Чому на клавіатурі не працюють цифри: причини та способи усунення проблем

238 0 Новини високих технологій

Часто користувачі ПК стикаються з проблемою, коли на клавіатурі не працюють цифри. Чому таке трапляється? Можуть бути різні причини, починаючи від засмічення і закінчуючи апаратної поломкою. Зі статті ви дізнаєтеся про часті причини, через які не працюють цифри, і способи їх усунення.

Пил і бруд

Перша причина того, чому на клавіатурі не працюють цифри – потрапляння пилу або бруду під кнопки. Ця проблема найчастіше поширена серед тих, хто любить поїсти за комп'ютером і не особливо стежить за чистотою в кімнаті, де розташований ПК. Але навіть якщо ви до таких не належите, то все одно клавіатура має властивість накопичувати пил і сміття всередині корпусу. Це цілком нормальна ситуація, так що не варто дивуватися.


Клавіатуру рекомендується періодично розбирати і чистити, щоб вона не занадто засмічувалася. В іншому випадку надмірне накопичення пилу та бруду всередині може призвести до того, що в один "прекрасний" день на пристрої перестануть працювати клавіші, причому не обов'язково все відразу, а, наприклад, які-небудь окремі, типу стрілок або цифр.
Чому на клавіатурі не працюють цифри: причини та способи усунення проблем
Чищення клавіатури немає нічого складно. Спочатку потрібно зробити на телефон фото пристрою, щоб не забути розташування всіх кнопок. Після цього за допомогою тонкої викрутки слід зняти всі клавіші з пазів. Далі відкручують гвинти з зворотної частини і розбирають корпус. Всі нутрощі і частини корпусу необхідно промити у воді з розчиненим шампунем або милом. Необхідно проявити граничну акуратність при очищенні великої прозорої схеми, на якій знаходяться доріжки для кнопок. Її достатньо просто злегка протерти трохи вологою ганчірочкою.


Як тільки всі деталі будуть вимиті, їх потрібно залишити на сушку, а коли вони висохнуть, можна приступати до складання в початковий стан. Все просто!

Попадання рідини на клавіатуру

Друга причина, чому на клавіатурі не працюють цифри – потрапляння вологи на пристрій. Напевно багато хто стикався з такою неприємністю, коли на клавіатуру ненавмисно зли валося чай, кави, стакан води або будь-який інший напій. Деякі не надають цьому значення, мовляв, сучасні клавіатури мають водонепроникні властивості. Начебто це так, але яка б не була клавіатура, пролита рідина може завдати їй шкоди.
Чому на клавіатурі не працюють цифри: причини та способи усунення проблем
Спочатку, можливо, все буде працювати справно, проте через якийсь час можуть з'являтися проблеми, наприклад, кнопки перестають спрацьовувати при натисканні або відбувається западання клавіш. Це наслідки пролитої рідини і бездіяльності користувача. Все, що можна порадити зробити в даній ситуації – розібрати клавіатуру і гарненько її вимити. Часто цього буває достатньо. Якщо ж чистка не допомогла, і кнопки не реагують на натискання, то доведеться купувати нову периферію.

Знос мембрани

Ще одна причина, чому на клавіатурі не працюють цифри – знос мембрани. Ця проблема стосується частіше дешевих пристроїв і тих, якими користуються на протязі довгого часу. Справа в тому, що всередині клавіатури знаходяться мембрани, зроблені із силіконового матеріалу. Саме завдяки їм здійснюються натискання на кнопки, після чого на екрані комп'ютера з'являється той чи інший символ.
Чому на клавіатурі не працюють цифри: причини та способи усунення проблем
Однак трапляється так, що мембрана може порватися, якщо зроблена спочатку з браком або просто неякісно. Якщо користувач багато і довго працює з клавіатурою, то це теж може вплинути на пошкодження мембрани. Що можна зробити, якщо все ж мембрана ушкодилася? Є 2 варіанти. Перший – просто купити нову клавіатуру. Другий – розібрати пристрій, дістати мембрану і спробувати її полагодити за допомогою клею, наприклад.

Відключений Num Lock

Розглядаючи питання про непрацюючих цифрах, варто згадати, чому не працюють цифри на правій клавіатурі, або, як її ще називають, цифровому блоці. Якщо з якихось причин цифри з правої сторони перестали реагувати на натискання, то не варто панікувати, достатньо перевірити, активна клавіша Num Lock. Перевірити це легко. Якщо у верхній правій частині перша з трьох лампочок не горить, значить, Num Lock вимкнено, цифри працювати не будуть.
Чому на клавіатурі не працюють цифри: причини та способи усунення проблем
Щоб все знову запрацювало, потрібно просто натиснути на кнопку Num Lock.

Поломка клавіатури

І остання причина, чому на клавіатурі не працюють цифри зверху або праворуч – поломка периферії. В процесі виробництва трапляється багато браку, з-за якого часто клавіатури починають працювати некоректно, перестають натискатися стрілки, цифри, клавіші F1-F12 і т. д. З часом пристрій і зовсім виходить з ладу і лагодження, на жаль, не підлягає. Тому єдине, що можна порадити в даній ситуації – купити нову клавіатуру.

Популярі новини
Загрузка...