Новини високих технологій
» » 3D-моделювання: огляд кращих програм

3D-моделювання: огляд кращих програм

29-04-2018, 20:43
5 097
Для створення комп'ютерної графіки та 3D-моделей використовується велика кількість різноманітних редакторів і цілих комплексів. Добра половина тлумачних продуктів заточена під виконання конкретних завдань, але бувають і виключення в особі універсальних рішень. Практично всі програми для 3D-моделювання можна умовно розділити на кілька груп. Одні програми чудово показали себе в скульптинге, інші потрібні для вузькоспеціалізованих областей зразок анімації рідини, треті - це ігрові движки, а є ще й універсальні. На останніх ми і зупинимося. Відразу варто попередити, що тут мова піде про серйозні продуктах, де необхідний хоч якийсь багаж знань в 3D-моделюванні.


Для проби пера можна знайти масу нескладних програм з низьким порогом входження, де від користувача вимагається тільки розставляти готові шаблони за заздалегідь обраному макету та змінювати колір і розмір. У цьому випадку можна звернути увагу на простенькі програми для моделювання: "Компас 3D", SketchUp, LEGO Digital Designer і т. п. На освоєння подібних продуктів піде мінімум часу. До того ж їх довідкова система розрахована саме на початківців користувачів. Отже, представляємо вашій увазі огляд кращих програм для 3D-моделювання. Розглянемо їх основні можливості, переваги та недоліки, а також доцільність роботи з ними в тих або інших випадках.

3Ds Max

Це одна з найпотужніших програм для 3D-моделювання російською мовою. Продукт - піонер у своїй галузі і все це час він продовжує розвиватися та обростати новими можливостями і функціоналом.

Моделювання в 3D Max вибирають як новачки, так і професіонали своєї справи. Продукт займає провідні позиції в архітектурній та ігрової індустрії, тому багато серйозні проекти створюються саме з його допомогою. Також варто відзначити, що програма обросла просто величезною кількістю навчальних уроків по 3D-моделювання. На тому ж «Ютубі» можна знайти масу роликів по верстці в цьому додатку, так що проблем з освоєнням бути не повинно.

Можливості софта

Програма відмінно справляється з 3D-моделюванням на основі полігонів, сплайнів і NURBS (генерація кривих і поверхонь). Тут реалізована одна з самих потужних систем частинок: волосся, шерсть, сніг, дощ і т. д. Продукт повноцінно підтримує останні шейдери і вдосконалені механізми світла – Iray і Mental ray.
Одна з примітних особливостей програми – це анімація натовпу, де промальовувати динаміку кожного окремого статиста і навіть групи немає необхідності. За вас це зробить набір спеціальних утиліт. Також можна відзначити якісну інтеграцію композитинга і розширений інструментарій для грамотного експорту візуальних елементів. Серед очевидних плюсів можна відзначити просто неосяжний функціонал продукту, велика кількість всіляких плагінів, а також масу інформації для навчання незалежно від рівня користувача. В якості ложки дьогтю тут виступає досить високий поріг входження. Деякі новачки в цій справі кидають це додаток через день-другий і йдуть у Мережу для пошуку чого-небудь легкого і безкоштовного для 3D-моделювання. Але якщо як слід освоїти продукт, то стане зрозуміло, що кращого й такого ефективного інструменту ви просто не знайдете.

Autodesk Maya

«Майю» можна назвати промисловим стандартом 3D-візуалізації в кіно і на телебаченні. Софт користується завидною популярністю у кіношників, рекламників, а також в ігровій індустрії. Професіонали своєї справи відгукуються про програму як про ідеальний продукт для створення анімації.
Так само як і у випадку з «3D-Макс», навчальних матеріалів і в самій програмі, і на сторонніх ресурсах маса. На «Ютубі» можна знайти велику кількість роликів про верстку в цьому додатку для користувачів всіх рівнів. А на офіційному сайті розробника є багато розумних і розгорнутих підказок для кожного процесу зручним пошуком.

Можливості програми

Тут ми маємо повноцінну реалізацію полігонального моделювання і широкий набір інструментів для NURBS. Окремо варто згадати про потужні засоби для персонажному та іншої анімації. Також є розвинена система частинок, створення хутра, рослинності, моделювання рідини, атмосферних явищ і інша динаміка як твердих, так і м'яких тел. Явні плюси «Майї» – це широкий функціонал і безліч можливостей для реалізації практично будь-яких ідей, а також велика кількість навчальних матеріалів. З мінусів можна відзначити досить високий поріг входження, пристойну вартість ліцензії і високі вимоги до системних ресурсів комп'ютера. Для нормальної роботи програми необхідний процесор рівня «Райзен», відеокарта RX-570/580 і 16 Гб оперативної пам'яті. В іншому випадку верстка навіть найпростіших проектів забере купу часу і нервів.

Cinema 4D

Цю програму можна назвати одним з самих зручних і зрозумілих пакетів для 3D-моделювання. Софт надає користувачеві завидний функціонал для вирішення практично всіх специфічних завдань, починаючи від найпростішої анімації і закінчуючи складними фігурами з ефектом ліплення.
Програма також знайшла своє застосування в кіноіндустрії, рекламі та в игропроме. Одне з головних переваг даного софта – це низький поріг входження, так само як і простота функціоналу. Звичайно, для того щоб почати ліпити шедеври, доведеться простудіювати не один том досить нудного мануала, але виконання простих завдань можна освоїти і за пару годин занять.

Можливості програми

Додаток підтримує повноцінне NURBS - і полігональне моделювання, а також можлива робота з BodyPaint 3D для створення текстурних карт і розгорток UV. Є окрема розумна персонажная анімація, динамічна верстка твердих і м'яких тіл разом з популярним нині модулем для створення реалістичних волосся. Останній прекрасно працює в тандемі з nVidia HairWorks, тому може забезпечити виконання будь-яких завдань, так або інакше що належать до волосся. Окремо варто згадати про підтримку систем частинок Thinking Particles, яка реалізована нітрохи не гірше, ніж в тому ж Unreal Engine 4. Крім того, софт пропонує дуже непоганий вбудований візуалізатор, де можна простежити всі етапи верстки на всіх рівнях.
Як явних плюсів можна відзначити ефективність програми, її порівняно швидку роботу, зрозумілий інтерфейс, велика кількість функціоналу, а також відмінну синергію з маститим Adobe After Effects. Судячи з відгуків користувачів, критичних мінусів тут просто немає.

Modo

Це цілком повноцінна програма для 3D моделювання, малювання і створення специфічної анімації. Крім того, в інтерфейсі додатка є всі необхідні інструменти для текстурного фарбування і скульптинга, що робить його універсальним.
Одна із найбільш примітних рис програми – це висока продуктивність. Порівняно з іншим подібним софтом, «Модо» обробляє дані набагато швидше. Також користувачі відзначають більш або менш зрозумілий функціонал, з яким можна розібратися, що називається, на коліні, без вивчення багатотомних мінлива. Софт дуже часто можна побачити на комп'ютерах рекламників, архітекторів і розробників ігрових додатків.

Можливості продукту

Програма дозволяє повноцінно працювати з моделями і полігонами SDS (гібридні поверхні). Є підтримка динамічних твердих і м'яких тіл, трави, хутра, волосся, а також в наявності інструменти для ліплення. Вбудований візуальний редактор розкладе все по окремим групам, де буде видна кожна складова проекту. Серед очевидних плюсів програми можна відзначити широкі функціональні можливості, зрозумілий навіть недосвідченому користувачеві інтерфейс з інструментарієм, а також висока швидкість обробки даних. Недоліком, причому для деяких критичним, тут виступає кострубата локалізація продукту. Проблема частково вирішується установкою аматорських доповнень в особі русифікаторів, але це все одно не панацея.

AutoCAD

3D-моделювання в AutoCAD можна назвати скоріше підготовчою роботою для серйозних проектів, якщо справа стосується ігрової та кіноіндустрії. Багато професійні верстальники цій області використовують даний продукт як основу, після чого наводять фінальний лиск у вищезазначених редакторах. Деякі так і зовсім використовують програму для 3D-моделювання будинків і якихось окремих предметів інтер'єру.
Взагалі, софт є креслярським пакетом для будівельного, інженерного та промислового проектування. Тому в його арсеналі дуже потужний функціонал не тільки для двомірного креслення, але і для розробки тривимірних деталей будь-якої складності і призначення. З такою якісною основою подальша/фінальна обробка в інших редакторах спрощується в рази. Причому в добрій половині випадків можна обійтися і без останніх. AutoCAD самодостатній, і на виході може вийти цілком гідний і повноцінний результат 3D-моделей, які ми звикли бачити в інших редакторах.

Можливості софта

Користувачі, які освоїли даний продукт, зможуть спроектувати навіть самі складні поверхні, якісь конструкції та інші деталі матеріального світу. Плюс до всього, кожен проект супроводжується докладним робочим кресленням, де зазначаються всі зміни. Це дозволяє досконало контролювати процес і стежити за всіма етапами верстки. Також варто відзначити відмінну локалізацію програми на російську мову і зрозумілий інтерфейс. Якщо з інструментарієм виникають якісь проблеми, то для новачків прямо в додатку є грамотний майстер-помічник, який проведе по всіх злачних місцях і дасть пораду у важких ситуаціях.

Blender

Це абсолютно безкоштовна програма для 3D моделювання від цілої групи розробників-ентузіастів, які зібрали в одному місці все, що повинно бути (на їх думку) в додатках такого плану. Звичайно, софт багато в чому поступається вищезазначеним маститим продуктів, але зі своєю первісною завданням, тобто моделюванням, справляється цілком гідно.
Програма підтримує сплайни, полігони і NURBS-криві. Є режим ліплення, своя система частинок, робота з динамікою твердих і м'яких тіл, скелетна анімація, а також основні механізми рендеринга. Останні мають досить розумну інтеграцію зі сторонніми редакторами, що великий плюс. Також можна відзначити наявність власного відеоредактора, який доведеться як не можна до речі тим, хто втомився від експорту та імпорту з одного додатка в інше. Більш того, програма підтримує розширення Game Blender для створення ігор і додатків, що робить її ще більш універсальною. Явні плюси продукту – це доступність, відкритий код, тлумачний інтерфейс, широкий вибір інструментів для вирішення різних завдань, а також кросплатформеність. В якості ложки дьогтю тут виступає поширення продукту за принципом «як є». Тобто розробник не бере на себе ніякої відповідальності за лаги, гальма, помилки та інші проблеми, так чи інакше пов'язаний з софтом.
Цікаво по темі
Дєїнсталлятор програм: огляд кращих утиліт, особливості дєїнсталлятор
Дєїнсталлятор програм: огляд кращих утиліт, особливості дєїнсталлятор
Видалення програм потрібні для видалення софту з операційної системи. Штатні інструменти Windows далеко не завжди справляються з поставленим
Програми для створення GIF-анімації: огляд
Програми для створення GIF-анімації: огляд
Існує думка, що в домашніх умовах зробити якісний мультфільм, завантаживши інструмент для його створення, досить складно. В анімації дуже поширений
Кращі програми для склеювання відео
Кращі програми для склеювання відео
Вам необхідно поєднати кілька відеозаписів воєдино? Тоді вам потрібен хороший відеоредактор. У цій статті ми розглянемо програми для склеювання
Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
У статті представлений огляд декількох редактори тривимірної графіки. Такі програми використовуються як початківцями моделистами, так і