Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців

367 0 Новини високих технологій

Після того як ви натискаєте на кнопку живлення комп'ютера, чується характерний звуковий сигнал. Його подає система БІОС при успішному проходженні тесту самоперевірки. Цей сигнал "говорить", що з вашим ПК все в порядку, система готова до роботи. Але що робити, якщо при включенні комп'ютера немає звукового сигналу? Давайте разом розберемося в причинах проблеми, розглянемо поради фахівців щодо усунення проблеми, а також детально розглянемо сигнали БІОС - як вони своїми звуками повідомляють про ту чи іншу несправність. Почнемо?

Характерні ознаки проблеми

При включенні комп'ютера немає звукового сигналу. Біда, як кажуть, не приходить одна. Сама по собі проблема рідко проявляється самостійно. Найчастіше її супроводжує чорний монітор - на екрані немає ніяких зображень.


При цьому чути, як справно працюють кулери комп'ютера. Що можуть означати такі ознаки?
Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців

Що сталося з комп'ютером?

При включенні комп'ютера немає звукового сигналу, а сам пристрій виглядає "мертвим" і ніяк не реагує на ваші маніпуляції? Перед вами наслідок того, що ПК не пройшов тест самоперевірки. Якщо ви перед цим не відкривали системний блок, то значить все може тільки одне: у вас "накрився" БІОС - серце всієї системи. Розібратися з проблемою, вирішити її може тільки професійний комп'ютерний майстер. Але в будь-якій ситуації є винятки. Можливо, проблема не настільки серйозна. Тому, якщо при включенні комп'ютера немає звукового сигналу, не варто відразу поспішати нести ПК в сервісний центр. Спочатку потрібно провести самостійну діагностику на наявність більш легко усуваються проблем.


Поганий контакт

Чому при включенні комп'ютера немає звукового сигналу? Можливо, справа в поганому контакті в одному із з'єднань. Тому уважно перевірте:
 • Добре приєднані комп'ютерна миша і клавіатуру до системного блоку.
 • Грунтовно чи прикручений роз'єм монітора та ін.
 • Сам по собі поганий контакт - не жарти. Така проблема може привести до досить сумних наслідків. Саме погане з'єднання може спровокувати такі неприємності: у вас згорить процесор, материнська плата або монітор. Рекомендуємо в рамках особистої безпеки вимкнути комп'ютер перед тим, як ви будете підтягувати всі з'єднання та роз'єми в системі.
  Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців

  Несправність відеокарти

  При включенні комп'ютер не подає звуковий сигнал? Можливо, система не може пройти тест на самоперевірку з-за яких-небудь несправностей відеокарти. На жаль, комп'ютери ще не навчилися реагувати належним чином на всі можливі варіанти відмов компонентів. Тому може вийти такий ось сумний відповідь. Текст самоперевірки Біоса замислювався таким чином, що проводиться послідовна перевірка всіх компонентів системи. А відеокарта як раз-таки знаходиться в самому початку списку. Перевірити, що корінь проблеми криється саме в ній, просто: акуратно вийміть елемент з системного блоку. Спробуйте включити комп'ютер після цього. Якщо у відповідь на ці дії БІОС оглушит вас писком, значить, проблема визначена вірно - відеокарта несправна. Вирішити справу можна заміною на аналогічне справний пристрій. Набагато складніше впоратися з проблемою, якщо на вашому комп'ютері встановлена інтегрована відеокарта. Адже без другого пристрою в такому випадку не обійтися. Якщо після встановлення другої відеокарти комп'ютер знову став включатися нормально, то проблема чітко визначена. Її коріння - в інтегрованій штатної системі.
  Проте така проблема - зовсім не привід прощатися з комп'ютером, мають працездатну материнську плату і відмінно функціонує процесор. Як показує практика, із зовнішньою відеокартою ПК може прослужити користувачеві до десяти років!
  Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців

  Неправильна установка устаткування

  При включенні комп'ютера не включається звук БІОС? Можливо, джерелом проблеми стали ваші необережні дії. Це стосується тих випадків, коли ви самостійно замінювали які-небудь компоненти в системному блоці. Як зрозуміти, що проблема саме ця? Вимкніть комп'ютер, після чого вийміть з "системника" нещодавно встановлене обладнання. Якщо при включенні знову з'явився характерний писк БІОС, то справа у ваших діях. Швидше за все, нова плата або несправна, або несумісна з вашим комп'ютером.

  Оновлення БІОС

  Пропав звук при включенні комп'ютера? Давайте розглянемо більш рідкісні, але все ж мають місце випадки. Іноді корінь проблеми в самій БІОС, а саме - в його оновленні. Можливо, ви оснастили свій ПК новим БІОС, який несумісний з вашим пристроєм. Як в подальшому уникнути такої неприємності? Зверніть увагу на програму-тест, що зазвичай поставляється в комплекті з кожним БІОС-обладнанням. Не полінуйтеся запустити її на своєму ПК. Новий БІОС повністю сумісний з компонентами вашого комп'ютера? Не поспішайте переходити до його встановлення відразу. Першим ділом забезпечте захист комп'ютера від раптового відключення енергії. Допоможе вам в цьому ДБЖ - джерело безперебійного живлення.
  Навіщо це потрібно? Якщо подача живлення припиниться у момент оновлення Біоса на вашому комп'ютері, є ймовірність в 999 %, що девайс не включиться вже ніколи.
  Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців

  Немає внутрішнього динаміка

  Як зробити при включенні комп'ютера звук БІОС? Цей характерний писк сам користувач налаштувати, щоб активувати не може. Єдине, що можливо, - це включити мелодію при вітанні "Віндовс". Але налаштування інтерфейсу ОС не мають ніякого відношення до нашої проблеми. Отже, ви не чуєте характерного сигналу БІОС при включенні комп'ютера. Більш того, не з'явилася заставка з назвою вашої материнської плати, немає повідомлення-звіту з результатами перевірки стану системи. Але при цьому ви бачите привітання операційної системи, ПК нормально завантажується. Що це таке? Ваш комп'ютер функціонує нормально! Перед нами "помилковий сигнал" тривоги. Проблема в тому, що ПК не має внутрішнього динаміка. Це не заважає йому нормально функціонувати, але може стати джерелом проблем у подальшому. Адже саме через цей динамік БІОС повідомляє про нормальної роботі або певних неполадки системи. З таким недоліком варто звернутися до збирача свого системного блоку. Швидше за все, він просто-напросто забув встановити біппер.

  Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців

  Що таке POST?

  Тепер Давайте познайомимося з тестом, про успішне проходження якого свідчить даний сигнал. Power-On-Self-Test - діагностична програма самотестування системи, яка записана в ПЗП BIOS. POST покликаний виконувати перевірку всіх найважливіших компонентів системи:
 • процесор;
 • оперативна пам'ять;
 • чіпи материнської плати.
 • Інформація про проходження тесту, відповідно, оголошується через внутрішній динамік системи певним звуковим сигналом. Якщо якийсь з компонентів непрацездатний, то буде видана визначена серія з довгих і коротких гудків. Після цього, швидше за все, комп'ютер вимкнеться автоматично. Що треба зробити в такому випадку? Уважно послухайте сигнал і запам'ятайте, запишіть послідовність коротких і довгих гудків. Якщо ви не встигли це зробити, то включіть комп'ютер через 30 секунд після його автоматичної дезактивації. Сигнал повториться. Що робити далі? Зверніться до інструкції виробника вашої материнської плати. Швидше за все, там буде міститися таблиця з розшифровкою сигналу БІОС. Така інформація є і на офіційних сайтах виробників "материнки". Розшифровка сигналу допоможе дізнатися самостійно, що не так з вашим комп'ютером, який з його компонентів несправний.
  Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців

  Сигнали IBM BIOS

  Кожна з моделей материнської плати зазвичай має власну таблицю розшифровки. Універсальною, на жаль, не існує. Для прикладу ми наведемо найпоширенішу - IBM BIOS. Звуки несправності комп'ютера при включенні наступні:
 • Один короткий сигнал - тест пройдено успішно.
 • Сигналу немає - пошкоджений блок живлення.
 • Безперервний писк - пошкоджений блок живлення.
 • Повторювані короткі сигнали - проблеми з блоком живлення.
 • Довгий і короткий сигнал - несправність материнської плати.
 • Короткий сигнал укупі з чорним екраном - пошкоджена відеокарта.
 • Довгий сигнал і два коротких - проблеми з відеосистемою.
 • Довгий сигнал і три коротких - проблеми з відеосистемою.
 • Два коротких сигналу - не підключений монітор.
 • Три довгих сигналу - несправна материнська плата, виявлена помилка контролера клавіатури.
 • Немає звукового сигналу при включенні комп'ютера: можливі причини, поради фахівців
  Звичний писк внутрішнього динаміка при включенні комп'ютера - важливий сигнал, що повідомляє, що ваш ПК справний і готовий до роботи. Якщо такого звукового повідомлення немає, то це може говорити про проблеми з БІОС, так і про інших несправності, які ми також розглянули. Радимо вам знайти на сайті виробника "материнки" таблицю з сигналами, щоб вчасно визначити проблему і вирішити її.

  Популярі новини
  Загрузка...