Де знаходиться «Диспетчер пристроїв Windows і найпростіші способи його виклику

748 0 Новини високих технологій

По всій видимості, кожен користувач знає, що переглянути всі «залізні» і віртуальні пристрої, встановлені у системах Windows, можна через спеціальний аплет, званий диспетчером. Правда, далеко не всі уявляють собі, де знаходиться «Диспетчер пристроїв» в XP-версії операційної системи або в модифікаціях вище. З цього приводу необхідно дати окреме роз'яснення щодо фізичного розташування виконуваного файлу, що відповідає за роботу диспетчера, і способів виклику аплету без безпосередньо запуску виконуваного компонента.

Де знаходиться «Диспетчер пристроїв» в плані фізичного розташування файлу?

Взагалі, всі основні файли виконуваних служб, які доступні користувачеві для виклику або через графічний інтерфейс, або через консоль «Виконати», або через командний рядок, розташовуються в системній директорії System32 яка знаходиться в основному каталозі самої операційної системи. Але, кажучи про те, де знаходиться «Диспетчер пристроїв», слід врахувати і той момент, що виконуваного компонента з розширенням EXE ви там не знайдете. Справа в тому, що сам компонент відноситься до так званих документами типу Microsoft Common Console та має розширення MSC.


Де знаходиться «Диспетчер пристроїв Windows і найпростіші способи його виклику
Що найцікавіше, в плані розташування консоль (а це саме консоль) може перебувати одночасно в двох локаціях, якщо на комп'ютері встановлена версія Windows з 64-бітною архітектурою. Перша папка відома (System32), а друга – SysWOW64 не рахуючи супутніх компонентів, які можуть бути виявлені, де завгодно (просто задайте пошук в «Провіднику» за назвою шуканого файлу devmgmt, скорочення, назва якого утворено від англійського Device Manager).

Де знаходиться «Диспетчер пристроїв Windows: виклик програми найпростішим методом

Отже, з розташуванням основного об'єкта розібралися. Тепер подивимося, якими способами можна дістатися до цього аплету, використовуючи саме графічний інтерфейс самої операційної системи. Де знаходиться «Диспетчер пристроїв Windows 7 в стандартній локації? Далеко ходити не потрібно.

Де знаходиться «Диспетчер пристроїв Windows і найпростіші способи його виклику
Досить просто викликати «Панель управління», де і буде представлений відповідний розділ. З десятої модифікацією справа йде трохи складніше, оскільки «Панель управління» потрібно викликати або через ПКМ на кнопці «Пуск», або використовувати для цього меню «Виконати» з введенням команди control.

Прямий виклик через консоль виконання

І саме це меню дозволяє абсолютно просто знайти рішення проблеми з приводу того, як викликати даний диспетчер. У нашому випадку абсолютно не важливо, де знаходиться «Диспетчер пристроїв», оскільки виконання команди запуску автоматично спрацює саме для того компонента, який нам потрібен, незалежно від його локації.
Де знаходиться «Диспетчер пристроїв Windows і найпростіші способи його виклику
В консолі виконання вводиться рядок devmgmt.msc (оригінальна назва виконуваного компонента плюс зазначене вище розширення для консолі), після чого запуститься або 32-бітної або 64-бітна версія програми (в залежності від того, яка система встановлена на комп'ютері). Можна запустити файли і із зазначених вище папок. Отримайте те ж саме.

Використання розділу управління/адміністрування

Не секрет, що для виклику деяких процедур, пов'язаних з інструментарієм системи, можна скористатися розділом і управління або адміністрування.
Де знаходиться «Диспетчер пристроїв Windows і найпростіші способи його виклику
Для цього знадобиться меню ПКМ на значку комп'ютера на Робочому столі у Windows 10 – в «Провіднику»), де вибирається відповідний рядок, а після виклику основного редактора здійснюється перехід до диспетчера. Примітка: для доступу можна використовувати навіть командний рядок, але в даному випадку це здається більш складним рішенням.

Основні функції

З питаннями того, де знаходиться «Диспетчер пристроїв», розібралися. Тепер дуже коротко про його призначення. У найзагальнішому розумінні він призначений для управління всіма пристроями, які тільки є на комп'ютері, щодо їх включення і відключення, відстеження інформації, а також вирішення всіх питань, пов'язаних із встановленням необхідного керуючого програмного забезпечення у вигляді драйверів. Сам диспетчер має одну цікаву особливість, про яку багато хто не знають. В інформаційному блоці можна отримати відомості про ідентифікатори обладнання VEN і DEV, які дозволяють знайти драйвер практично для будь-якого встановленого пристрою, навіть якщо Windows встановити його самостійно не може. Жоден інший інструмент системи таких відомостей не надає. Так що нехтувати таким інструментарієм при відсутності диска з оригінальними драйверами не варто.

Популярі новини
Загрузка...