Де у "Віндовс" 7 команда "Виконати"?

192 0 Новини високих технологій

Напевно більшість користувачів знають, що дуже часто для швидкого виклику певних команд і програм у Windows-системах використовується спеціальна консоль запуску, або так зване меню «Виконати». Де команда «Виконати» в "Віндовс 7" або в будь-якій іншій системі всього сімейства ОС може застосовуватися і як її, власне, запустити, і далі буде розглянуто. Для цього є кілька способів, однак для початку зупинимося саме на те, для яких саме цілей її можна використовувати.

Для чого потрібна команда «Виконати» і її консоль?

Деякі користувачі помилково вважають, що консоль працює за принципами, схожими з командним рядком, оскільки для запуску того чи іншого інструменту системи або аплету використовуються різного роду скорочення або розширення, або без них. Насправді, нічого спільного тут немає. Справа в тому, що в консолі спочатку вписуються назви виконуваних файлів. Для формату EXE розширення не вказується. Запускаються програми в більшості випадків розташовані або в системній директорії System32 або в кореневому каталозі Windows. Саме ж меню використовується виключно для швидкого старту таких аплетів і не більше того, хоча додати в список спочатку закріплених за цим меню команд користувача програми теж можна.


Де у "Віндовс" 7 команда "Виконати"?
Що ж стосується запуску виконуваних аплетів, наприклад, дуже зручно викликати командою «Виконати» автозапуск «Віндовс 7» (msconfig з переходом на відповідну вкладку в конфігурації), редактори реєстру (regedit) і групових політик (gpedit.msc), інструментарій управління службами (services.msc), засоби управління дисками і розділами (diskmgmt.msc), диспетчери пристроїв (devmgmt.msc) і завдань (taskmgr), командую рядок (cmd) і т. д. При цьому відпадає всяка необхідність запуску самих відповідальних за ці інструменти файлів з «Провідника» або використання переходів за додатковими розділами кшталт «Панелі управління» або "керування комп'ютером". У деяких випадках консоль може використовуватися для швидкого доступу до системних або прихованим папок, наприклад, з введенням додаткових атрибутів у вигляді знака відсотків (%systemroot%) або навіть до інтернет-ресурсів. Взагалі список використовуваних команд досить великий, а можуть не застосовуватися тільки назви або скорочення, але і знаки пунктуації або спеціальні символи (наприклад, для швидкого доступу до системного диску «З» використовується лівий слеш).


Команда «Виконати» в "Віндовс 7": поєднання клавіш

Сама ж консоль викликається досить просто, незважаючи на те, що в системних директоріях виконуваного файлу для неї ви не знайдете.
Де у "Віндовс" 7 команда "Виконати"?
Самим, як вважається популярним методом, що дозволяє швидко викликати команду «Виконати» в «Віндовс 7» і у всіх інших системах, вважається поєднання клавіш Win + R.

Інші способи виклику консолі

З швидким запуском консолі начебто все зрозуміло. Однак тут слід врахувати, що деякі аплети, які стартують саме через це меню, необхідно запускати виключно від імені адміністратора.
Де у "Віндовс" 7 команда "Виконати"?
Сама консоль такий пункт може не мати (але в «Максимальної» версії він є). Як же бути в такій ситуації? Вихід досить простий.
Де у "Віндовс" 7 команда "Виконати"?
Спочатку потрібно скористатися «Диспетчер завдань», а потім через файлове меню створити нову задачу, після чого з'явиться точно така ж консоль, але вже з пунктом старту обраної завдання від імені адміністратора. Не менш просто викликати команду «Виконати» в «Віндовс 7» або в будь-якій іншій модифікації можна через головне меню «Пуск». Але тут проблема в тому, що в деяких версіях в основному меню вона не відображається або заблокована для користувача, що не володіє достатніми правами на зміну конфігурації.

Як додати команду «Виконати» в «Віндовс 7» в головне меню, якщо її там немає?

Щоб змінити параметри, що виставлені для приховування пункту виклику консолі з основного меню, потрібно виконати ряд нехитрих операцій.
Де у "Віндовс" 7 команда "Виконати"?
Через ПКМ на кнопці пуску слід перейти до властивостей панелі завдань і меню «Пуск», відкрити вкладку самого меню після натискання кнопки налаштування у представленому нижче списку просто позначити прапорцем відображення запуску команди. Деякі фахівці іноді рекомендують використовувати для консолі створення ярлика, але для пересічного користувача ця операція може здатися досить складною, тому, якщо є така необхідність, можна скачати готовий ярлик з інтернету, помістити його на «Робочий стіл», розблокувати файл через властивості, а потім зберегти зміни. Але в практичному відношенні такі дії, в принципі, виглядають абсолютно марними.

Як в консоль додати власні команди?

З самою командою «Виконати» в «Віндовс 7» розібралися. Тут нічого особливо складно немає. А от серед рядових користувачів мало знайдеться тих, хто знає, що до консолі можна «прив'язати» виконання своїх додатків. Припустимо, нам потрібно додати в консоль можливість швидкого старту програми uTorrent. Для цього в редакторі реєстру (regedit) з використанням гілки HKLM необхідно перейти до каталогу App Path, створити в ній розділ з назвою виконуваного файлу програми з розширенням (в нашому випадку це Torrent.exe). Після цього у створеному розділі праворуч у вікні подвійним кліком потрібно викликати редагування ключа «За замовчуванням» і у полі значення вписати повний шлях до виконуваного файлу. Після цього там же через ПКМ потрібно створити рядковий параметр, привласнити йому ім'я Path, а значення вказати вже тільки повний шлях до папки, в якій виконуваний файл програми розташований. Після цього можна закрити редактор і виконати перезавантаження. Тепер після введення в консолі команди «torrent» (без лапок) і запустити потрібний додаток.

Виклик консолі Windows 8 і 10

Команда «Виконати» в «Віндовс 7» не є унікальною, оскільки використовується абсолютно у всіх інших модифікаціях рангом нижче або вище. Але от викликати консоль в більш нових версіях системи, крім вищеописаних способів, можна ще й безпосередньо через меню ПКМ на кнопці пуску без необхідності використання та швидкого сполучення, і «Диспетчера завдань». Додавання необхідних налаштувань в реєстрі проводиться точно так само, як це було показано трохи вище. До речі сказати, ні вісім, ні в десятій модифікації системи пункту старту запускаються через неї аплетів від імені адміністратора немає, тому доведеться використовувати або «Диспетчер завдань», або старт з файлу в «Провіднику» вручну (через меню ПКМ, в якому такий пункт є).

Популярі новини
Загрузка...