Новини високих технологій
» » Як підключити телевізор до ресивера: інструкція

Як підключити телевізор до ресивера: інструкція

22-01-2017, 21:12
2 840
Дуже багато користувачів після придбання ТВ-приставки задаються цілком закономірним питанням: «Як підключити цифровий приймач до телевізора і що для цього потрібно?» Деякі моделі рясніють великою кількістю роз'ємів, проводів та інших інтерфейсів, здатних збити з пантелику недосвідчених у цій справі власників. Тим не менш, незважаючи на весь уявний купа проблем, дізнатися, як підключити ТВ-приймач до телевізора, можна і без допомоги майстра.
Насамперед розберемося, що ж це таке – ресивер. По суті, єдина мета ТВ-приставки – це декодування різних сигналів: аудіо, відео, цифрових, аналогових та радіо. Після проходження всієї цієї інформації через основний блок пристрою девайс перенаправляє їх на телевізор вже у своїй (правильної) кодуванні. Таким чином, завдяки ТВ-приставки, можна позбутися від купи кабелів в своєму будинку. Крім того, якщо є така необхідність, можна налаштувати передачу каналів на кілька пристроїв. Також майте це на увазі перед тим, як підключити два телевізора до одного ресивера.

Роз'єми

Більшість моделей ТВ-приставок мають велику кількість роз'ємів і інтерфейсів. Звичайно, було б простіше оснастити пристрій одним універсальним виходом для зручності, але далеко не в кожному будинку знайдеться телевізор, приміром, з сучасним HDMI-інтерфейсом. Так, такий вихід здатний максимально коректно передавати відео та звуку, але коштують подібні моделі недешево і не кожному по кишені. Деякі все ще не можуть розлучитися з «древніми» телевізорами, тому багато ТВ-приставки в догоду зручності обтяжені універсальністю. Тим не менш ніяк не буде зайвим перед придбанням приставки уточнити наявність у ній того чи іншого роз'єму/інтерфейсу для вашого телевізора. Також майте це на увазі перед тим, як підключити телевізор до ресивера.

Якість сигналу

Можна нарахувати не один десяток нюансів, які відповідають за якість декодируемого зображення. Тут і вихідний сигнал з супутника, який приймає ресивер, і технічні можливості інтерфейсного блоку девайса, тип використовуваного кабелю і багато іншого. Вибирати інтерфейс ТВ-приставки потрібно дуже зважено, враховуючи не тільки можливості вашого телевізора, але і майбутнього провайдера, тип супутникової тарілки, аж до погодних умов вашого регіону. Отже, як підключити телевізор до ресивера: інтерфейси, способи і додаткове обладнання.

«Тюльпан» (RCA)

Один час цей інтерфейс був єдиною сполучною ланкою між різними ТВ-приставками і самим телевізором. Свою назву він отримав завдяки трійці роз'ємів нагадують тюльпан: білий, червоний і жовтий.
Кожний колір позначає певний канал: білий і червоний – це аудіовиходи, а жовтий – відеоканал. Щоб все запрацювало як треба, потрібно, відповідно до колірної маркування, підключитися до відповідних інтерфейсів, з'єднавши жовтий з жовтим (Video IN c Video OUT) на телевізорі і приставки. Те ж саме проробити і з іншими «пелюстками». Один з головних недоліків такого методу підключення – це посередня передача цифрового сигналу, тому відео у високому дозволі буде виводитися з перешкодами (дуже дрібна брижі). Якщо діагональ екрану вашого телевізора не перевищує 30 дюймів, то перешкоди малопомітні. Явні проблеми видно на девайсах з великою розверсткою. Майте це на увазі, перед тим як підключити телевізор до ресивера за допомогою «тюльпанів».

S-Video

Цей інтерфейс обов'язковий ігрових консолей і в ДВД-програвачах, але далеко не кожний телевізор обладнаний цим роз'ємом. Якщо порівнювати вихід S-Video і «тюльпан», то перший відрізняється більш якісним декодуванням картинки. Крім того, частота сигналу у нього значно вища, а значить, і зображення на виході виходить більш яскравим і соковитим.
Єдина проблема інтерфейсу – це обов'язкова наявність окремого шлейфа для відтворення звукових доріжок (купуємо окремо), тому універсальним його ніяк не назвеш. Також пам'ятайте про це і все перевірте, перед тим як підключити телевізор до ресивера через S-Video вихід.

SCART

Інтерфейс «СКАРТ», або, в народі, «гребінка», куди більш універсальний, на відміну від попередніх варіантів. Для того щоб підключити телевізор через ресивер з цим виходом, необхідно просто з'єднати відповідні роз'єми, і все почне працювати.
Інтерфейс хоч і застарілий через громіздкість, але відповідає практично всім сучасним вимогам: підтримка стереозвуку, каналу S-Video і формату RGB. Такий спосіб підключення, крім ТВ-приставок, повсюдно використовується на старих ДВД-програвачах.

RF-інтерфейс

Інтерфейс типу RF дозволяє підключити не тільки супутникове мовлення, але і кабельне телебачення. Якість передачі через цей вихід не відрізняється гарною картинкою, тому перегляд телепередач високому дозволі має вже знайому по «тюльпанам» сітчасту брижі, так само як і проблему з великими діагоналями девайсів.
Одне з головних переваг такого інтерфейсу – це можливість підключити ресивер до другого телевізору. Єдина умова, яка має бути чітко дотримано – це наявність у приставці високочастотного RF-модулятора і відповідного виходу. А такими складовими володіють далеко не всі ТВ-приставки. Так що майте на увазі цей нюанс, перед тим як підключити ресивер «Триколор» до телевізора, бо багато пристроїв від цього провайдера позбавлені такої технічної можливості.

YPbPr - і YCbCr-інтерфейси (компонентні)

Ці виходи передають високочастотні сигнали за аналогією з «тюльпаном». На відміну від RCA-інтерфейсу (3 «пелюстки»), компонентна система (5 «пелюсток») дозволяє декодувати сигнали з високою точністю і такою ж якістю. Тобто з допомогою такого підключення, можна з належним комфортом переглядати відео в Full HD-розверстці.
Єдина відмінність компонентних інтерфейсів YPbPr і YCbCr – це система декодування, де в першому випадку обробляє аналоговий сигнал, а в другому – цифровий. Підключення відбувається наступним чином: зелений, червоний і синій «пелюстки» (алюміній) підключаються до відповідних виходів на панелі з позначкою «Відео», а два інших – білий і червоний (пластик) до платформі з «Аудіо». Зелений кабель відповідає за синхронізацію зображення і рівень яскравості. Червоний «пелюстка» передає межуровневую різницю яскравості і червоного кольору, так само як і синій кабель. За виведення аудіосигналу відповідає двоконтактний RCA-інтерфейс.

HDMI

HDMI-інтерфейс – це найбільш сучасний та універсальний метод підключення ресивера до телевізора. Приставка, так само як і телевізор, оснащені цими виходами, в змозі відтворювати зображення у високій якості і з разючою чіткістю.
Цей тип підключення підходить абсолютно для всіх телевізорів з будь діагоналлю, мають подібний роз'єм. Крім того, HDMI-інтерфейс здатний одночасно оцифровувати і аудіо, і відео, тому для коректної роботи нічого додаткового підключати не потрібно. Все що вам знадобиться – це один-єдиний кабель.

Підводячи підсумок

Перш ніж купувати таку далеко не дешеву річ, як ресивер, обов'язково уточніть наявність у свого телевізора тих чи інших виходів. Якщо у вас нова модель, то напевно вона обладнана HDMI-інтерфейсом, а значить, проблем з підключенням не буде ніяких, так само як і з якістю зображення. На другому місці стоять компонентні «тюльпани» для аналогового і цифрового сигналу – YPbPr і YCbCr. Трохи гірше, ніж HDMI в плані підключення, але тим не менш картинка на виході радує око в такому ж високому Full HD-якості. Третє і четверте місце дістається інтерфейсам «СКАРТ» і S-Video. Тут головне, не переборщити з діагоналлю екрана, в іншому випадку буде помітна дрібна брижі на картинках у високому дозволі. П'ята і шоста позиція дісталися роз'ємів RF і RCA («тюльпан»). Якість декодируемого сигналу на цих інтерфейсах помітно нижче, ніж у решти: низький бітрейт звуку, злегка «замилена» картинка і вередливість роз'ємів до тих чи інших моделей телевізорів. Також слід пам'ятати, що перед тим, як підключати ТВ-приставку до телевізора, потрібно слідувати наступним правилам: Обов'язково вимикайте всі прилади від електромережі на момент підключення. Уважно вивчіть мануал, особливо пункт «Підключення». Виходячи з другого пункту, суворо дотримуйтесь послідовність виконуваних дій. Використовуйте нормальні кабелі (фірмові RG-6), а не китайські тонкі підробки. Немає потреби використовувати довгі кабелі, так як це безпосередньо впливає на стабільність зображення. Після того як ви підключили ресивер, незайвим буде перевірити всі (щільно сидять кабелі, маркування тощо), а тільки потім включати техніку.
Цікаво по темі
РК-телевізор Samsung T32E310EX: відгуки
РК-телевізор Samsung T32E310EX: відгуки
Універсальним рішенням, яке об'єднує в собі монітор і телевізор одночасно і оснащене якісною акустичною системою, є Samsung T32E310EX. Відгуки про
Гайд: як зробити телевізор в "Майнкрафт" без модів
Гайд: як зробити телевізор в "Майнкрафт" без модів
Всесвіт "Майнкрафт" дозволяє гравцям поєднувати перегляд телебачення з грою. Для цього лише потрібно створити робочий телевізор з пультом, а перед
Кращі телевізори для ігрових приставок: рейтинг, технічні характеристики, моделі та відгуки
Кращі телевізори для ігрових приставок: рейтинг, технічні характеристики, моделі та відгуки
Позначимо список найбільш тямущих моделей телевізорів, які відповідають всім вимогам геймерів, взявши до уваги думки фахівців цієї галузі і відгуки
Помилка "0" на "Триколор ТВ" - що робити, як виправити?
Помилка "0" на "Триколор ТВ" - що робити, як виправити?
Фахівцям служби підтримки абонентів "Триколор ТБ" найбільш часто задають питання, пов'язаний з тим, що прийом теле - і радіоканалів відсутня, а на
Комплекти "Триколор 2" на 2 телевізори: як підключити самостійно
Комплекти "Триколор 2" на 2 телевізори: як підключити самостійно
Супутникове телебачення давно перестало бути чимось унікальним, і сьогодні навіть у найвіддаленіших куточках нашої країни можна зустріти приймальні
Як передати зображення з ноутбука на телевізор різними способами
Як передати зображення з ноутбука на телевізор різними способами
Якщо в наявності маються лише телевізор і ноутбук, але відсутній потрібний кабель, то не варто впадати у відчай. Здійснити задумане можна. Але як