Чим відрізняється маршрутизатор від точки доступу: особливості пристроїв

266 0 Новини високих технологій

У статті ми постараємося максимально докладно розібратися в питанні, ніж відрізняється маршрутизатор від точки доступу. Точка доступу – це прилад, до якого підключаються пристрої Wi-Fi. Одна тільки точка доступу була б не дуже корисна, так як вона тільки з'єднує пристрою по Wi-Fi воєдино. Щоб підключити різні пристрої до дротової мережі, забезпечити їх доступ в Інтернет, точка доступу має бути підключена до маршрутизатора. Саме він буде приймати пакети, що надходять із точки доступу, а також перенаправляти їх у провідну мережу для забезпечення доступу в Інтернет пристроями по Wi-Fi.

Що таке точка доступу

Точка доступу – це пристрій, що використовується для підключення бездротових клієнтів до дротової мережі. Такі прилади широко використовуються у технологіях Wi-Fi. Пристрій створює точку доступу, яка передає SSID. Інші прилади з підтримкою Wi-Fi, такі як ноутбуки, мобільні телефони або планшети, підключаються до цієї точки доступу за допомогою Wi-Fi. Але чим відрізняється маршрутизатор від точки доступу принципово – це способом підключення до Всесвітньої павутини або іншої мережі.


Чим відрізняється маршрутизатор від точки доступу: особливості пристроїв
Точка доступу зазвичай підключається до маршрутизатора. Всі, хто підключений до точки, будуть забезпечені Інтернетом через маршрутизатор. Крім того, всі пристрої, підключені до точки, будуть пов'язані з локальною мережею. Вони можуть користуватися різними сервісами, такими як спільне використання файлів. Важливо і те, що в сучасних бездротових маршрутизаторів ці два елементи інтегровані в один прилад.

Приклад використання

Припустимо, існує ADSL-підключення до мережі Інтернет і домашня мережа. Дротовий ADSL-маршрутизатор підключається до телефонної лінії з одного боку, а з інший кілька комп'ютерів з'єднуються за допомогою Ethernet-кабелю. Це створює ЛОМ, всі пристрої можуть взаємодіяти один з одним і мати доступ до Інтернету.


У тому випадку, якщо ви купите точку доступу і підключення за допомогою кабелю Ethernet до ADSL-маршрутизатор, точка доступу створить мережу Wi-Fi, і будь-який пристрій зможе підключитися до неї. Вони зможуть отримати доступ до Інтернету, оскільки пакети будуть маршрутизироваться через ADSL. Крім цього, бездротові пристрої можуть обмінюватися даними між собою, а також зв'язуватися з дротової локальної мережею. Сучасні карти Wi-Fi, встановлювані на ноутбуках і мобільних телефонах, також можуть виступати в якості точок доступу. Програмне забезпечення, а також вбудовані інструменти в операційних системах, дозволяють вам ділитися Інтернетом, перетворюючи модуль Wi-Fi на вашому ноутбуці або мобільному телефоні у віртуальну точку доступу.

Що таке маршрутизатор?

Маршрутизатор – це мережевий пристрій, який направляє пакети даних по мережі. Він працює на мережному рівні еталонної моделі OSI і, отже, є пристроєм третього рівня. Маршрутизатор підтримує таблицю, яка називається таблицею маршрутизації. Вона складається з IP-шлюзу, через який пакет повинен бути маршрутизирован для доступу до певного IP-адресою призначення. Ось чим відрізняється маршрутизатор від точки доступу.
Чим відрізняється маршрутизатор від точки доступу: особливості пристроїв
Таблиця маршрутизації може бути статично задана мережевим адміністратором або автоматично сформовано з використанням алгоритмів маршрутизації. Коли маршрутизатор отримує пакет, він спочатку зберігає його в пам'яті і аналізує IP-адресу одержувача. Потім він шукає таблицю маршрутизації, щоб побачити, через який шлюз повинен бути направлений пакет. Потім, грунтуючись на цій інформації, він пересилає пакет відповідним чином. Точка доступу безумовно потребує маршрутизатор для підключення своїх бездротових клієнтів до Інтернету. Адже вона об'єднує лише пристрої Wi-Fi, але не знає, як маршрутизувати пакети. Таким чином, вона має бути підключена до маршрутизатора, а він перенаправляє пакети, що виходять із точки доступу, у зовнішню мережу.

У чому різниця між точкою доступу і маршрутизатор?

Чим відрізняється маршрутизатор від точки доступу: особливості пристроїв
Давайте визначимо відмінності точки доступу від маршрутизатора:
  • Точка доступу дозволяє підключатися до Wi-Fi-пристроїв. Маршрутизатор з'єднує точку доступу з зовнішньою мережею, такий як Інтернет.
  • Точка доступу не має можливості спрямовувати пакети. Маршрутизатор робить це для направлення пакетів у відповідний пункт призначення.
  • Маршрутизатор має комутаційну структуру, яка направляє пакети з різних вхідних інтерфейсів для виправлення вихідних. Точка доступу направляє тільки те, що надходить від приймача Wi-Fi до провідного інтерфейсу. А також те, що походить від провідного інтерфейсу до передавача Wi-Fi.
  • Маршрутизатори виконують складні алгоритми маршрутизації, включають структури даних. Таких складних алгоритмів і таблиць немає в точках доступу.
  • Точка доступу має бездротове обладнання, таке як приймачі Wi-Fi і передавачі. Маршрутизатори не мають цього у своєму складі.
  • Ось чим відрізняється маршрутизатор від точки доступу Wi-Fi. Річ у сфері застосування приладів.

    Популярі новини
    Загрузка...