Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи

373 0 Новини високих технологій

Дуже часто і багатьох власників лептопів хвилюють питання з приводу того, як дізнатися материнську плату на ноутбуці. Така інформація буває необхідна при заміні обладнання, встановлення нових компонентів або навіть при спробі самостійної перепрошивки первинних систем введення/виведення BIOS і UEFI. Пошук рішення деяких користувачів явно спантеличує. Між тим тут нічого особливо складного немає, і використовувати для отримання таких даних можна абсолютно різні методи, включаючи власні засоби операційних систем, спеціалізовані програми діагностики та онлайн-ресурси виробників техніки такого типу. Розглянемо деякі з них.

Як дізнатися модель материнської плати на ноутбуці найпростішим способом

Самий примітивний, проте далеко не найкращий метод, яким багато хто звик користуватися, полягає в тому, щоб розібрати пристрій самостійно, після чого просто подивитися на маркування виробу. Так, виглядає це просто, однак у процесі розбирання лептопа потрібно бути вкрай обережним, оскільки грубим втручанням можна пошкодити деякі важливі компоненти і самої «материнки», й встановленого на ній устаткування. Тому краще застосовувати програмні методи.


Інформація про виробника і моделі лептопа в командному рядку

Для отримання короткої інформації про виробника і моделі слід скористатися засобами командної консолі. І для початку подивимося, як дізнатися виробника материнської плати на ноутбуці. Для цього в консолі, яку зовсім необов'язково запускати з правами адміністратора (викликати її в Windows 10 можна через ПКМ на кнопці пуску або в меню «Виконати» вписати скорочення cmd), потрібно вписати команду wmic baseboard get manufacturer, після чого з'явиться потрібна інформація.
Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи
Точно так само просто можна дізнатися модель власного лептопа, прописавши рядок wmic baseboard get product. Зверніть увагу, що мова дійсно йде про дуже стислої інформації. Додаткові відомості за допомогою такої методики дізнатися не вийде. Однак у Windows є ще достатньо власних коштів.


Використання відомостей про систему

Відомості про систему, є, мабуть, одним з найцікавіших інструментів, які здатні видавати інформацію по всій апаратної частини і програмного забезпечення, встановленого на комп'ютері (ноутбуці). Як дізнатися материнську плату на ноутбуці?
Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи
Для цього в консолі виконання програм (Win + R) потрібно ввести скорочення msinfo32 а потім перейти до основного розділу і подивитися на пункти виробника і моделі цікавить вас. Незручність такого способу полягає в тому, що іноді виробник може бути зазначений, а от назва або номер моделі будуть недоступні. Як дізнатися, яка материнська плата на ноутбуці, в такій ситуації? Для цього можна скористатися ще одним інструментом – відомостями діалогу платформи DirectX.

Отримання інформації за допомогою діалогу DirectX

Для виклику діалогу слід скористатися все тим же меню «Виконати» і прописати в ньому dxdiag, після чого з'явиться вікно з декількома вкладками. За замовчуванням першою відкривається вкладка загальних відомостей, якою і слід скористатися.
Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи
Тут також буде небагато відомостей, однак серед них можна знайти і виробника, і модель лептопа (він буде зазначений у полі назви комп'ютера).

Використання стороннього програмного забезпечення

Як бачимо, в основному відомості виглядають далеко не повними, адже багатьом користувачам потрібна ще і деяка додаткова інформація. На жаль, Windows-системи її надати не можуть. Можна, звичайно, скористатися настройками BIOS, але і це повної картини не дасть. Таким чином, говорячи про те, як дізнатися материнську плату на ноутбуці, оптимальним рішенням з отриманням максимально докладної інформації стане використання сторонніх діагностичних утиліт. До наприклад, непогано зарекомендували себе програми на кшталт AIDA64 і Speecy. Але перше додаток є платним і видає занадто багато параметрів, у яких недосвідчений користувач може просто не розібратися.
Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи
А ось друга програма має явно дружнім інтерфейсом і надає в основному тільки базові показники, незважаючи навіть на деякі розширені дані. Але в них загубитися досить складно. Все просто і лаконічно!

Ідентифікація обладнання на сайтах виробників

Ще одне рішення, пов'язане з тим, як дізнатися материнську плату на ноутбуці, полягає в тому, щоб скористатися інтернет-ресурсами виробників лептопів. Так, наприклад, на офіційному сайті корпорації Dell, навіть якщо ви точно не знаєте номенклатурне назву власної моделі, на головній сторінці служби підтримки можна натиснути спеціальну кнопку «Визначити ПК» або відразу ж перейти в розділ діагностики. У будь-якому випадку буде запропоновано завантажити спеціальну клієнтську утиліту SupportAssist у вигляді виконуваного файлу, який потрібно зберегти на жорсткому диску в будь-якому зручному місці. Після збереження файлу, який потрібно запустити від імені адміністратора і дочекатися, поки програма виконає інсталяцію необхідних компонентів.
Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи
Після старту основного аплету можна буде зробити повне сканування «заліза» (причому навіть з виявленням можливих проблем у його роботі), або просто навести курсор на поле праворуч вгорі, після чого відобразиться коротка інформація, що включає в себе спеціальні сервісні коди, за якими можна отримати необхідну інформацію.

Як дізнатися номер материнської плати на ноутбуці за допомогою детектора обладнання від Intel

Проте вище наведена методика виглядає дещо складною, і не кожен користувач з нею зможе розібратися. Тому давайте подивимося, як дізнатися назву материнської плати на ноутбуці, використовуючи для цього аналогічний програмний продукт від корпорації Intel. Програму у вигляді одного-єдиного виконуваного файлу SSU.exe необхідно завантажити з офіційного сайту компанії, а потім запустити портативне додаток і зазначити пункти для сканування обладнання. Як дізнатися материнську плату на ноутбуці в цій програмі? Нічого складного!

Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи
Просто оберіть відповідний пункт у меню (Motherboard), розташованому в центральній частині вікна, а потім натисніть кнопку сканування (Scan).
Як дізнатися материнську плату на ноутбуці: всі способи
По закінченні тестування у вікні результатів з'явиться назва виробника та серійний номер плати. При бажанні на третьому кроці перевірки можна скористатися перенаправленням в службу підтримки для усунення можливих неполадок у роботі апаратної частини лептопа (редирект буде проведений безпосередньо в потрібний розділ офіційного ресурсу, який відкриється у новій вкладці у браузері, встановленому в системі основним за замовчуванням).

Що найкраще використовувати?

Як бачимо, методи, використовувані для отримання інформації про всі компоненти комп'ютерної системи, різняться між собою досить сильно. Проте якщо підходити до розгляду користувальницьких дій з практичної точки зору, звичайно ж, найпростіше застосовувати спеціальне вузьконаправлене програмне забезпечення, яке видасть максимум інформації, що цікавить користувача обладнання, що може стати в нагоді і при додаткового налаштування пристроїв або навіть при розгоні центрального або графічного процесорів.

Популярі новини
Загрузка...