П'ять способів, як в "Ексель" порахувати кількість заповнених клітинок

259 0 Новини високих технологій

У процесі роботи в табличному редакторі Excel користувач може виникнути потреба у підрахунку кількості комірок з даними. Це може бути корисно в різних випадках, але головне, що дана можливість у програмі є. У цій статті буде розказано, як в «Ексель» порахувати кількість заповнених клітинок з текстом. Притому буде запропоновано п'ять способів на вибір, тому рекомендується дочитати статтю до кінця, щоб підібрати для себе найкращий.

Виконуємо підрахунок осередків

Перед початком розповіді про те, як в «Ексель» порахувати кількість заповнених клітинок, варто окреслити в загальних самі способи. По-перше, ви можете скористатися спеціальним лічильником, розташованим на панелі стану, проте в деяких випадках його необхідно буде включити. Про це буде розказано нижче. По-друге, можна використовувати спеціальні функції. З їх допомогою можна здійснити гнучке налаштування параметрів підрахунку. Про все це буде розказано прямо зараз.


Спосіб 1: лічильник на нижній панелі

А почнемо ми з інструкції, як в «Ексель» порахувати кількість заповнених клітинок у стовпці, рядку або в певному діапазоні, що припускає використання спеціального лічильника. Мабуть, це самий простий метод виконання поставленого завдання. Щоб здійснити підрахунок осередків, в першу чергу, необхідно виділити потрібний діапазон. Робиться це просто – треба, затиснувши ліву кнопку миші, протягнути курсор на потрібній області. Відразу після цього внизу, на рядку стану з'явиться пункт «Кількість» навпроти якого відображається кількість осередків з даними. Варто відзначити, що воно з'являється тільки в тому випадку, коли ви виділяєте більше двох комірок з якою-небудь інформацією.


П'ять способів, як в "Ексель" порахувати кількість заповнених клітинок
Варто також звернути увагу на те, що цей параметр на нижній панелі може бути відключений, хоч за замовчуванням його відображення передбачено. У будь-якому випадку, якщо після виділення діапазону клітинок з даними потрібний параметр не з'явився, проробіть наступні маніпуляції:
 • Наведіть курсор на рядок стану.
 • Натисніть праву кнопку миші.
 • У меню, поставте галочку напроти пункту «Кількість».
 • Відразу після цього відповідна опція буде включена і ви без проблем зможете нею користуватися. Це був перший спосіб, як у «Ексель» порахувати кількість заповнених клітинок у рядку, стовпці або цілому діапазоні.

  Спосіб 2: функція COUNTA

  Ви також можете порахувати кількість заповнених клітинок у «Ексель» формулою COUNTA. У деяких випадках вона буває дуже корисною. Наприклад, вона відмінно підійде, коли кількість заповнених клітинок потрібно відобразити безпосередньо в якійсь клітинці. Таким чином ви зможете спостерігати за змінами у свідченнях відразу ж.
 • Виділіть клітинку, в якій буде виводитися результат підрахунку.
 • Натисніть на кнопці «Вставити функцію», розташованої ліворуч від рядка формул.
 • У вікні Майстра функцій знайдіть у списку рядок «COUNTA», виберіть її та натисніть кнопку «ОК».
 • На другому етапі в параметрах «Значення» вкажіть область або області, в яких буде проводитися підрахунок.
 • Натисніть «ОК».
 • П'ять способів, як в "Ексель" порахувати кількість заповнених клітинок
  Відразу ж після цього в обраній комірці з'явиться число клітинок зазначених областей, в яких записані дані.
  При бажанні ці ж дії можна здійснити шляхом введення функції COUNTA безпосередньо в рядок функцій. Синтаксис у неї такий: =COUNTA(значення1;значення2;). Тобто вам спочатку необхідно ввести сама назва функції (=COUNTA), а потім в дужках через крапку з комою прописати діапазон комірок, в яких необхідно проводити підрахунок.

  Спосіб 3: функція РАХУНОК

  Продовжуючи розжовувати тему, як в «Ексель» порахувати кількість клітинок, торкнемося функції РАХУНОК. Як можна зрозуміти, вона дуже схожа на попередню, проте дає можливість підрахувати клітинки, в яких введено лише числові значення. Ось як їй користуватися:
 • Виділіть клітинку, в якій передбачається виводити дані.
 • Натисніть кнопку «Вставити функцію».
 • У вікні зі списку виберіть функцію РАХУНОК і натисніть кнопку «ОК».
 • Перед вами, як і в минулий раз, з'явиться вікно, в якому необхідно ввести значення, тобто діапазон або кілька діапазонів комірок.
 • Зробивши це, натисніть кнопку «ОК».
 • П'ять способів, як в "Ексель" порахувати кількість заповнених клітинок
  Після виконання всіх цих дій у виділеній спочатку комірці з'явиться число, відповідне числу чарунок з цифрами в обраному діапазоні.

  Спосіб 4: функція COUNTIF

  Даний спосіб того, як в «Ексель» порахувати кількість заповнених клітинок, знову ж таки передбачає роботу лише з числовими даними, але в цей раз ви можете задавати деякі умови виконання підрахунку. Давайте зараз розглянемо детальніше, як користуватися функцією COUNTIF:
 • Так само, як і в попередніх способах, встановіть курсор на клітинку, в якій буде виконуватися функція.
 • Викличте вікно Майстра функцій.
 • Зі списку виберіть рядок «COUNTIF» та натисніть кнопку «ОК».
 • З'явиться досить знайоме вікно, в якому необхідно ввести змінні функції. Як можна помітити, крім діапазону, потрібно вказати критерій. Наприклад ви можете ввести «>400». Це означатиме, що будуть вважатися ті клітинки, значення яких більше 400.
 • Далі ви можете вказати ще діапазони і критерії до них.
 • По закінченні введення параметрів натисніть кнопку «ОК».
 • П'ять способів, як в "Ексель" порахувати кількість заповнених клітинок
  Як тільки ви це зробите, у виділеній комірці з'явиться число клітинок з даними відповідними критеріями.

  Спосіб 5: функція COUNTIFS

  Останній, п'ятий спосіб, як у «Ексель» порахувати кількість заповнених клітинок, по своїй суті нічим не відрізняється від попереднього. Він використовується в тих випадках, коли потрібно розрахувати багато змінних. Тобто ви зможете вказати 126 умов. Приводити докладну інструкцію, як використовувати функцію COUNTIFS немає сенсу, так як вона повністю повторює попередню.
  П'ять способів, як в "Ексель" порахувати кількість заповнених клітинок
  Ось ми і розібралися, як виконувати підрахунок осередків з даними. Як можна зазначити, існують багато способів. Якщо ви не часто маєте потребу в цьому, тоді краще всього користуватися лічильником на нижній панелі. Якщо оглядати число клітинок треба постійно, тоді необхідно використати одну з чотирьох вищенаведених формул.

  Популярі новини
  Загрузка...