Новини високих технологій
» » Потужний ігровий движок Unity: опис

Потужний ігровий движок Unity: опис

19-04-2017, 22:52
3 819
Розвиток комп'ютерних технологій спричинило за собою створення різних програм допоміжного і розважального характеру. У зв'язку з цим на ринку програмних продуктів з'явилися платформи для створення додатків, одна з яких - ігровий движок Unity, який є повноцінним засобом розробки додатків для різних платформ. Ігри в ньому можуть бути виконані в двомірному або тривимірному форматі.
Потужний ігровий движок Unity: опис
Програма поширюється по платної і безкоштовної ліцензії. У першому випадку користувач отримує повноцінний інструмент зі всіма доступними можливостями. У безкоштовної ліцензії розробка ігор також можлива, проте функціонал позбавлений деяких особливостей. Крім цього, в такій версії обмежена кількість підтримуваних платформ. Якщо майбутній продукт призначений для ПК, Android або веб-плеєра, то проблем не виникне. Робота з іншими платформами вимагає придбання платної ліцензії. На сьогоднішній день багато розробники для власних проектів вибирають Unity (ігровий движок). Ігри, створені в ньому, завжди радують якістю інтерфейсу і високою продуктивністю!

Інтерфейс

Багато розробники радять використовувати новачкам саме Unity. Його можна повноцінно вивчити всього за пару тижнів завдяки простому інтерфейсу. Зручність у використанні ніяк не погіршує функціонал, і навіть професійні розробники реалізовують свої ідеї за допомогою цього движка. Робочий простір в ньому поділено на кілька ділянок: у Scene можна вибрати ракурс і розглянути сцену; Hierarchy містить всі об'єкти сцени; Inspector допоможе змінити потрібний об'єкт; Toolbar являє собою набір інструментів; Project містить всі ресурси проекту.

Можливості

Розробка Unity можлива на jаvascript і C#. Для повноцінної роботи потрібно використовувати обидві мови. За фізичну складову відповідає технологія NVIDIA PhysX, показує чудові результати. Ігровий движок Unity радує можливостями при роботі з об'єктами. Їх можна об'єднувати, робити порожніми, наповнювати компонентами, пов'язаними зі скриптом, а також надавати будь-які імена і теги, що поліпшують взаємодію з кодом. Об'єкти можна поєднувати з різними коллайдерами, які прискорять і спростять розробку.

Анімація моделей найчастіше проводиться в сторонніх програмах, але серед інструментів програми все одно є гідні рішення для реалізації такого завдання. Матеріали – невід'ємна частина проекту, тому взаємодія з ними також на висоті. Зручне використання текстур допоможе забезпечити об'єкту будь-зовнішній вигляд, а шейдери зроблять його рази красивіше.

Процес розвитку

Ігровий движок Unity був створений у далекому 2005 році, і тоді він не був особливо популярним через малу кількість можливостей. Однак розробники часто випускали оновлення, роблячи свій продукт якісніше. Постійне додавання нових платформ привертало увагу користувачів. Поступово розширювався функціонал, і поліпшувався зручність його використання.
Нові ефекти виводили графіком на сучасний рівень. Оновлюється фізика робила ігровий процес жвавіше і реалістичніше. Також постійно вдосконалювалась робота зі скриптами, що особливо приваблювало розробників. З появою спонсорів Unity прискорився в розвитку, і сьогодні він займає лідируючі позиції серед конкурентів.

Особливості Unity 5

Такі технології, як Level of Detail і Occlusion Culling, вивели розробку ігор на новий рівень, і ці нововведення з'явилися в Unity 5. Ігровий движок в сукупності з такими інструментами змінить принцип розрахунку деталізації. Тепер пристрою знадобиться обробляти тільки те, що бачить гравець, і це поліпшить продуктивність.
Level Of Detail погіршить деталізацію далеких об'єктів на локації. Навантаження на процесор помітно знизиться, однак гравець не помітить ніяких погіршень графіки.

Переваги

Новачки відразу оцінять Unity (ігровий движок). Навчання в ньому максимально просте, але крім цього, продукт може похвалитися величезною кількістю інших плюсів, і ось головні з них: Зручний інтерфейс, що містить всі необхідні елементи. Величезна кількість підтримуваних платформ, що дозволить створювати ігри, не тільки для комп'ютера, але і для смартфона, ігрової консолі і ряду інших пристроїв. Широкі можливості роботи зі скриптами. Unity взаємодіє з двома популярними мовами програмування, що забезпечує високу швидкість компіляції сценаріїв. Ряд інструментів для створення якісної графіки. Різні режими освітлення, шейдери, ефекти і інші технології забезпечать гідне візуальне оформлення. Чудовий фізичний движок. Висока продуктивність. Безкоштовна версія програми, що дозволяє випробувати будь-якій людині її можливості.

Недоліки

Користувачі, які не володіють англійською мовою, можуть зіткнутися з проблемами при використанні Unity. Ігровий движок російською в даний час поки що недоступний. Русифікатори до даної платформі також відсутні. Крім цього, Unity повністю закритий, і отримати вихідні коди неможливо. Додати сторонню фізику чи щось подібне не вийде. Проте варто зауважити, що наявних скриптів цілком вистачає, з-за чого називати такий недолік серйозним буде неправильно. Багато хто зовсім не стикаються з необхідністю отримати вихідний код.

Мінуси також можуть проявитися при розробці великих ігор або просто в деяких дрібних деталях. Але всі недоліки постійно виправляються, і середовище стрімко поліпшується.

Порівняння з конкуруючими продуктами

Конкурентів у програми небагато, і серед них можна виділити UDK і CryENGIN. Всі ці три представника варті уваги, але кожен з них має унікальні сторони. В жанрі FPS-шутер перевагу отримує UDK через використання в ньому унікального мови програмування. У деяких випадках це покращує роботу зі скриптами.
CryENGINE більше розрахований на платформи нового покоління, що забезпечить ігор неймовірну графіку. Однак така адаптація не дозволяє йому бути універсальним. Для створення мобільних ігор частіше використовують Unity. Ігровий движок дозволяє розробляти гідні продукти під будь-які платформи. Всі ці середовища розробки мають свої сильні сторони, і вибрати кращий екземпляр неможливо. Однак саме Unity стрімко розвивається, і у нього є всі шанси в майбутньому посісти перше місце серед конкурентів.

Висновки

Якщо планується створення масштабного проекту, то краще всього використовувати власне середовище розробки. Для всіх інших випадків ігровий движок Unity прекрасно підійде. Навряд чи він допоможе з реалізацією ААА - проект, над яким працюють десятки людей. Але ймовірність того, що така команда буде використовувати загальнодоступну середовище розробки, вкрай мала. Unity був створений для проектів середнього і малого масштабу. Для одного або пари розробників він надасть широкі можливості і допоможе реалізувати будь-яку ідею. Серед всіх платформ сьогодні вкрай привабливою є веб-середовище, і підкорити її можна без особливих проблем. Unity покаже високу швидкість розробки і максимальну зручність. Отриманий в результаті продукт дійсно зможе здивувати! Всі переваги представленої платформи виділяють її на тлі інших. І якщо ви зацікавилися розробкою ігор, то даний екземпляр обов'язково варто випробувати. Широкі можливості, зручні інструменти, гнучка настройка робочого простору і всі інші особливості втілять в життя будь-які ідеї!
Цікаво по темі
Трактор МТЗ-892: технічні характеристики, фото і відгуки
Трактор МТЗ-892: технічні характеристики, фото і відгуки
Серед продукції Мінського тракторного заводу класичним варіантом можна вважати трактор МТЗ-892. Завдяки ...
Що таке нативний додаток? Мобільний додаток
Що таке нативний додаток? Мобільний додаток
У перекладі з англійської native означає «рідний». Нативний додаток розробляється для мобільних телефонів під конкретну операційну систему. Розробкою
Як відв'язати iCloud від iPhone: поради, рекомендації, інструкції
Як відв'язати iCloud від iPhone: поради, рекомендації, інструкції
iCloud - дуже зручний і корисний хмарний сервіс даних. З ним може працювати кожен власник "яблучної" ...
Assassin Creed Unity: загадки Нострадамуса та рішення
Assassin Creed Unity: загадки Нострадамуса та рішення
У феноменальному проекті Assassin Creed Unity загадки Нострадамуса є ланцюжком додаткових завдань з ...
Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще
Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще
Вибрати движок для майбутнього веб-проекту досить складно, так як не з першого погляду можна зрозуміти суттєві відмінності різних варіантів.
Гонки з кермом і педалями: огляд декількох ігор
Гонки з кермом і педалями: огляд декількох ігор
На сучасному ринку комп'ютерних ігор представлено безліч аркадних гонок. Справжні симулятори, які максимально точно передають поведінку машини, і