Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації

226 0 Новини високих технологій

USB-накопичувачі виробництва A-DATA на світовому ринку з'явилися відносно недавно, але вже встигли завоювати популярність у багатьох користувачів таких пристроїв, завдяки високій надійності. На жаль, і вони не застраховані від появи всіляких збоїв і помилок, які нерідко призводять до виходу з ладу мікроконтролерів і втрати важливої інформації. Далі розглянемо кілька простих способів відновлення диска-флешки саме цього виробника, хоча запропоновані варіанти дій (крім одного з далі описуваних) можуть застосовуватися до більшості відомих на сьогоднішній день пристроїв цього класу.

Варіанти використання USB-накопичувачів A-DATA для відновлення

Якщо говорити про відновлення працездатності або інформації, висвітлюючи питання в повному обсязі, варто відзначити, що флешки A-DATA, як і будь-які інші USB-накопичувачі, можна використовувати двояко: або застосовувати їх для відновлення стаціонарного операційної системи, встановленої на комп'ютері або ноутбуці, або відновлювати самі пристрої після якихось критичних збоїв або навіть вірусного впливу. На діях з Windows в плані приведення системи в працездатний стан зупинимося дуже коротко, а основну увагу приділимо саме методиками, що дозволяє відновити самі накопичувачі та інформацію, яка на них могла зберігатися, але внаслідок збоїв була пошкоджена або видалена.


Короткий опис відновлення Windows з флешки

Що стосується відновлення роботи Windows-систем при неможливості їх старту ні в одному з відомих режимів, а також при помилках відкату, такі дії повинен знати кожен користувач.
Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації
Складаються вони з декількох простих кроків:
 • завантаження образу системи;
 • створення завантажувальної флешки з завантаженого образу (наприклад, у програмі Rufus);
 • установка флешки першим пристроєм для завантаження в BIOS;
 • старт з носія;
 • відновлення запуску або всієї системи в цілому;
 • при неможливості відновлення – перевірка системних файлів через командний рядок (sfc /scannow), перевірка або перезапис завантажувача (інструментарій Bootrec.exe з додатковими атрибутами), використання інших перевірочних засобів консолі або сторонніх програм, які мають власні завантажувачі, для тестування жорсткого диска, оперативної пам'яті і т. д.
 • Відновлення флешки A-DATA утилітою USB Flash Drive Online Recovery

  Але, оскільки мова йде саме про флешках, працездатність яких порушується внаслідок якихось збоїв, тепер детально зупинимося на кількох простих рішеннях, які передбачені саме для пристроїв A-DATA. Відновлення флешки після критичного порушення в роботі слід почати саме з описуваної програми. Попередньо її слід завантажити з офіційного сайту виробника.


  Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації
  Зверніть увагу, що на сторінці буде показано досить багато ієрогліфів. Це стосується пункту ліцензійної угоди, тому його можна сміливо відзначати. Далі просто введіть адресу електронної пошти, країну, мову та натисніть кнопку завантаження.
  Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації
  Якщо у вас вже є зареєстрований аккаунт, можна ввійти в систему з його допомогою (наприклад, через соціальну мережу Facebook з підтвердженням код з картинки) і ввести спеціальний серійний номер виробу (якщо виникнуть питання, ви можете скористатися посиланнями на приклади). По завершенні цих дій буде виконана завантаження, а файл програми залишиться тільки розпакувати і запустити. В інтерфейсі утиліти для відновлення флешки A-DATA ніяких особливих дій робити не потрібно. Тут слід тільки ствердно відповісти на питання про негайне старті ремонту накопичувача і дочекатися завершення процесу відновлення.
  Примітка: серійний номер можна знайти безпосередньо на USB-роз'ємі накопичувача.

  Відновлення носія в програмою A-DATA USB Flash Disk Utility

  Перед нами - ще одна офіційна утиліта, яка, за свідченнями багатьох фахівців і звичайних користувачів, працює не гірше попередньої, і, як вже зрозуміло, призначена виключно для пристроїв саме цього виробника (хоча, за великим рахунком, з рівним успіхом можна застосовувати і для інших аналогічних девайсів). Дана програма, на відміну від інших подібних додатків, здебільшого орієнтована на виправлення проблем, що стосуються неможливості визначення або використання повного об'єму накопичувача.
  Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації
  Для відновлення флешки A-DATA або будь-якого іншого пристрою в додатку необхідно перейти на вкладку Partition, встановити повзунок обсягу (Security Disk Size) в крайнє праве положення, відповідне максимуму, і натиснути кнопку старту форматування (Partition). Потім доведеться погодитися з тим, що дані будуть знищені. Нічого страшного в цьому немає, оскільки відновити їх можна буде навіть після форматування. Тобто файли можна видалити. Відновлення флешки, вірніше, її повного розміру, на це особливо не впливає. На відновлення самих видаляються в процесі форматування файлів зупинимося окремо, а поки розглянемо ще одне кардинальне рішення.

  Додаток для відновлення роботи мікроконтролерів MPTool

  Нарешті, відновлення флешки A-DATA можна зробити за допомогою утиліти, розрахованої на усунення проблем з мікроконтролерами Prolific PL-2528. По ідеї, після запуску програми накопичувач визначиться автоматично.
  Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації
  Якщо цього не сталося, натисніть кнопку Detect (можливо, буде потрібно 5-6 натискань до тих пір, поки кнопка старту не стане активною). Далі потрібно просто запустити форматування і дочекатися закінчення процесу. Примітка: якщо флешка не визначається взагалі, цілком можливо, що пристрій просто несумісне з програмою. У цьому випадку спробуйте увійти в налаштування (кнопка Setting), при вимозі пароля введіть mp2528admin, перейдіть на вкладку Others, в типі форматування встановіть SuperFloppy, потім натисніть кнопку Apply і Exit, після чого повторіть форматування, описане вище.

  Відновлення інформації у програмі DiskDigger

  Тепер давайте подивимося на методи відновлення втраченої інформації. Деякі фахівці рекомендують використовувати невелику утиліту DiskDigger (вона платна, але можна скористатися пробним періодом). Не можна сказати, що вона призначена виключно для флешок. З її допомогою можна спробувати відшукати видалені або втрачені файли на жорстких дисках.

  Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації
  Відновлення видаленої з флешки контенту проводиться досить просто. У додатку просто виберіть свій носій, позначте типи файлів або вкажіть всі можливі формати, а потім збережіть виявлені об'єкти. Примітка: при скануванні краще всього використовувати не стандартний пошук, а пункт «Копати ще глибше».

  Утиліта для пошуку і відновлення видалених файлів R-Studio

  Втім, незважаючи на оригінальну назву, попередня програма дещо нагадує утиліту Recuva, тому особливих ілюзій на його рахунок не майте. Краще всього, як вважається, провести відновлення видалених файлів з флешки в програмі R-Studio. Вона є найбільш потужним з усіх відомих інструментів такого типу, до того ж абсолютно проста у використанні.
  Відновлення флешки A-Data: прості способи відновити дані, поради та рекомендації
  Тут, як звичайно, потрібно вибрати накопичувач і натиснути кнопку старту сканування, а результати пошуку зберегти в будь-якому зручному місці на жорсткому диску комп'ютера або на зовнішньому пристрої. Особливо варто відзначити, що ймовірність знаходження і відновлення видалених файлів настільки велика, що дуже часто це додаток можна використовувати навіть за умови того, що носій був відформатовано, причому навіть не швидким способом, а з виконанням повного форматування.

  Низькорівневе форматування носія та інші методи

  Залишається додати, що якщо жоден з перерахованих вище методів належного результату не дав, як самого останнього рішення можна скористатися популярною програмою HDD LLFT, яка зробить низькорівневе форматування і відновить доступ до будь-якого пристрою. Якщо є бажання, можете самостійно визначити ідентифікатори флешки (наприклад, скориставшись програмою ChipGenius), а потім знайти по них потрібну прошивку для мікроконтролерів і спробувати відновити свій девайс. Але така методика є загальною, тому іноді набагато простіше скористатися «рідними» програмними продуктами, орієнтованими саме на пристрої A-DATA.

  Популярі новини
  Загрузка...