Як відключити SmartScreen? Відключення фільтра SmartScreen в панелі управління Windows 10

777 0 Новини високих технологій

У модифікаціях операційних систем, починаючи з восьмої і вище, поряд з вбудованим файрволом (брендмауером) з'явилося ще досить багато нововведень щодо системи безпеки. В даному випадку мова йде про службу SmartScreen, яка багатьох користувачів просто дратує своїми попередженнями. Про те, як відключити SmartScreen, читайте далі. Для деактивації цього компонента є кілька способів.

Що таке SmartScreen у системах Windows 8 і вище?

Взагалі, спочатку дана служба є ніби прихованою і особливо себе не проявляє. Проте багато користувачів напевно помічали, що при запуску деяких додатків або інсталяційних дистрибутивів навіть з правами адміна на екрані іноді з'являється повідомлення про те, що SmartScreen заблокував виконання процесу.
Як відключити SmartScreen? Відключення фільтра SmartScreen в панелі управління Windows 10
Чому виникає така ситуація? Та тільки тому, що цей компонент системи безпеки вважає, що виконання даної програми є небезпечним або небажаним, тобто може нашкодити системі або негативно вплинути на її функціонування або працездатності.

Як працює служба?

Питання, як вимкнути захист SmartScreen, потрібно розглядати в контексті загальних принципів її роботи. Працює ця служба за принципом звірки запущеного додатка або його видавця (сертифіката) зі списками потенційно шкідливого або небажаного ПЗ, розміщеними на серверах Microsoft. З одного боку, це добре, адже коли з якихось причин штатний антивірус пропускає загрозу, її блокує система захисту операційної системи. Але це не завжди так. Спрацьовування SmartScreen можливо навіть у тому випадку, якщо запускається програма або її інсталятор в списках просто відсутні. Крім того, відсилання інформації у відповідні служби корпорації-розробника є прямим натяком на шпигунську діяльність Windows, яка, як виявляється, просто стежить за одними діями, причому іноді аж надто старанно.

Попередження «Фільтр Windows SmartScreen запобіг запуск». Як відключити повідомлення?

Тепер безпосередньо про методи деактивації попереджень. У найпростішому випадку при появі попереджуючих повідомлень можна використовувати їх ігнорування.
Як відключити SmartScreen? Відключення фільтра SmartScreen в панелі управління Windows 10
У вікні є посилання на докладний опис проблеми, і, якщо кликнути по ній, далі можна вибрати пункт старту з ігноруванням («Все одно запустити»). Звичайно, проблему того, як відключити SmartScreen, це не вирішує. Але позбавитися від повідомлення можна.

Як відключити Windows SmartScreen у 10 через «Центр безпеки»?

Щоб не займатися ігноруванням повідомлень в кожному випадку, слід використовувати інші методики. Одним з найпростіших способів є виклик властивостей комп'ютера (Windows 10 це робиться через «Провідник», оскільки за замовчуванням відповідна іконка на «Робочому столі» відсутня), де у вікні властивостей системи знизу вибирається посилання на «Центр безпеки та обслуговування». У лівій частині основного меню присутній рядок зміни параметрів фільтра SmartScreen, на яку і потрібно натиснути.
Як відключити SmartScreen? Відключення фільтра SmartScreen в панелі управління Windows 10
Після цього з'явиться вікно, в якому буде вказано фільтр Windows SmartScreen. Як відключити його повідомлення? Так просто задіяти рядок, в якому вказується відсутність дій для невпізнаних додатків (відключення). Далі потрібно зберегти зроблені зміни, після чого повідомлення перестануть з'являтися.

Відключення захисту через «Панель управління»

Як відключити Windows SmartScreen у 10 або у восьмих модифікаціях? Питання може бути вирішена з використанням «Панелі керування», що викликається через консоль «Виконати» командою Control або через меню правого кліка на кнопці «Пуск» (саме меню можна активувати через поєднання Win + X). Знову ж таки, тут вибирається розділ безпеки і, як у попередньому випадку, встановлюються відповідні параметри для служби SmartScreen.

Налаштування параметрів групової політики

Ще одна методика, що дозволяє вирішити проблему того, як відключити SmartScreen, передбачає використання налаштувань і параметрів редактора групової політики, для запуску якого використовується команда gpedit.msc в консолі «Виконати», що виконується від імені адміна.
Як відключити SmartScreen? Відключення фільтра SmartScreen в панелі управління Windows 10
В редакторі потрібно перейти до адміністративних шаблонів, де через каталог компонентів потрібно дістатися до меню «Провідника». У правій частині редактора буде показана відповідна служба, при натисненні якої залишиться зробити зміну параметрів, зазначених вище. Використання цього способу має свої переваги, оскільки відключення або активацію захисту можна виробляти на рівні локальних користувачів (наприклад, для адміністраторської групи її можна відключити, а для всіх інших користувачів активувати, щоб вони не намагалися встановлювати сумнівні або непотрібні програми в обхід адміна). Але це має сенс для офісів або для тих випадків, коли на домашньому терміналі працюють інші члени родини (особливо це стосується дітей). Крім того, варто звернути увагу, що при зміні параметрів в цьому редакторі перші два способи, так само як і наступні дії з ключами і записами в реєстрі, виявляться недоступними.

Аналогічні дії в системному реєстрі

Якщо не використовувати групову політику, питання того, як відключити SmartScreen, можна вирішити шляхом застосування редагування ключів реєстру, редактор якого викликається через команду regedit в консолі «Виконати» або через запуск однойменного виконуваний EXE-файлу в директорії System32 (знову ж, з правами адміна). Тут у гілці розділів HKLM потрібно пройти по дереву директорій і в каталозі CurrentVersion дістатися до «Провідника» (Explorer). Тут і буде параметр SmartScreen, якому за замовчуванням у включеному стані служби присвоєно значення Enable. Його потрібно відредагувати, викликавши меню подвійним кліком.
Як відключити SmartScreen? Відключення фільтра SmartScreen в панелі управління Windows 10
Для повного відключення встановлюється значення Off, для підтвердження виконання – Prompt, для підтвердження прав адміністратора – RequireAdmin, після чого натискається кнопка збереження встановленого параметра («OK»), але прописувати всі значення параметра потрібно вручну. По закінченні дій потрібно просто вийти з редактора (можна навіть систему не перезавантажувати). Більше користувача настирливі повідомлення турбувати не будуть. У будь-якому випадку відключати даний компонент потрібно тільки при стовідсоткової впевненості в тому, що на комп'ютері не будуть встановлюватися сумнівні програми. На крайній випадок можна встановити потужну антивірусний захист або спеціальні програми на кшталт Anti-Malware.

Популярі новини
Загрузка...