Як підключити жорсткий диск до телевізора: способи, особливості та рекомендації

1383 0 Новини високих технологій

Багато звикли, що HDD знаходиться тільки в комп'ютері. Його не можна використовувати як переносний пристрій і підключити до іншого обладнання. Тому не знають, як підключити жорсткий диск до телевізора. На ділі ж використовується зовнішній накопичувач, який для багатьох став паличкою-виручалочкою. Він дозволяє тримати інформацію і переносити її з пристрою на пристрій.

Для чого?

Навіщо розбиратися з тим, як підключити жорсткий диск до телевізора? Найчастіше така необхідність виникає у любителів відеоконтенту. Почнемо з того, що не всі користувачі мають смарт-телевізори, які б можна було підключати до інтернету і насолоджуватися будь-яким фільмом звідти. Та й не у всіх є такий якісний інтернет, щоб швидко прогружал відеоконтент.


Якщо раніше використовували флешку, щоб подивитися фільм на телевізорі, то зараз стало набагато простіше використовувати зовнішній накопичувач. По-перше, він має більший об'єм. По-друге, зчитує інформацію швидше. Та й збої з ним рідко відбуваються.
Як підключити жорсткий диск до телевізора: способи, особливості та рекомендації
Зовнішній накопичувач також використовують у випадку, коли смарт-ТВ не має стільки пам'яті, щоб впоратися з прогрузкой контенту. Особливо якщо мова йде про записи прямих трансляцій. Тоді як не можна до речі підійде знання про тому, можна підключити жорсткий диск до телевізора.

Вибір

Але перед підключенням доведеться розбиратися з вибором ЖД. Є деякі нюанси, які потрібно знати для коректної роботи пристрою з ТБ.
Як підключити жорсткий диск до телевізора: способи, особливості та рекомендації
Природно, те, що тепер можна підключати жорсткий диск до телевізора, позначилося на виробництві. Деякі моделі ТВ розраховані на те, щоб можна було використовувати диск з допомогою різних засобів комунікації. Тому покупець повинен враховувати:


 • Струм сумісності. Для підключення потрібен накопичувач, який володіє струмом, на третину меншим, ніж той показник, який доступний для ТБ через USB-порт. Коли для підключення використовується власний блок живлення, цей параметр важливий при виборі.
 • Обсяг пам'яті. Важливий параметр, який варто відразу визначити. Краще відразу купити максимально можливий за характеристиками і вартості для вас варіант, щоб потім не довелося обзаводитися десятками менш об'ємних моделей. Але тут варто враховувати сумісність смарт-ТВ з накопичувачами великого об'єму.
 • Продуктивність. Вибираючи вінчестер для ПК, користувач повинен перевіряти продуктивність пристрою. Адже від цього залежить швидкість роботи і довговічність. Та ж ситуація з зовнішнім накопичувачем. Якщо економити на HDD, можна отримати пристрій, який з гальмуванням передає відеоконтент.
 • Файлові системи. Повинна бути присутня підтримка існуючих файлових систем, з якими працює вінчестер.
 • Підключення

  Як підключити зовнішній жорсткий диск до телевізора? Після вибору якісного вінчестера необхідно зрозуміти, як підключати до ТВ. В інструкції до обладнання навряд чи буде описаний цей момент, тому доведеться діяти або інтуїтивно, або по тому, як до вас це робили інші користувачі.
  Як підключити жорсткий диск до телевізора: способи, особливості та рекомендації
  Підключення може дещо відрізнятися в залежності від моделі телевізора. Але в цілому сам процес практично нічим не відрізняється від установки флешки. Для підключення необхідний буде USB-кабель, який повинен йти в комплекті разом з HDD. Можна для початку взяти тільки провід, щоб зручніше було під'єднувати його. Як підключити зовнішній жорсткий диск до телевізора? Способів небагато. Якщо це пристрій формату 25 дюйма, то досить буде на звороті ТБ відшукати роз'єм HDD IN (з відповідним маркуванням) і встановити в нього кабель.
  Далі потрібно буде, щоб телевізор розпізнав вінчестер. Зазвичай це відбувається автоматично, тому, якщо все справно, все пройде без вашої допомоги. Телевізор почне завантажувати необхідну інформацію, буде готовий до запуску даних з диска.

  Примітка

  Багато рекомендують купувати диск, який би працював з інтерфейсом USB 3.0. Оскільки це з'єднання зараз є самим швидким, для передачі медіафайлів, воно підходить ідеально. Особливо помітна швидкість при відтворенні файлів великого об'єму.
  Як підключити жорсткий диск до телевізора: способи, особливості та рекомендації
  Якщо у вас стара модель телевізора, то підключення HDD з інтерфейсом USB 3.0 буде абсолютно безглуздим роз'єм 2.0. В цьому випадку немає сенсу переплачувати за більш швидкісний інтерфейс, оскільки він працювати не буде.

  ЖД від комп'ютера

  Але не тільки зовнішній вінчестер можна використовувати для телевізора. Як підключити жорсткий диск ПК? Не секрет, що комп'ютерні HDD оснащені особливим інтерфейсом SATA, який працює з сумісними роз'єми на материнській платі. Тому раніше можна було приєднати пристрій до ноутбука або ПК.
  Але зараз для підключення доступно велика кількість адаптерів і перехідників, які дозволяють підключити жорсткий диск комп'ютера до телевізора.
  Як підключити жорсткий диск до телевізора: способи, особливості та рекомендації
  Але варто враховувати деякі моменти. Приміром, якщо вінчестер працює з об'ємом більше 2 Тб, то потрібно думати про окреме джерело живлення. Також слід уважно вивчити питання з адаптерами. Бажано вибирати такий, який може підживлювати накопичувач або через розетку, або через ще один інтерфейс USB.

  Проблеми підключення

  Розібратися з тим, як підключити жорсткий диск до телевізора, - півсправи. Але деякі стикаються з проблемами, які доведеться вирішувати. Як вже згадувалося раніше, якщо з'єднання пройшло успішно, ТВ відобразить ЖД і буде готовий до подальшої роботи з ним. Але буває таке, що пристрій не бачить HDD. Що робити в цьому випадку? Для початку варто спробувати використовувати додатковий USB-штекер. Найчастіше він червоного кольору. Але якщо такого немає, доведеться взяти у кого-небудь придбати. Він допоможе визначити, чи вистачає живлення приладу. Після цього потрібно перевірити в принципі правильність підключення вінчестера. На задній панелі телевізора багато роз'ємів. Вони схожі між собою, тому треба читати маркування над ними. Для підключення необхідний спеціальний роз'єм HDD IN.
  Як підключити жорсткий диск до телевізора: способи, особливості та рекомендації
  Також слід перевірити, чи працює в принципі вінчестер. Для цього можна використовувати його на будь-якому іншому пристрої. Наприклад, підключити його до ПК. Так буде зрозуміло, що з диском не так. Паралельно краще перевірити коректність роботи роз'єму ТБ. Для цього достатньо буде встановити будь-який інший прилад. Також можна буде відформатувати диск на комп'ютері. Іноді якась помилка на ньому може призводити до примусового видалення особистих файлів. Краще відразу відформатувати пристрій у відповідній файловій системі NTFS або FAT32.

  Користь

  Підключати жорсткий диск до телевізора в певних випадках стає якоюсь необхідністю. Наприклад, для запису прямих ефірів це найкращий варіант як щодо обсягу збереженої інформації, так і швидкості запису і читання. Також вінчестер корисний для перегляду медіаконтенту, оскільки не завжди для цього є необхідні роз'єми або кабелі.

  Популярі новини
  Загрузка...