Тактична стратегія на ПК: списки, рейтинг кращих, системні вимоги, графіка, сюжети ігор, персонажі, розробники і дати виходу

165 0 Новини високих технологій

Жанр покрокових тактичних стратегій на ПК приваблює чималу кількість ігрових фанатів. Але з недавніх пір забувається зусиллями прихильників жанру Strategy в принципі. Існує думка, що покрокові проекти позбавлені динаміки і стають нудними. Детальніше піде мова в статті.

Про TBS в цілому

Назва жанру розшифровується як Turn-Based Strategy. Ігровий процес побудований на послідовність моментів часу, у період яких люди роблять дії. Такі відрізки отримали назви - ходи. Тактичні покрокові стратегії на ПК характеризується глобальністю. У них управління здійснюється не окремими загонами, а цілими державами. У хід йдуть не тільки вогнева міць і кількість бойових одиниць на полі бою, але і дипломатія, логіка і економіка. Шанувальники TBS хоч і не такі численні, як фанати RBS, але і їм є чим пишатися. Про найбільш відомих проектах піде мова нижче.


Civilization V (21092010)

Перша гра, яка приходить на думку при згадці тактичних стратегій на ПК - це «Цивілізація» - дітище компанії Firaxis Games. Проект поліпшується від однієї частини до іншої, надаючи гравцям можливість керувати долею держави від кам'яного століття до наших днів. Завдання - досягти небувалих висот, підкорити інші держави і стати одноосібним правителем світу або просто згинути, намагаючись зробити це. В проекті безліч фракцій.
Тактична стратегія на ПК: списки, рейтинг кращих, системні вимоги, графіка, сюжети ігор, персонажі, розробники і дати виходу
Геймеру доведеться приймати складні економічні, політичні, соціальні та військові рішення, від яких залежить доля жителів держави. Кожна дія - крок, який впливає на майбутнє. Повна свобода вчинків - характеристика, яка приваблює шанувальників. Серія Sid meier's Civilization притягує ідеєю і розмахом. Термін «ще хід і спати» виник завдяки «Цивілізації».


Системні вимоги такі:
 • ОС: Windows XP SP3/Vista SP2/Windows 7.
 • Оптимальний варіант процесора - 18 Гігагерц (на 2 або 4 ядра).
 • Оперативна пам'ять: 2 Гб - мінімум, 4 Гб максимум.
 • Відеокарта на 512 Мб.
 • 8 Гб вільного місця на диску.
 • Civilization: Beyond Earth (24102014)

  Продовжує список тактичних стратегій на ПК черговий проект Firaxis Games, відносить за межі Землі, ставлячи перед гравцем завдання освоєння та утримання колоній в далекому і холодному космосі. Інші світи підносять ресурси, унікальні дружні і ворожі форми життя і ігровий досвід. Для процвітання людської цивілізації належить будувати оборонні рубежі, прокладати торгові маршрути, добувати інопланетні артефакти і приручати дивовижних тварин. Завдяки безлічі фракцій, філософій і шляхів розвитку, гра тримає в напрузі навіть після декількох проходжень.
  Тактична стратегія на ПК: списки, рейтинг кращих, системні вимоги, графіка, сюжети ігор, персонажі, розробники і дати виходу
  Надпотужних сучасних комп'ютерів проект не вимагає, проте на дуже старих машинах не запуститься:
 • Windows Vista або 7.
 • Процесор на два (мінімум) або чотири (максимум) ядра з тактовою частотою 18 ГГц.
 • Від 2 до 4 гигов оперативної пам'яті.
 • Відеокарта з підтримкою DirectX 11 (приклад nVidia GT400 або AMD HD5000) на 256 МБ або вище.
 • 8 Гб місця на жорсткому диску.
 • Galactic Civilizations 2 (21022006)

  Дітище компанії Stardock - ідеальна тактична стратегія на ПК для тих, хто бажає підкорити всю галактику своїй волі, керуючи кастомних баржами «судного дня». Завдяки відпрацьованим штучного інтелекту, потрібно багато часу для досягнення балансу в економіці, технологічному розвитку, дипломатії, культури і військовій справі, щоб успішно взаємодіяти з іншими фракціями і створювати непорушні альянси.
  Кожна раса в Галактиці по-своєму унікальна: торговці, мілітаристи, злісні, доброзичливі і так далі. Гравець вибирає народ з вже наявних або створює унікальну цивілізацію зі своїми поглядами і соціальними принципами. Після чого вибирає тип галактики і відправляється на пошуки пригод.
  Тактична стратегія на ПК: списки, рейтинг кращих, системні вимоги, графіка, сюжети ігор, персонажі, розробники і дати виходу
  Найменша галактика - для швидкої гри. Карти більше віддаляють імперії один від одного і вміщують багато фракцій. Для бажаючих розтягнути задоволення підійдуть максимально великі карти. Крім стандартного набору у вигляді клавіатури і миші, для комфортної гри ПК повинен відповідати наступним критеріям:
 • Windows 7/8/10.
 • Оперативна пам'ять від 4 до 6 Гб.
 • 15 Гб місця на жорсткому диску.
 • Рекомендована відеокарта NVIDIA GeForce GTX 500.
 • Процесор двоядерний на 18 ГГц (мінімум) або i5 на 23 ГГц (максимум).
 • Heroes Of Might and Magic 3 (28021999)

  Одне з лідируючих місць у списку кращих тактичних стратегій на ПК займає проект «Герої Меча і Магії» від компанії New World Computing. Сюжет не відрізнявся ніколи оригінальністю, тому не є візитною карткою серії. Фанатів приваблює геймплей, привертав до себе до екрану протягом багатьох безсонних ночей.
  Як і покрокові стратегії, HoMM дозволяє створити імперію, вибравши одну з ігрових фракцій. У кожної сторони є достоїнства і недоліки. Грамотне використання таких дозволяє досягти балансу в жорстокому світі «Меча і Магії». Могутність війська залежить від кількості воїнів і сили героя, якого можна екіпірувати артефактами. Останні добуваються шляхом дропа з ворогів або відкриття схованок.
  Тактична стратегія на ПК: списки, рейтинг кращих, системні вимоги, графіка, сюжети ігор, персонажі, розробники і дати виходу
  Битви протікають в покроковому режимі на полі у вигляді сітки. Гравцеві важливо правильно розставляти свої бойові одиниці, щоб здобути перемогу в бою. Далекі дев'яності не характеризувалися високими вимогами до "заліза", бо гра запуститься на більшості машин:
 • Windows 95/98/NT 4.0 і вище.
 • Процесор Pentium 133 МГц.
 • Оперативка всього лише 32 Мб.
 • 100 Мб вільного місця.
 • Valkyria Chronicles (11112014)

  Тактична стратегія на ПК від компанії Sega. Є спробою об'єднати в собі жанри TBS і RBS. Зазвичай подібні експерименти приводять до низькопробним продуктів, що відлякує гравця безглуздим геймплеєм і з ряду геть незручним управлінням. Але «Хроніки Валькірії» є винятком. Розробники зуміли компенсувати недоліки обох жанрів шляхом перемішування. У грі все взаємопов'язано: міжособистісні стосунки, підвищення рівня юнітів, вивчення нових команд і вдумлива альтернативна історія, що показує темні моменти Другої світової війни. Родзинка проекту - поле битви. Управління боєм відбувається покроково. Вид зверху, але коли витрачаються окуляри дії, камера переноситься за плечі окремого юніта. Це привносить в проект елементи тактичної покрокової стратегії.

  Ігри на ПК з чудовою атмосферою - не рідкість. У даному випадку таку передає графіка - все намальовано аквареллю (навіть клуби пилу під ногами). Окремі дрібні ефекти роблять гру шедевром, до якого хочеться повернутися.
  Тактична стратегія на ПК: списки, рейтинг кращих, системні вимоги, графіка, сюжети ігор, персонажі, розробники і дати виходу
  Сюжет стартує в маленькому державі Галлії, яке намагається не вплутуватися у війну між Східноєвропейської імперією та Атлантичної федерацією. Збереження нейтралітету стає неможливим після нападу імперії з метою видобутку корисних копалин в Галлії. Оповідання крутиться навколо декількох ключових персонажів, один з яких - молодий учений Гюнтер. Гра розповість про їх виживання серед жахів війни. Для комфортної роботи, необхідно таке "залізо":
 • Windows Vista/7.
 • Двоядерний процесор на 20 або 28 ГГц.
 • Відеокарта NVIDIA GeForce GTS на 240 або 280 Мб.
 • 25 Гб вільного місця.
 • The Banner Saga (11012014)

  Особливий проект, який вийшов у світ завдяки Kickstarter і зусиллям компанії Stoic Games. Гра містить елементи тактичної покрокової стратегії на ПК - RPG, та реалізована у вигляді мультфільму про епоху вікінгів. Героя чекають мандри по мальовничим ландшафтам та взаємодії з недовірливими біженцями, укрывающимися від нещадного ворога в світі, балансуючому на межі падіння. Бої ведуться покроково. Кожен хід слід ретельно продумувати, інакше герою загрожує поразка. Відсутність системи автозбереження робить гру набагато складніше, ніж здається. Розмови з іншими персонажами зобов'язують приймати важкі рішення і йти на угоди з совістю. Дії можуть призвести до того, що вчорашній друг завтра опиниться в рядах ворога.
  Тактична стратегія на ПК: списки, рейтинг кращих, системні вимоги, графіка, сюжети ігор, персонажі, розробники і дати виходу
  Stoic Games представлена групою людей, за плечима яких досвід роботи Bioware. Тому The Banner Saga дарує геймеру незабутнє враження, складні завдання, тактичний геймплей і ретельно опрацьовану атмосферу. Насолодитися шедевром можна за умови відповідності "заліза" наступними показниками:
 • ОС - Windows XP SP3/7 Sp1.
 • Пам'ять: 2-4 Гб.
 • 3-6 Гб вільного місця на диску.
 • Pentium 418 ГГц або двоядерний аналог на 16 ГГц.
 • Відеокарта на 512 Мб, а краще на 1 Гб. Приклади: GeForce 9500 GT, Radeon X1900.
 • Вердикт

  Тактичні стратегії на ПК - гри з розряду нетлінної класики. Проекти, які не старіють, а стають чимось незабутнім навіть на тлі інших з сучасним геймплеем і графікою, що відповідає останньому слову техніки. У скарбничці кожного геймера обов'язково знайдеться пара-трійка улюблених ігор в жанрі TBS, які займають почесне місце на полиці приємних спогадів.

  Популярі новини
  Загрузка...