Папка Windows Installer: призначення, зміст, очищення

282 0 Новини високих технологій

Як правило, рядові користувачі на папку Windows Installer, приховану в операційних системах від очей обивателя, досить часто не звертають ніякої уваги. Але так триває до тих пір, поки місце в системному розділі не зменшується до катастрофічного мінімуму, а брак вільного дискового простору призводить до того, що і сама ОС, і встановлені в ній програми починають працювати некоректно або просто гальмувати і зависати. Ось тут приходить розуміння того, що з цим каталогом потрібно щось робити, оскільки він може займати дуже багато місця (більше 10 Гб). У звичайному стані одразу після інсталяції операційної системи розмір каталогу зазвичай не перевищує кількох десятків мегабайт, але по мірі встановлення нових програм, їх додаткових компонентів або навіть оновлень системи його обсяг розростається до неймовірних розмірів. Ось тут користувачі починають скаржитися, що папка Installer в Windows 7 займає багато місця. Це, до речі, стосується всіх модифікацій Windows. Але багато місця - це скільки? Відомі випадки, коли розмір цього каталогу збільшувався до 70 Гб і більше.


Що за папка Installer у Windows?

Зрозуміло, що позбуватися від цієї директорії потрібно в будь-якому випадку. Але перш ніж приймати рішення про її видалення, слід розібратися, що це за каталог та які дані в ньому можуть зберігатися. Взагалі зрозуміти, що саме може перебувати в цій директорії, абсолютно нескладно. Досить просто перекласти назву. Означає воно «Інсталятор Windows». У загальному і цілому назву вірне. Але на нього треба дивитися більш широко.
Папка Windows Installer: призначення, зміст, очищення
Справа в тому, що в цьому каталозі знаходяться всілякі інсталятори та невстановлених оновлень операційної системи і встановлених програм, для яких передбачена можливість оновлення або включення до них додаткових компонентів. Самі розробники Windows без особливої потреби чіпати цю директорію якщо не забороняють, то точно не радять, адже деякі програми або навіть Windows в цілому можуть перестати працювати.


Як переглянути вміст каталогу?

Сам каталог є не тільки системним і прихованим, але ще і захищеним. Іншими словами, в самому звичайному Провіднику або будь-якому іншому файловому менеджері дістатися до нього не так вже й просто. Навіть якщо використовувати швидке включення відображення прихованих елементів з головної панелі «Провідника», як це передбачено в Windows 10 все одно користувач його не побачить.
Папка Windows Installer: призначення, зміст, очищення
Щоб отримати до нього доступ, необхідно використовувати меню виду і відзначити на відповідній вкладці не тільки пункт показу прихованих папок і файлів, але ще і системних захищених об'єктів. Тільки після цього папка Windows Installer стане видно. Після цього відразу ж можна подивитися, скільки місця він займає, використовуючи для цього пункт властивостей меню ПКМ. Якщо обсяг не перевищує пари гігабайт, за великим рахунком, очищенням можна і не займатися. Але у разі виявлення невиправдано великого обсягу потрібно приймати термінові заходи. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Можна видалити каталог, якщо папка Windows Installer займає багато місця?

Як вже було сказано, цей каталог є захищеним, і просто так видалити його не вийде (система не дасть цього зробити). Деякі «специ» вирішують цю проблему по-своєму, використовуючи для розблокування утиліту Unlocker. Що ж, це їхня справа. Але коли папка Windows Installer вилучена, у них чомусь відмовляються працювати деякі програми. Зокрема, це стосується самого звичайного офісного пакету. Для виклику окремо взятих додатків, що входять в його склад, стає неможливо використовувати ярлики, не вдається провести встановлення додаткових компонентів додатків і т. д. Втім, це стосується і всієї операційної системи, оскільки проблеми можуть спостерігатися і з нею. Видаляти об'єкти по одному в самому каталозі, сподіваючись на російське "авось", теж не можна. Наслідки будуть тими ж.

Як почистити директорію засобами системи?

Але як тоді очистити папку Windows Installer? У найпростішому випадку варто скористатися стандартним інструментом очищення диска з вибором системного розділу з встановленою ОС і очищенням системних файлів, де у списку слід зазначити всі пункти, включаючи і апдейти системи.
Папка Windows Installer: призначення, зміст, очищення
Цілком можливо, це і дасть якийсь результат. Деякі фахівці рекомендують додатково видалити всі контрольні точки відновлення, залишивши за рекомендацією системи тільки останню.
Папка Windows Installer: призначення, зміст, очищення
На жаль, в більшості випадків місце на диску можна звільнити лише незначно.

Чи можна використовувати для очищення каталогу програми-чистильники?

Особливою популярністю серед користувачів всіх рівнів підготовки користуються спеціальні програми, призначені для очищення і оптимізації системи, начебто CCleaner, Advanced SystemCare і їм подібні. Розчарування навіть при поглибленої очищення сміттєвих файлів або компонентів самої операційної системи настає відразу ж. Насправді ефекту від застосування таких програм не спостерігається тільки тому, що папка Windows Installer як захищений системний об'єкт такими утилітами просто ігнорується. Але що ж тоді можна зробити?

Очищення папки утилітою PatchCleaner

Як виявляється, такий інструмент є. Якщо папка Windows Installer 10 займає багато місця (як і в інших модифікаціях системи), почистити її вміст можна за допомогою невеликої утиліти під назвою PatchCleaner, яка є абсолютно безкоштовною, правда, не має російськомовного інтерфейсу. Щоб використовувати її відповідним чином, відображення описуваного прихованого каталогу повинно бути включено спочатку, а сама програма пропонує використовувати встановити за замовчуванням спеціальну папку, в яку можуть бути переміщені непотрібні об'єкти у вигляді бекапів.
Папка Windows Installer: призначення, зміст, очищення
Переглянути файли можна через натискання посилання показу деталей (Details). Але видаляти файли, які використовуються не варто (Files still used). Краще обмежитися тільки тими, які помічені як Orphaned. Однак при критично великому обсязі папки можна вибрати непотрібні, хоча і використовуються патчі.

Папка Windows Installer: призначення, зміст, очищення
Також в настройках можна активувати звичайне або поглиблене сканування. Як правило, пересічному користувачеві ні про що турбуватися не потрібно, а от тим, хто хоче використовувати більш тонку настройку, можна поекспериментувати і, наприклад, виключити видалення патчів для окремо взятих додатків.

Переміщення каталогу в інший логічний розділ

Нарешті, видаляти вручну або чистити теку Windows Installer зовсім необов'язково. Достатньо перемістити її в інший логічний розділ, в якому більше вільного місця. Для цього потрібно просто скопіювати каталог в потрібне місце звичайним способом, потім видалити вихідну директорію, викликати від імені адміністратора командну консоль і задати команду на виконання mklink /j "c:windowsinstaller" "литера_раздела:каталогподкаталогInstaller". В якості каталогів можна використовувати будь-який з існуючих або створити потрібні директорії самостійно перед виконанням команди.

Якою методикою віддати перевагу?

Залишається вибрати оптимальне рішення з приводу виконуваних дій. Як, по всій видимості, вже багато хто здогадався, каталог найкраще перемістити в інше місце або скористатися безпечної очищенням за допомогою спеціалізованої програми для видалення патчів. А ось робити ручне видалення і папки, і її вмісту не рекомендується ні під яким надуманим приводом, оскільки потім ніяке відновлення системи не допоможе, не кажучи вже про те, що багато програм стануть абсолютно недієздатними, так само як і установка апдейтів або доповнень операційної системи і потрібних користувачеві програм.

Популярі новини
Загрузка...