Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис

292 0 Новини високих технологій

Ті, хто думає, що для створення 3Д-ігрових додатків потрібні навички програмування, праві лише частково. Так, професійний верстальник з нуля наваяет саме те, що йому потрібно, але в цьому сегменті є утиліти, які дозволяють оформити ігрові шедеври без специфічних кодів. Тут мова йде про спеціальні програми для створення 3D-ігор без програмування. Подібний софт об'єднує один простий принцип – drag-n-drop, тобто беремо об'єкт і перетягуємо його мишею по потрібним координатами. Програм для створення 3Д-ігор досить багато, але не всі вони однаково ефективні і справляються з поставленими завданнями. І якщо просунуті користувачі відмінно орієнтуються у всьому цьому різноманітті, то новачкам набагато складніше підшукати собі утиліту за душі і можливостям.


Ми ж спробуємо розібратися в цьому питанні і позначимо кращі програми для створення ігор, де специфічні знання з програмування зовсім не обов'язкові. Весь цей софт можна скачати з офіційних ресурсів розробників, так що проблем з пробою пера бути не повинно. Рейтинг кращих програм для створення ігор на ПК виглядає наступним чином:

 • Unity 3D.
 • Visionaire Studio.
 • CraftStudio.
 • 3D Rad.
 • Розглянемо учасників детальніше.

  3D Rad

  Це абсолютно безкоштовна програма для створення 3D-ігор не вимагає знань мов програмування. Продукт відмінно підійде новачкам у цій справі, а професіонали оцінять його можливості при створенні якихось проміжних елементів для великих проектів.
  Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис
  Якщо вас цікавлять програми для створення 3D-ігор з нуля, то ця утиліта буде як не можна до речі. Даний софт дозволяє досить швидко ліпити аркади, шутери, квести стратегії. Інтерфейс утиліти максимально спрощено, інтуїтивно зрозумілий і з ним розбереться навіть абсолютний новачок у цій справі. Програма має реалістичну фізику, підтримує мультіплєєрниє режими і дозволяє інтегрувати проекти на веб-сторінки.


  Особливості програми

  Під час роботи користувачеві необхідно компонувати об'єкти і задавати алгоритми їх взаємодії. Також варто відзначити, що утиліта дозволяє імпортувати проекти з інших додатків, що значною мірою полегшує процедуру створення 3D-ігор.
  Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис
  Програма хоч і володіє значною бібліотекою готових моделей, але для деяких користувачів дана можливість є критичною при виборі редактора. Крім того, тут є можливість додавання звукового оформлення у форматах WAV і OGG.

  CraftStudio

  Ще одна безкоштовна програма для створення 3D-ігор з підтримкою багатокористувацьких режимів. Тобто працювати над одним і тим же проектом можуть одночасно різні люди і в різних місцях. Причому ця можливість реалізована в повній мірі, а не для галочки. Є груповий чат, вбудований видеомессенджер та інші інструменти для спільної роботи.
  Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис
  Програма дозволяє створювати 3D-проекти з нуля в реальному часі. Інтерфейс утиліти інтуїтивно зрозумілий і відрізняється простотою. Заблукати там дуже складно, але в таких випадках можна включити майстра-помічника, який грамотно покаже і розповість, як працювати з основним функціоналом.

  Відмінні риси програми

  Також тут є растрові текстурування, візуальний конструктор коду і багата бібліотека готових і проміжних рішень. Якщо останніх виявиться мало, то є можливість провести експорт з інших графічних редакторів. Благо останній працює нормально і не спотворює код. В якості ложки дьогтю тут виступає відсутність шейдерів і тіней, а все інше виконано на цілком пристойному рівні. Особливо якщо врахувати, що продукт поширюється по безкоштовної ліцензії.

  Visionaire Studio

  Якщо раніше ви ніколи не займалися 3Д-версткою, але дуже хочете спробувати себе в цій справі, то ця утиліта стане відмінним помічником у подібних починаннях. Розробник позиціонує свою програму, як продукт спрямований на створення пригодницьких саг і захоплюючих квестів. Весь необхідний інструментарій для цього тут присутній.
  Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис
  Замість звичних сценаріїв, програма будує проекти на логічному конструкторі блоків. Причому освоїти останній не дуже складно. Інтерфейс програми дуже дружелюбний і шанує новачків у цій справі. Все меню грамотно розділене на фрейми, а воно в свою чергу поділяється на розділи. Гілки зручно структуровані і логічні, так що заблукати там досить складно. До того ж, для новачків передбачений короткий курс освоєння програми, де їх проводять за основним функціоналом і розповідають про визначні можливості.

  Особливості утиліти

  Порадувала бібліотека, де кожен знайде для себе шаблон або заготовку для проекту з сотень представлених. Взагалі, тут в самі короткі терміни можна створити свою гру за принципом розмальовки. Тобто налаштувати шаблонних полігонів з такими ж персонажами і додати фарб.
  Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис
  Також варто відзначити наявність підтримки OpenGL і Direct3D, що дозволяє при належному завзятості створити достатньо якісний продукт. Крім того, деталізація об'єктів тут на цілком пристойному рівні. Для рядового квесту або саги дозволу 1280 на 720 точок цілком достатньо, особливо якщо взяти до уваги поголовне захоплення інді-іграми з піксельної графікою. Серед інших плюсів можна також відзначити підтримку імпорту відео у форматі AVI, просунуту систему частинок, інвентарю та дій, а також безпроблемну роботу з популярними аудиоформатами. Практично єдина ложка дьогтю цієї програми – це відсутність російськомовної локалізації. Доводиться шукати любительську версію перекладу по тематичних форумах. Поширюється продукт як на безкоштовній, так і платній ліцензії. Перша цілком згодиться для домашнього користування і проби пера, ну а тим, кому потрібен весь набір інструментів, а тут він значний, доведеться розщедрюватися на ключ.

  Unity 3D

  Програма для створення ігор «Юніті 3Д» для багатьох стала кращою і незамінною. Даний софт буде корисний для тих, хто професійно підходить до створенню анімації та ігор зокрема. Проекти, які були зроблені в «Юніті» сумісні з усіма популярними операційними системами і платформами, починаючи від мобільних android-гаджетів зі смарт-телевізорів і закінчуючи потужними «Маками» і «Віндовс».

  Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис
  Місцева бібліотека пропонує користувачеві величезний вибір готових моделей, окремих текстур, скриптів і інших шаблонів. Причому всі вони легко налаштовуються і адаптуються під конкретні завдання. Всі шаблони можна доповнювати власним імпортованих контентом – музикою, відео або зображень. Принцип роботи движка базується на обучаемом фізичному ядрі PhysX. Від нього залежить поведінкова структура конкретних моделей або цілих полігонів. Движок підтримує імпорт проектів з інших популярних додатків і згодом грамотно адаптує їх у своєму середовищі. Також варто зауважити, що керувати кожним окремо взятим об'єктом або скриптом ви можете самостійно, а не віддавати все цілком поведінковому автомату.

  Відмінні риси «Юніті»

  Що стосується порогу входження, то тут необхідно простудіювати чимало літератури і ознайомитися з навчальними відеоуроками. Якщо раніше ви використовували подібні графічні движки, то адаптація до «Юніті» пройде дуже швидко. Благо інтерфейс і розумне розгалуження меню цьому сприяють. Але новачкам доведеться крок за кроком вивчати можливості програми і переходити від простого до складного. І це навіть незважаючи на те, що програма для створення 3D-ігор російською мовою, причому з дуже грамотної локалізацією.
  Програми для створення 3Д ігор: рейтинг кращих, опис
  Багато кинули «Юніті» за його високий поріг входження і перейшли на більш прості утиліти, як ті, що описані вище. Але якщо як слід освоїти цей движок, то ви здивуєтеся наскільки якісний контент вийде на виході і як легко будуть даватися складні раніше кроки.
  Як явних плюсів можна відзначити практично безмежні можливості для створення серйозних проектів, підтримку браузерною 3D-візуалізації, відмінну сумісність з ігровими приставками і величезна кількість інструментів для реалізації будь-яких ідей. До того ж, мультиплатформеність цьому також сприяє.

  Умови розповсюдження

  Базова версія «Юніті» поширюється безкоштовно, але функціонал і інструментарій там настільки обмежені, що навіть для мало-мальськи серйозних потреб вона не згодиться. Аматорська проба пера для новачків і вивчення основ – ось її основна функція, але для іншого доведеться розорятися на платну ліцензійну копію. Незважаючи на свою пристойну вартість, движок цілком і повністю виправдовує вкладені в нього кошти, особливо якщо як слід посидіти над мануалами з відеоуроками. У підсумку, всі витрачений на навчання час окупиться з лишком.

  Популярі новини
  Загрузка...