Не працюють стрілки на клавіатурі. Причини і способи усунення

423 0 Новини високих технологій

Дуже багато користувачів ПК і ноутбуків періодично стикаються з проблемою, коли на клавіатурі не працюють стрілки. Причини, чому таке трапляється, можуть бути різними, починаючи від засмічення і закінчуючи апаратної поломкою. У сьогоднішній статті ми розповімо про найпоширеніші проблеми, які можуть не працювати стрілки, а також поділимося способи їх усунення.

Пил та сміття

Перша і найпоширеніша причина, чому не працюють стрілки на клавіатурі, – наявність великої кількості пилу і сміття під кнопками. Це досить поширене явище, так що особливо дивуватися не треба. Навіть якщо людина ніколи нічого не їсть біля комп'ютера, пил все одно потраплятиме всередину корпусу і накопичуватися там.


Як правило, велика кількість пилу всередині клавіатури призводить до того, що кнопки стають менш чутливими до натиснень або ж зовсім перестають реагувати на них.
Не працюють стрілки на клавіатурі. Причини і способи усунення
Що можна зробити в даній ситуації? Варіантів небагато, а точніше, всього один – повна чистка периферії. Лякатися не варто, оскільки чиститься клавіатура досить легко. Для початку необхідно сфотографувати на телефон або фотоапарат саму клавіатуру, щоб запам'ятати розташування всіх кнопок. Після цього потрібно витягнути всі кнопки за допомогою спеціального пристосування або ж невеликої викрутки. Як тільки всі клавіші будуть витягнуті, необхідно відкрутити гвинти на задній частині і розібрати корпус. Особливу бережность і акуратність варто проявити при розборі і чищенні спеціальної гнучкої плівки, на яку нанесені всі доріжки для роботи кнопок. Що стосується самого процесу миття та чищення, то кнопки, мембрани і корпус можна очистити у воді з розчиненим шампунем. Плівку з доріжками слід акуратно протерти вологою ганчірочкою, якщо на ній присутні сліди бруду.


Як тільки все буде вимито, потрібно дочекатися повного висихання деталей і після цього зібрати клавіатуру назад.

Рідина

Друга причина, чому не працюють стрілки на клавіатурі, – пролита рідина на клавіатуру. Любителі перекусити біля комп'ютера часто стикаються з проблемою, коли який-небудь напій випадково пролита на клавіатуру. І хоча зараз більшість периферії має водонепроникні властивості, все ж подібні випадку можуть негативно позначитися на її роботі.
Не працюють стрілки на клавіатурі. Причини і способи усунення
Наприклад, людина проливає воду на клавіатуру, якийсь час пристрій продовжує працювати, але незабаром перестають відповідати на торкання кнопки, причому не обов'язково все, це може бути певна група клавіш. Так що, якщо раптом на клавіатурі перестали працювати стрілки, потрібно добре подумати і пригадати, а не проливалася на пристрій якась рідина. Спосіб вирішення даної проблеми також один – повний розбір клавіатури, чистка та зворотна складання. Дуже часто буває так, що чищення і миття буває достатньо для того щоб пристрій знову запрацювало. Якщо ж нічого не допомогло, то можна спробувати віднести клавіатуру в ремонт, але вартість ремонту не завжди буває виправданою, деколи простіше купити нову.

Залипання клавіш

Наступна причина, чому не працюють стрілки на клавіатурі, – залипання кнопок. Багато чули про залипання клавіш, але існує два визначення цього стану. Перше – це коли при багаторазовому натисканні на яку-небудь клавішу на моніторі комп'ютера вискакує попередження про залипання клавіш. Друге поняття передбачає безпосередньо залипання самих кнопок клавіатури, а точніше їх мембран.
Справа в тому, що в кожній клавіатурі є мембрани, при натисканні на які спрацьовує та чи інша кнопка. Якщо після натискання, мембрана не повертається у вихідне положення – це називається залипанням. Основна причина залипання полягає в тому, що мембрані щось заважає повернутися. Це може бути що завгодно: пил, бруд, пролита рідина, щось солодке, знос самої мембрани і т. д.
Не працюють стрілки на клавіатурі. Причини і способи усунення
Що можна зробити в даній ситуації? Існує два варіанти. Якщо під мембрани, що не реагують на натискання кнопок, потрапила бруд, то необхідно провести чистку. Якщо ж мембрана зносилася, то її необхідно замінити. Тут цілком може згодитися старе неробочий пристрій. Якщо під рукою немає, то можна взяти мембрану, наприклад, з тієї кнопки, якою ви практично не користуєтеся.

Зміщення мембрани

Ще одна причина, чому не працюють стрілки на клавіатурі, – проблеми з мембраною. Вище вже було сказано, що мембрана може залипати, але проблеми з нею не обмежуються тільки на цьому. Крім залипання, мембрани частенько можуть рухатися зі свого місця, тим самим припиняючи реагувати на дотики. Особливо часто зсуви відбуваються на тих клавішах, які постійно дуже активно використовуються.
Все що можна порадити в даній ситуації – розібрати клавіатуру і поставити мембрану на місце.

Не працюють стрілки на клавіатурі ноутбука

Не працюють стрілки на клавіатурі. Причини і способи усунення
Власники ноутбуків також часто стикаються з проблемою, коли стрілки на їх пристрої перестають працювати або не працюють зовсім. Справа в тому, що на багатьох ноутбуках на стрілки призначаються якісь додаткові функції, наприклад, відключення екрану або зміна гучності, яскравості і т. д. Щоб скористатися додатковими функціями, достатньо натиснути на кнопки, а от щоб скористатися стрілками, на які призначені ці функції, потрібно натискати клавішу Fn, а потім саму стрілку. Зроблено це для виключення випадкових натискань на клавіші, але користуватися так клавішами зовсім незручно.
Не працюють стрілки на клавіатурі. Причини і способи усунення
Лікуватися ця проблема теж просто. Треба зайти в BIOS ноутбука і відключити відповідну опцію. Вище представлено відео, де показано, як це все робиться.

Популярі новини
Загрузка...