина становить 2048 КБ, завдяки чому досягається зменшення витрачання енергії при обробці даних, що потребують залучення істотних обсягів оперативної пам'яті. Найважливіше нововведення розробників архітектури Maxwell полягає в тому, що кожен тип ресурсів був розподілений по конкретних модулів-планувальникам необхідно.

Стандартна модифікація відеокарти: друкована плата

Конструкція друкованої плати на відеокарті у розглянутій модифікації досить типова для лінійки GTX. У центрі плати розташовується графічний чіп, навколо нього — модулі пам'яті. Трохи осторонь — підсистема, що відповідає за живлення пристрою.

Модулі ОЗП відеокарти представлені 8 мікросхемами. В конструкції графічного адаптера передбачена установка підсистеми забезпечення живлення GPU, яка функціонує з 4 фазами. Управління харчуванням здійснюється з використанням окремого контролера. Охолодження відповідних апаратних компонентів, які можуть значно розігріватися в ході роботи, здійснюється за рахунок розміщення поверх них металевої пластини з вентилятором. Інсталювати будь-які елементи охолодження на зворотному боці плати немає необхідності, оскільки на ній відсутні апаратні компоненти, які характеризуються сильним нагріванням.
Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото
Власне, навіть сам графічний чіп відеокарти GTX 980 як вважають фахівці, є достатньою мірою економічним і не вимагає інсталяції високопродуктивної системи охолодження. Але вона разом з тим присутній в конструкції відеокарти. Дослідимо її детальніше.

Конструкція відеокарти від NVIDIA: система охолодження

Тепер вивчимо основні особливості конструкції рішення NVIDIA GeForce GTX 980. Основні апаратні компоненти даної відеокарти — друкована плата, а також система охолодження. Відповідний апаратний компонент належить до турбінного типу. Він функціонує за рахунок відводу нагрітого повітря за простір системного блоку ПК.

Інстальована дана система дуже надійно, незважаючи на те, що вона має пристойний вагу, — що могло би, в принципі, викликати складнощі при розробці механізмів фіксації пристрою на друкованій платі. Для надійного закріплення системи охолодження на відеокарті використовується велика кількість різних пристосувань, шурупів. Для графічного чіпа GM204 встановлено окремий радіатор. У системі охолодження розглянутої відеокарти використовується радіальний кулер, який характеризується, перш за все, відносно невисоким рівнем шуму в роботі. У числі інших особливостей конструкції розглянутого апаратного компонента графічного адаптера — наявність масивної крильчатки на кулері. Вона дозволяє здійснювати переміщення повітря з корпусу ПК назовні з високою швидкістю. Ця особливість відрізняє систему охолодження на відеокарті GTX 980 від тієї, що була реалізована в попередніх моделях лінійки GTX.
Також можна відзначити, що радіатор у відповідній системі працює при використанні теплових трубок. Випарна камера в конструкції — як у багатьох інших рішеннях від NVIDIA, не використовується. В конструкції системи охолодження відеокарти використовується алюмінієва рама, яка відводить тепло від ключових апаратних компонентів графічного адаптера, а також від транзисторів, що відповідають за забезпечення харчування пристрій. Дані транзистори мають досить велику потужність, і тому вимагають ефективного охолодження.

Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото
У розглянутої відеокарти реалізований ряд високотехнологічних рішень в області візуалізації. У числі таких: - DSR; - MFAA; - VXGI. Корисно буде розглянути їх детальніше.

Нові технології в відеокарті: DSR

Відповідна технологія дозволяє відеокарті NVIDIA GeForce GTX 980 здійснювати рендеринг з застосуванням високого дозволу при масштабуванні до вихідного із застосуванням стандартних алгоритмів. Дане рішення може бути виключно затребуваним в різних іграх. Технологія дозволяє вибирати конкретний множник для встановлення підвищеного дозволу, а також налаштовувати показники по різкості при фільтрації графічного потоку.

MFAA

Дана технологія призначена для реалізації екранного згладжування. Може розглядатися як результат технологічного удосконалення рішення MSAA. Головна перевага MFAA — забезпечення значного зниження обчислювальної навантаження на графічний чіп. Відповідне рішення оптимізовано під застосування архітектури GPU Maxwell.

VXGI

Примітна наступна технологія, яка підтримується відеокартою NVIDIA GTX 980 — VXGI. Призначена вона для здійснення трасування променів в рамках графічного потоку, при обробці якого не передбачається задіяння великої кількості системних ресурсів. Дане рішення може суттєво розширити сферу застосування відеокарти — як високопродуктивного інструмента у руках фахівця по створенню якісного медіаконтенту. Розглянуте рішення також оптимізовано для застосування з GPU Maxwell. Розглянемо тепер більш детально основні можливості девайса. Можна відзначити, що випускається він ліцензії відразу декількома відомими брендами. У числі інших популярних модифікацій пристрою — відеокарта GTX 980 вироблена компанією Gigabyte.

Відеокарта GTX 980 від Gigabyte: в чому її особливості?

Насамперед, вивчимо, ніж розглянута модифікація пристрою принципово відрізняється від еталонної моделі, від NVIDIA. Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming (огляд відповідного рішення доступний на багатьох тематичних онлайнових порталах) і оригінальна модель — від NVIDIA, мають абсолютно однакові: - процесор (GM 204-A1); - техпроцес (28 нм); - показник площі кристала (він становить 398 кв. мм); - кількість шейдерних елементів (їх 2048 в обох пристроях); - кількість текстурних елементів (128); - кількість блоків, які відповідають за растрову обробку (по 64 в кожному девайсі); - характеристики відеопам'яті — з точки зору типу мікросхеми (GDDR5), розрядності шини (256 біт), показника по ефективній частоті функціонування модулів (7012 МГц при обробці графіки в режим 3D, 648 МГц при роботі з зображеннями у форматі 2D), обсягом ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті (4 ГБ), смуги пропускання (2243 Гбайт/сек); - максимальний показник споживаної потужності при обробці графіки в режимі 3D (165 Вт). Розглянуті рішення розрізняються: - за частотою графічного чіпа (версія від Gigabyte має показник у 1228 МГц при обробці графічного потоку в режимі 3D, оригінальна — 1126 МГц); - за максимальною швидкості процесу зафарбування (відеокарта від Gigabyte має показник у 786 Гпикс/сек, оригінальна модель — 721 Гпикс/сек); - по граничній швидкості процесу вибірки текстур (рішення від Gigabyte забезпечує показник в 1572 Гтекс/сек, а оригінальна модель — 1441 Гтекс/сек); - за вимогами до оптимальної потужності для блоку живлення ПК (відеокарту від Gigabyte краще підключати до комп'ютера, що забезпечує потужність 600 Вт, оригінальну карту до ПК з показником в 500 Вт); - за величиною (пристрій від Gigabyte трохи більше); - за підтримки виходів (на Gigabyte встановлені порти DVI-I + DVI-D, оригінальна модель оснащена відповідними компонентами). Таким чином, розглянуте рішення від Gigabyte зовсім небагато перевершує оригінальне за характеристиками. В цілому обидві відеокарти лінійки GeForce GTX 980 характеризуються виключно технологічною базою і їх цілком обґрунтовано можна віднести до високопродуктивних рішень у відповідному сегменті — відеокарт для ігрових ПК. У числі найбільш примітних технологічних рішень, реалізованих у відеокарті у тієї модифікації, що проведена брендом Gigabyte — потужна система охолодження. Дослідимо її детальніше.

Рішення від Gigabyte GTX: система охолодження

Як зазначають багато експертів, відповідний апаратний компонент відеокарти GTX 980 у версії, представленій Gigabyte, правомірно віднести до найбільш технологічним з тих, що реалізовані у виробництві ігрових графічних адаптерів. Мова йде про рішення WINDFORCE 3X 600W. Незважаючи на високу потужність, відповідна система охолодження характеризується компактністю. Це дає можливим інсталювати відеокарту, зокрема, в конфігураціях типу SLI. Розглянута система охолодження оснащена радіатором, який виготовлений з алюмінію при використання технології, іменованої Triangle Cool. Також при її виготовленні застосовані сучасні теплові трубки з композитних матеріалів. Крім того, експерти відзначають, що відповідна система охолодження оснащена виключно потужними вентиляторами, що дозволяють формувати посилений повітряний потік. Конструкція системи охолодження, яку має відеокарта Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming передбачає здійснення ефективного, швидкісного теплообміну при взаємодії різних компонентів пристрою. Також відзначається найвища якість складання системи охолодження графічного адаптера.

Модифікації відеокарти: продукт Ti

Компанія NVIDIA виробляє, крім флагманського рішення, також відеокарти GTX 980 Ti. Вони також можуть випускатися за ліцензії різними брендами. Вивчимо особливості даного рішення на прикладі девайса, випущеного популярним брендом Gigabyte.
Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото
Відеокарта GeForce GTX 980 Ti від GigaByte представляє собою більш продуктивне рішення в порівнянні зі стандартною модифікацією відеоадаптера. Зокрема, вона перевершує відповідний продукт: - за обсягом ОЗП (відеокарта в модифікації Ti оснащена 6 ГБ пам'яті); - по пропускній здатності ОЗП (3366 Гбайт/сек). Крім того, відповідна версія графічного адаптера має більш потужний процесор GM200. Правда, більш висока продуктивність відеокарти GTX 980 Ti супроводжується істотно більшим енергоспоживанням пристрою. Так, в режимі обробки 3D-графіки девайс споживає 275 Вт. На відеокарті у розглянутій модифікації інстальований графічний чіп з площею 601 кв. мм — відчутно більший, ніж у стандартній версії графічного адаптера. Графічний чіп відеокарти функціонує на базовій частоті, яка становить 1152 МГц, але може при необхідності збільшуватися до 1241 МГц. Фактично в процесорі реалізований заводський механізм розгону частоти. Розглянуте пристрій — як і Gigabyte GTX 980 G1 Gaming, огляд можливостей якого наведено вище, оснащений потужною системою охолодження WINDFORCE. Аналогічно пристрій оснащений двома слотами DVI. Кількість моніторів, з якими може працювати відеокарта — 4 як і стандартна модифікація девайса. У числі найбільш примітних особливостей конструкції розглянутої версії графічного адаптера — наявність великої кількості схем підключення різних пристроїв до нього. На пристрої реалізований восьмифазний механізм забезпечення функціонування графічного чіпа, двофазний — ОЗП, а також силових з'єднань. У конструкції відеокарти реалізована концепція Ultra Durable VGA, розроблена компанією Gigabyte. Керування живленням на графічний адаптер GeForce GTX 980 Ti здійснюється при використанні двох контролерів NCP. Один має 4 канали, інший — 2. Крім того, пристрій також оснащений контролером INA, який здійснює моніторинг процесів. Він має 3 каналу. Мікросхема оснащена 2816 шейдерними елементами, 176 текстурними блоками, а також 96 блоками, які відповідають за здійснення растрових операцій. Обсяг ОЗП, який має стандартна версія Gigabyte GTX 980 G1 Gaming – 4GB (GDDR5). Розглянута модифікація графічного адаптера, як ми зазначили вище, має збільшений об'єм оперативної пам'яті: 6 ГБ. Ефективна частота функціонування відповідних модулів складає 7 ГГц. Якщо обробка графіки здійснюється у форматі 2D, то відповідний показник зменшується до 648 МГц. Інсталюватися розглянута відеокарта може практично в будь-SLI-конфігурації. Це можливо завдяки, зокрема, компактному розміщенню на ній системи охолодження. За розміром пристрій Ti трохи більше стандартної модифікації відеокарти.

Відеокарта GTX 1060: у чому її особливості

Корисно буде розглянути ще один нюанс — порівняння можливостей відеокарти GTX 980 з пристроєм GTX 1060. Справа в тому, що девайс GTX 1060 може розглядатися як молодша модифікація розглянутого рішення. Як відзначають експерти, відповідне рішення дешевше стандартного, однак, показує практично аналогічну продуктивність, а також удвічі менше енергоспоживання.
Відеокарта GeForce GTX 980: опис, характеристики, фото
Розглядаючи контекст GTX 980 vs GTX 1060 на що можна звернути увагу в першу чергу? Тут найбільш цікавими є наступні аспекти. Незважаючи на те що в модифікації GTX 1060 встановлений менш потужний процесор — GP 106 з використанням архітектури Pascal, по розрахунковій продуктивності шейдерних елементів ALU відеокарта порівнянна з модифікацією GTX 980. Крім того, архітектура Pascal характеризується наявністю алгоритмів, що дозволяють здійснити дельта-компресію кольору з високою ефективністю. Цілком конкурентний чіп GP 106 і на тлі старшої моделі — GP 104. Обсяг ОЗУ, встановлений на стандартній модифікації відеокарти, наприклад, на Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming – 4GB. У свою чергу, на пристрої GTX 1060 є більше оперативної пам'яті до 6 ГБ, як на девайсі Ti. Таким чином, при зіставленні GTX 980 vs GTX 1060 вибір другого чіпа цілком може бути виправданий при вирішенні широкого спектру завдань.

Популярі новини
Загрузка...