Графічний адаптер GeForce FX-5200. Комплектація, характеристики і відгуки

299 0 Новини високих технологій

До сегменту найменш продуктивних графічних акселераторів належав GeForce FX-5200. Випущено цей прискорювач в 2003 році. Його комплектація, технічні характеристики, а також відгуки власників даного пристрою будуть детально розглянуті в цьому матеріалі.

Графічний адаптер GeForce FX-5200. Комплектація, характеристики і відгуки

Спеціалізація адаптера. Комплектація

За мірками 2003 року GeForce FX-5200 ставився виробником до ігрових рішень початкового рівня. Його параметри дозволяли запускати велику частину відповідного софта на той момент. Але знову-таки з мінімальною якістю відображуваної картинки.


Комплектація розглянутого пристрою складалася з таких компонентів:
 • Дискретний графічний акселератор.
 • Керівництво користувача.
 • Диск зі спеціалізованим софтом, драйверами і набором діагностичних утиліт.
 • Набір інтерфейсних проводів.
 • Гарантійний талон.
 • Графічний адаптер GeForce FX-5200. Комплектація, характеристики і відгуки

  Характеристики відеокарти

  В основі NVidia GeForce FX-5200 лежить мікропроцесор NV34. Виготовлявся він з технології 150нм і включав 47 мільйонів транзисторних елементів. Номінальна тактова частота цього чіпа становила 250 МГц. Піксельних конвеєрів у цього мікропроцесора було 4 а модулів TMU - 1. Кількість встановленого ОЗУ може бути дорівнює 64128 або 256 Мб. Тип використовуваних мікросхем - DDR з номінальною частотою 400 МГц. Основний і єдиний слот на материнській платі для установки даного графічного акселератора - це AGP. Для підключення монітора дане рішення оснащений двома портами: VGA і DVI. У деяких випадках цей пристрій оснащується пасивною системою охолодження. В інших же - це мініатюрний кулер, доповнений компактним вентилятором.

  Відгуки про акселераторі. Його вартість

  З урахуванням того, що з моменту виходу графічного прискорювача економ-класу GeForce FX-5200 пройшло понад 10 років, то в новому стані його вже не придбати. У старому вигляді такий адаптер можна придбати за 400-1000 рублів. Тільки от доцільність такої покупки на поточний момент викликає дуже багато питань. Відеоприскорювач повністю застарів і навіть не сумісний з сучасними моделями материнських плат.


  Судячи з відгуків, до його плюсів можна віднести: енергоефективність, низький рівень шуму в процесі функціонування, доступну вартість. Мінус же в цієї відеокарти один - вона повністю застаріла за нинішніми мірками.
  Графічний адаптер GeForce FX-5200. Комплектація, характеристики і відгуки

  На закінчення

  Звичайно, на момент виходу прискорювач моделі GeForce FX-5200 був дійсно актуальним рішенням. Але зараз цей адаптер застарів і рівень його швидкодії нижче, ніж у інтегрованих відеокарт. Тому системні блоки, оснащені такою моделлю акселератора, морально і фізично застаріли. По суті, їх потрібно терміново модернізувати.

  Популярі новини
  Загрузка...