Що можна видалити з папки Windows безболісно для системи і чи варто ці займатися?

436 0 Новини високих технологій

Як відомо, в будь-якій версії операційних систем Windows в процесі роботи накопичується величезна кількість так званого комп'ютерного сміття. Іноді може відбуватися навіть переповнення системного каталогу (Windows). Деякі користувачі не без підстав і всерйоз задаються питаннями з приводу того, що можна видалити з папки Windows без шкоди для системи. Про це та інше поговоримо трохи докладніше, а також розглянемо практичні дії по очищенню цієї директорії, але тільки ті, які дозволяють не нашкодити всій системі в цілому.

Що можна видалити з папки Windows і потрібно цим займатися?

Почнемо, мабуть, з найелементарніших понять. За великим рахунком, в системній директорії без спеціальних знань краще не робити ніяких змін, включаючи і ручне видалення деяких об'єктів у вигляді файлів і папок. Адже зрозуміло, що такі необдумані дії можуть призвести виключно до тому, що Windows перестане працювати, після чого відновити систему не вийде ніякими відомими засобами, а залишиться лише перевстановлювати. Якщо видаляти такі об'єкти не рекомендується, принаймні, можна позбутися від їх вмісту.


Якщо мова йде саме про те, що можна видалити з папки Windows стосовно вкладеним у неї директорій, в більшості випадків маються на увазі тимчасові файли, що з'являються внаслідок роботи деяких системних процесів, а також оновлення Windows, причому це стосується і збережених файлів старих версій Windows. Присутні в основній папці файли, якщо це тільки не залишки вірусів (що малоймовірно), видаляти не можна!

Які папки можна видалити в папці Windows без шкоди для системи?

Для початку давайте просто з'ясуємо, які саме директорії не належать до системних і не містять важливих компонентів для функціонування Windows. Просто відкрийте «Провідник» або будь-який інший файловий менеджер і виберіть в меню виду відображення прихованих об'єктів. Після цього уважно пройдіться по папках, переводячи курсор з однієї на іншу, з метою виявлення порожніх каталогів.


Що можна видалити з папки Windows безболісно для системи і чи варто ці займатися?
Якщо з приводу папки у вас виникають сумніви, подивіться на дату її створення. У випадку присутності у назві якоїсь нісенітниці або при виявленні того, що каталог був створений набагато пізніше установки самої системи, можна спробувати його видалити. Ось тільки ручне видалення використовувати слід тільки в тому випадку, коли ви твердо впевнені, що цей об'єкт до обов'язковим системних директоріях не має абсолютно ніякого відношення. Це стосується і прихованих папок, проте, повторимося, краще їх не чіпати (поки що). Системна папка містить кілька папок, що містять часто непотрібні користувачеві вкладені файли та каталоги, займають досить багато місця. В даному випадку маються на увазі такі директорії:
 • Temp;
 • SoftwareDistribution з вкладеною папкою Download;
 • Windows.old (якщо така у системі є);
 • WinSxS.
 • Далі подивимося на кожен каталог і розберемося, що у них може зберігатися і як виконати очищення їх вмісту. Зверніть увагу, що видаляти такі папки можна ні в якому разі, але іноді можна перейменувати.

  Каталог Temp

  Отже, першим ділом подивимося, можна видалити папку Temp в Windows чи ні. Ні, не можна! Незважаючи на те, що вона і використовується для зберігання тимчасових файлів, які накопичуються в процесі роботи, її чіпати не рекомендується. А ось вміст каталогу видаляйте, скільки завгодно, правда, за умови, що система дасть вам це зробити. Дійсно, деякі файли будуть видалені, а для інших буде видано повідомлення про заборони або неможливості видалення. Чому? Та тому, що файли у даний момент можуть використовуватися програмами або системними процесами, а для їх видалення якраз і потрібно завершити активні служби.
  Що можна видалити з папки Windows безболісно для системи і чи варто ці займатися?
  Втім, є більш дієвий засіб. У тому ж Провіднику скористайтесь властивостями системного розділу і натисніть кнопку очищення диска. У списку, просто позначте пункт тимчасових файлів, після чого активні процеси будуть завершені самою системою, а очищення пройде абсолютно безболісно.

  Директорії SoftwareDistribution і Windows.old

  З цими каталогами не все так просто. Директорія SoftwareDistribution містить кешовані файли оновлень, що завантажуються в процесі пошуку і установки важливих апдейтів Windows. Позбутися від цього каталогу в ручному режимі неможливо (на такі дії встановлено заборону). Зате після входу в каталог Download, розташований безпосередньо в цій директорії, від порожніх папок позбутися можна.
  Що можна видалити з папки Windows безболісно для системи і чи варто ці займатися?
  Щоб видалити весь вміст, спочатку необхідно зайти в розділ служб (services.msc), зупинити роботу «Центру оновлень», виставити тип старту на відключений і перезавантажити комп'ютер. Після цього об'єкти можна видалити. Принагідно варто відзначити, що іноді необхідно змінити каталог, присвоївши йому ім'я SoftwareDistribution.old, і виконати це можна якраз при відключенні основної служби. Видаляти таку папку теж не рекомендується, а от нова директорія з вихідним назвою буде створена автоматично при перезавантаженні. Тепер подивимося, чи можна видалити папку Windows.old. Можна, але тільки через очищення диска.
  Що можна видалити з папки Windows безболісно для системи і чи варто ці займатися?
  У ній містяться файли відкоту до більш ранньої операційної системи (наприклад, якщо був виконаний апгрейд до Windows 10) і файли попередніх збірок до встановлення критичних оновлень для самої «десятки» (Anniversary Update і пізніших).

  Папка WinSxS

  Ще один каталог, пов'язаний із зберіганням встановлених оновлень (а не завантажених пакетів або кешованих даних), присутня у вигляді папки WinSxS. Його очищенням зайнятися теж можна, але не вручну, а знову з використанням очищення диска.
  Що можна видалити з папки Windows безболісно для системи і чи варто ці займатися?
  Тільки в цьому випадку в списку необхідно зазначити видалення оновлень системи, а попутно можна задіяти і позбавлення від резервних копій. Всі ці операції доступні тільки при переході до пункту очищення системних файлів.

  Папка Installer

  Можна видалити папку Windows Installer? Питання не пусте, оскільки заборона на дії з нею відсутня. Позбутися від каталогу можна в два рахунки, але потім почнуться проблеми з видаленням встановлених програм, оскільки саме в ньому зберігаються дані про всіх додатках. Таким чином, його краще не чіпати. До речі сказати, навіть при використанні спеціалізованих дєїнсталлятор в більшості випадків стандартна процедура видалення, запускається спочатку, теж виявиться неможливою.

  Автоматичне очищення

  Але, якщо вже вас так хвилює проблема того, що можна видалити з папки Windows, краще всього використовувати не ручні дії, а застосовувати або власні кошти системи, або програми для чищення комп'ютерного сміття (CCleaner, ASC тощо), які впораються з таким завданням набагато краще і безпечніше.
  Що можна видалити з папки Windows безболісно для системи і чи варто ці займатися?
  Якщо ж потрібно видалити «вшиті» в систему програми (наприклад, «Блокнот», який присутній в директорії Windows у вигляді виконуваного файлу Notepad.exe найбільш актуальним засобом є застосування програм-дєїнсталлятор начебто iObit Uninstaller, у яких є спеціальний розділ.

  Популярі новини
  Загрузка...