Новини високих технологій
» » DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

15-04-2018, 21:40
784
Тюнер DVB-T2 окремий електронний пристрій, основним завданням якого є прийом і раскодировка цифрового телесигналу. Після перетворення останній виводиться на екран телевізора. Саме огляду даної групи рішень і буде присвячений цей матеріал.

Призначення пристроїв

Як було зазначено раніше, тюнер DVB-T2 націлений на обробку цифрових телепередач другого покоління. На це вказує наявність маркування Т2 в його позначенні. Але також такі пристрої здатні обробляти і телевізійний сигнал першого покоління DVB-T. В додаток до цього деякі виробники оснащують їх ще і можливістю виведення кабельного мовлення DVB–C/C2. Крім того, в таких ресіверах є порт USB, який можна встановити різні флеш-накопичувачі і вивести з нього різну мультимедійну інформацію.


Останнім часом досить часто зустрічаються пристрої, які укомплектовані адаптером WiFi. Він дозволяє підключити ресивер до інтернету та отримувати вже звідти інформацію. Також нерідко зустрічається і підтримка технології IPTV в даній групі рішень. Таку систему доцільно купувати лише в тому разі, коли для перегляду програм використовується застаріла модель телевізійного приймача. При цьому інтегрований тюнер не здатний приймати цифрові передачі. А ось нові мультимедійні центри за ступенем функціональності і технічним параметрам вже перевершують такі дискретні ресивери DVB-T2. Тому в такому випадку подібне універсальне рішення купувати немає потреби.

Комплектація

Більшість сучасних тюнерів даного класу мають наступну комплектацію: Дискретне пристрій. Пульт управління. Керівництво по експлуатації. Талон з гарантійними зобов'язаннями виробника. Сигнальні дроти. Окремо необхідно відзначити те, що в список поставки досить часто не включені елементи живлення для системи дистанційного управління. Також необхідно звернути увагу на наявність сигнальних проводів. В деяких випадках в перелік постачання включають один комунікаційний провід, але краще якщо в наявності будуть два або навіть три.


Параметри World Vision моделі Т62М

Для початку розглянемо тюнер DVB-T2 компанії World Vision модифікації Т62М. Номінально виробник відносить це рішення до серії найбільш бюджетних, але при цьому ступінь функціональності у нього дуже і дуже непогана. Цей ресивер може приймати і обробляти сигнали тільки форматів DVB–T/Т2. Кабельних і супутникових телепрограм це не стосується. Відео пристрій виводить у форматах MPEG2/MPEG4. Найбільше дозвіл отриманої картинки може становити 1920 x 1080 тобто вона відповідає специфікаціям Full HD. Комунікаційний перелік цієї моделі включає роз'єм USB. До нього можна підключити будь-який зовнішній флеш-накопичувач. При цьому його можна використовувати як для запису телепрограми, так і для відтворення знаходиться на ньому мультимедійного контенту. Для виведення прийнятих каналів передбачено два основні роз'єми. Один з них — HDMI, а другий — композитний. Програмна оболонка даного пристрою має розширений функціонал. Крім базових функцій вона дозволяє отримувати доступ в «глобальну павутину», виводити сигнал IPTV і навіть переглядати ролики на сервісі YouTube. Але для цього необхідно окремо придбати зовнішній адаптер WiFi у виконанні Ralink RT5370 і підключити його до гнізда USB.

Характеристики Roks у виконанні T202HD

Дана модель тюнера за технічними характеристиками дуже схожий на раніше розглянуту Т62М від World Vision. Відео вона теж виводить в MPEG2/MPEG4. Максимальна дозвіл все те ж — 1920 x 1080. Інтерфейсний набір включає роз'єми HDMI, USB і компонентний. Ключова відмінність даної моделі — це особливості програмної оболонки. Якщо у молодшої моделі передбачена можливість підключення до інтернету з використанням зовнішнього адаптера, то в цьому випадку виробник її відкинув геть. Тому з позиції софта це рішення може тільки записувати або відтворювати контент на флеш-носії. Тобто функціональність Т202HD значно нижче T62M.

Специфікації NOMI Т202

NOMI Т202 — це ще один стаціонарний тюнер DVB-T2. Відгуки виділяють у ньому наявність інформаційного дисплея. В іншому ж це повний аналог раніше розглянутих Т62М і Т202HD. Єдине кардинальна відмінність — це відсутність можливості виходу в «глобальну павутину». В іншому ж Т202 може виводити зображення у форматах 1080р/1080i, має комунікаційний набір роз'ємів USB, RCA і HDMI.

Цифровий тюнер для транспортних засобів

Також на сьогоднішній день можна придбати мобільний тюнер DVB-T2 для автомобіля. В якості прикладу розглянемо пристрій RS моделі DVB-T2 HD. Дане рішення виконано у вигляді окремого модуля. У комплектацію виробник включив 2 спеціалізовані антени, пульт управління і керівництво користувача. У складі останнього є та гарантійний талон. Список комунікацій включає гнізда RCA і USB. Перший з них виводить відеосигнал може бути підключений до будь-якого пристрою з однойменною набором портів (наприклад, минимонитор), а другий дозволяє підключити зовнішній накопичувач. В іншому ж такий тюнер DVB-T2 для авто практично нічим не відрізняється від своїх стаціонарних аналогів.

Порядок налаштування

Будь-який сучасний тюнер DVB-T2 для телевізора в дискретному виконанні налаштовується таким чином: Витягаємо мультимедійний ресивер з упаковки з іншими компонентами поставки. Встановлюємо його поруч з телевізором. Потім потрібно підключити тюнер до мережі електропостачання силових шнуром. Далі коммутіруя ресивер і телевізор між собою за допомогою сигнального проводу. Включаємо всі окремі компоненти цієї мультимедійної системи. На телевізорі задаємо в якості джерела сигналу той порт, до якого підключений приймач. Далі на тюнері необхідно перейти в меню налаштування і здійснити пошук каналів. По закінченні цієї процедури потрібно зберегти отриманий за її результатами перелік. Виходимо з меню налаштування, і мультимедійна система готова до експлуатації.

Вартість

Найбільш доступний на поточний момент тюнер DVB-T2 для телевізора моделі Т62М, розроблений World Vision, оцінений у 300-450 грн. Друга модифікація такого ресивера Roks RKS-T202HD варто вже 500 грн. Ну а NOMI Т202 обійдеться вже в 550-600 грн.

А ось автомобільний цифровий ресивер — це ексклюзивне рішення. Тому купити його можна за 1000 грн. Принаймні, розглянута раніше модифікація RS DVB-T2 HD коштує саме стільки.

Відгуки

Всі раніше розглянуті пристрої мають такі переваги: надійність та прийнятну функціональність дозволяють перетворити застарілу модель телевізора у сучасний розважальний центр. Також до їх плюсів можна віднести і лояльну цінову політику. При цьому істотних недоліків в процесі експлуатації виявлено не було. Тепер визначимося з тим, який краще тюнер DVB-T2 для телевізора. Технічні характеристики у них практично однакові. Основна відмінність — це специфікації операційної системи. З цієї позиції найбільш просунутим пристроєм є Т62М. При цьому вартість у нього найнижча. Саме цю універсальну приставку і рекомендується купувати.

Висновок

В рамках цього матеріалу була розглянута серія таких цифрових пристроїв, як тюнер DVB-T2. З позиції технічних характеристик найкращим з них є World Vision Т62М. Він здатний виводити зображення в форматах 1080р/1080i. Також в цьому пристрої реалізована можливість роботи з зовнішніми накопичувачами, а інтерфейсний набір включає USB, HDMI, компонентний роз'єм. При цьому перший з них можна встановити спеціальний адаптер бездротової мережі WiFi модифікації Ralink RT5370 і за рахунок цього зкомутувати мультимедійне рішення з інтернетом і на порядок поліпшити можливості тюнера. Також Т62М підтримує технологію IPTV. Саме за рахунок перерахованих вище характеристик і виділяється даний пристрій на тлі конкурентів, тому рекомендується купувати саме його.
Цікаво по темі
Телевізори DEXP: відгуки покупців
Телевізори DEXP: відгуки покупців
У наведеному нижче огляді буде описаний модельний ряд таких універсальних мультимедійних пристроїв, як телевізори DEXP. Відгуки їх власників,
Телевізор Sony KDL-40RE353. Відгуки, характеристики та порядок налаштування
Телевізор Sony KDL-40RE353. Відгуки, характеристики та порядок налаштування
У даній статті буде розглянута сучасна модель телевізійного пристрою Sony KDL-40RE353. Відгуки його власників, технічні характеристики даного
Спеціальний мережевий адаптер Ralink RT5370. Призначення, комплектація, характеристики та порядок використання
Спеціальний мережевий адаптер Ralink RT5370. Призначення, комплектація, характеристики та порядок використання
Бездротовий адаптер Wi-Fi Ralink моделі RT5370 є суто спеціалізованим пристроєм. Основна сфера його використання - це супутникові ресивери і
Телевізори Hisense: відгуки, характеристики і специфікації
Телевізори Hisense: відгуки, характеристики і специфікації
У рамках даного матеріалу будуть розглянуті телевізори Hisense двох моделей. Одна з них має маркування N42K391 і належить до середнього сегменту
Телевізор "Телефункен": відгуки покупців, виробник і ціни
Телевізор "Телефункен": відгуки покупців, виробник і ціни
Стаття буде присвячена модельному ряду телевізорів "Телефункен". Відгуки їх власників, технічні специфікації даної групи пристроїв, а також
Телевізор "Містері": відгуки, ціни
Телевізор "Містері": відгуки, ціни
Відмінне поєднання ціни, технічних характеристик і специфікацій робить дуже і дуже виправданою придбання такого пристрою, як телевізор "Містері".