"Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web

183 0 Новини високих технологій

З часу появи операційних систем DOS та Windows всілякі віруси почали розвиватися так само активно. Деякі з них були націлені на те, щоб виводити системи з ладу, трохи пізніше з'явилися шпигуни, вимагачі та рекламні загрози. У зв'язку з цим дуже гостро постала необхідність захисту комп'ютерних систем. Одним з найбільш відомих програмних продуктів такого напрямку є російська розробка «Доктор Веб». Відгуки користувачів прямо протилежні. Спробуємо поглянути на основні можливості утиліт, які доступні для використання з неупередженої точки зору, але враховуючи думки і користувачів, і фахівців, які випробували ці інструменти на практиці.

Основні утиліти «Доктор Веб» для видалення вірусів

Російський розробник на ринку антивірусного програмного забезпечення пропонує користувачам досить багато цікавих рішень, які покликані убезпечити будь-яку систему від впливу вірусів, включаючи комп'ютери, що працюють під управлінням Windows, Linux і Mac OS X, а також мобільні пристрої. Основних додатків штатного і портативного типу дуже багато, але серед найпопулярніших і найбільш часто використовуються, можна виділити наступні:


 • штатні антивіруси з комплексної захистом (Антивірус Dr. Web, Security Space, Katana);
 • портативний сканер Dr. Web CureIt!;
 • завантажувальна утиліта Rescue Pack;
 • антивіруси для мобільних платформ Android і Android TV.
 • Штатний антивірус Dr. Web: питання ліцензування

  На жаль, якщо не брати в розрахунок портативні інструменти, всі захисні продукти є платними.
  "Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web
  В принципі, сам розробник на офіційному сайті пропонує купувати програми певного напряму, обраного рекомендованого або самим користувачем, з придбанням ліцензії на термін від трьох місяців. Але тут є одна цікава «фішка». Багато користувачі відзначають, що навіть на сайті розробника є пропозиція подобової тарифікації за використання антивіруса по підписці з «Магазину» («Доктор Веб» на день обходиться всього 150 руб.). При установці вдома чи в офісах можна відразу придбати дві ліцензії для активації. Але тут є свої проблеми. Відгуки про «Доктор Веб» в цьому відношенні виглядають далеко не найкращим чином. У багатьох користувачів саме з активацією, незважаючи на наявність офіційної ліцензії, досить часто виникає маса проблем.


  На довершення до всього, як наголошується, навіть якщо у вас є та сама офіційно куплена ліцензія «Доктор Веб», звертатися в службу підтримки абсолютно безглуздо. У рідкісних випадках вдається отримати якусь виразну консультацію або рішення, що дозволяє усунути проблеми з активацією. Але не все так погано. Як стверджують фахівці, в основному таку думку дуже сильно поширене серед тих користувачів, які за програмний продукт не виклали ні копійки, а скачували зламані версії або набували коробкові модифікації (які дійсно в свій час були недопрацьовані).

  Завантаження потрібного програмного продукту

  Цілком очевидно, що скачувати вибраний дистрибутив необхідно виключно з офіційного інтернет-ресурсу розробника.
  "Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web
  При цьому особливо варто звернути увагу, що спочатку придбати ключ для активації «Доктора Веба» на рік абсолютно необов'язково. Для завантаження у вільному доступі для всіх платних програм викладені їхні спеціальні демоверсії, правда, дещо обмежені в можливостях, зате дозволяють повною мірою оцінити їх функціонал. Природно, по закінченні певного строку ліцензію «Доктор Веб» зажадає в будь-якому випадку. Тут два шляхи: або її доведеться купити, або антивірус перестане працювати, і його потрібно буде видалити.

  Навантаження на системні ресурси

  Що стосується системних вимог будь-якого програмного продукту, представленого розробником, то їх занадто високими назвати не можна. В рівній мірі це відноситься і до навантаження на ресурси комп'ютерів або мобільних пристроїв. Навіть при використанні налаштувань програми, встановлених за замовчуванням, занадто сильно на швидкодії самих операційних систем це не позначається.
  "Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web
  Але ось відгуки про «Доктора Вебі» з боку деяких користувачів говорять про те, що значення задіяння процесора і оперативної пам'яті в умовному списку можна помістити десь між програмними продуктами «Лабораторії Касперського» і Eset. Звичайно, вона не йде ні в яке порівняння з деякими іншими (навіть безкоштовними) програмними продуктами на кшталт AVG або Panda Cloud Antivirus, тим не менш все одно не так висока.

  Сканування на вимогу

  Щодо сканування, яке запускається самим користувачем у штатному антивірусі Dr. Web, багато хто відзначає, що воно триває значно довше звичайного. Однак до портативної лікуючий утиліти це не відноситься.
  "Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web
  Крім того, деякими фахівцями в галузі інформаційної безпеки зазначається, що антивірусні бази абсолютно всіх програм, якщо порівняти їх з аналогічними захисними продуктами, виглядають не надто об'ємними. Відповідно, і розпізнаються далеко не всі відомі віруси (в деякому сенсі антивірус можна назвати орієнтованим на поведінковий аналіз, тобто на виявлення потенційно небезпечного або небажаного ПЗ).

  Реакція на загрози

  Пересуди в інтернеті ходять і з приводу виявлення вірусів. Відразу слід зазначити, що на аплети рекламного характеру і викрадачів браузерів, що відносяться до категорій Hijackers і Adware, жоден з відомих програмних продуктів, включаючи навіть останню версію «Доктора Веба», на жаль, не реагує. А ось саме найнеприємніше, що відзначається практично всіма, хто стикався з проблемою проникнення вірусів на комп'ютери, пов'язано з тим, що перевірка, лікування або видалення загроз проводиться вже після того, як вони влаштувалися в комп'ютерній системі. Іншими словами, файли вірусу у вигляді того ж кеша і тимчасових файлів (якщо мова йде про інтернет) спочатку потрапляють на жорсткий диск (зберігаються), а тільки потім починається їх нейтралізація. Треба вважати, що використання яких би то не було «пісочниць» або «хмарних» інструментів для цього не передбачено.

  Блокування лазівок для вірусів з інтернету

  Не краще справа йде і з самої нейтралізацією загроз. Серед відгуків про «Доктора Вебі» досить часто можна зустріти негативні висловлювання з приводу того, що при виявленні деяких небезпечних загроз антивірус веде себе абсолютно кардинальним чином – блокує всі порти для вхідного і вихідного трафіку! Ось і виходить, що після виконання антивірусом таких дій користувач, м'яко кажучи, залишається без інтернету. Деякі намагаються відновити систему (антивірус у цьому випадку створює точку відкату самостійно), проте це ні до чого не призводить. Навіть після видалення програми іноді відновити доступ виявляється неможливо (на цьому детальніше зупинимося при описі портативного сканера).

  Видалення антивірусу

  Позбутися від штатного антивіруса, включаючи і безкоштовну версію «Доктора Веба» не так просто. Використання для видалення розділу програм і компонентів виглядає абсолютно безглуздим, оскільки після деактивації основного додатка в системі залишається величезна кількість залишкових компонентів, від яких навіть після перезавантаження в автоматичному або в ручному режимі позбутися неможливо, що призводить до неможливості встановити інший антивірус, оскільки система вважає, що у неї вже є захисний засіб. Це провокує конфлікти на програмному рівні. Застосування дєїнсталлятор виглядає не краще. Вони теж далеко не завжди справляються з видаленням цього програмного продукту. Єдиний вихід – завантаження в безпечному режимі і виконання деінсталяції виключно за такої умови старту комп'ютера (причому не стандартними засобами Windows, а за допомогою спеціальних програм зразок iObit Uninstaller).
  "Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web
  Але, незважаючи на це, також можна скористатися власним дєїнсталлятор. Тільки потрібно видалити і саму програму, і карантин, і копії захищених об'єктів.

  Програмний продукт Katana

  А ось одна з найновіших розробок під назвою Katana у своєму роді є унікальною. Як стверджується на офіційному сайті, цю програму можна абсолютно елементарно використовувати в якості другого штатного антивіруса, оскільки з раніше встановленим вона не конфліктує взагалі. Незрозуміло, правда, кому і навіщо може знадобитися інсталяція другого кошти стаціонарної захисту, але факт залишається фактом.

  Портативний сканер: що необхідно врахувати при його використанні

  Портативна і всім відома умовно-безкоштовна утиліта під назвою Dr. Web CureIt!, рекомендована для перевірки заражених комп'ютерів, теж має свої особливості. Серед плюсів можна відзначити досить швидке сканування і відсутність в останніх версіях вимоги обов'язкового попереднього оновлення антивірусних баз. Однак, незважаючи на це, є і свої мінуси. Завантаження сканера неможливо без згоди користувача на відправку статистики. Але найсумніше полягає в тому, що в процесі перевірки сканер відразу ж включає в список потенційного небажаного програмного забезпечення додатки, призначені для оптимізації і підвищення швидкодії системи, або видалення (найчастіше це відноситься до програмних розробок iObit). Нарешті, повертаючись до стаціонарних модифікаціям, варто дати пояснення, чому користувач по завершенні перевірок, лікування або нейтралізації виявлених загроз залишається без доступу до інтернету або деяким сайтам. Справа в тому, що абсолютно всі програми даного розробника прописують власні обмеження в системному файлі Hosts. Після видалення антивірусу вміст зазначеного файлу не змінюється. Тому для того, щоб відновити доступ, потрібно привести файл Hosts в оригінальний вигляд (скопіювати його правильне вміст для різних систем Windows можна безпосередньо на сайті технічної підтримки Microsoft). Не менш часто надходять скарги на те, що сканер дуже старанно «лікує» поштові архіви, після чого ті стають недоступними. По всій видимості, такі думки висловлюють тільки ті користувачі, які налаштування програми не вникали.
  "Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web
  А адже в ній можна задати винятку, причому архіви вносять у список файлів, які не підлягають скануванню, відразу ж. Правда, вибрати якесь відкладену дію для виявлених вірусів або програмного забезпечення неможливо, оскільки такого пункту там просто немає (антивірус або лікує об'єкти, або поміщає їх в карантин або видаляє).

  Завантажувальна утиліта Rescue Pack

  Цей завантажувальний аплет особливо можна не розглядати, оскільки принцип його роботи схожий на відому утиліту Kaspersky Rescue Disk.
  "Доктор Веб": відгуки про програму. Антивірус Dr. Web
  Тим не менш використовувати її для усунення деяких проблем, коли операційна система з причини зараження вірусами не завантажується взагалі, можна. Правда, як свідчать відгуки деяких користувачів, «Доктор Веб» видалення вірусів ще до старту системи виробляє в точності, як і всі інші програми цього розробника. Так що після виконання перевірки приготуйтеся до того, що деякі програми можуть перестати працювати, або у вас відключиться доступ до інтернету (як відновити його, здається, з прикладу вище вже зрозуміло).

  Думки користувачів розділилися

  Як бачимо, відгуки про «Доктора Вебі» не так вже й райдужні, хоча дуже багато користувачі відзначають і позитивні сторони всіх антивірусних інструментів. Якщо використовувати такі програми саме в офісах, це виправдано на всі сто відсотків, оскільки не доведеться включати додаткові брандмауери або встановлювати для користувачів всілякі обмеження на інсталяцію непотрібних додатків. Найголовніше – розібратися з тонкощами налаштування антивірусів (їх дійсно дуже багато, і не завжди доцільно застосовувати опції, виставлені за замовчуванням). Якщо ж налаштувати індивідуально, можна уникнути появи безлічі проблем, про які було сказано вище.

  Популярі новини
  Загрузка...