Новини високих технологій
» » Як дізнатися модель ноутбука Asus

Як дізнатися модель ноутбука Asus

22-01-2017, 21:33
1 150
Як дізнатися модель ноутбука Asus? Якщо ви задаєте собі це питання, судячи з усього, інструкцію ви вже або викинули, або втратили. Що робити в таких випадках?
По-перше, модель часто може бути вказана на самому ноутбуці. Часто її назву пишуть на лицьовій панелі. Ще одна порада для не самих уважних: спробуйте поглянути на дно. Швидше за все, ви виявите там наліпку зі штрих-кодом, на якому повинна бути вказана модель. Припустимо, штрих-коду немає або напис згодом стерлася - тоді спробуйте вийняти акумулятор. Часто модель вказують під ним або на наклейці на самому акумуляторі. Якщо ви уважно все оглянули і переконалися, що написи ніде немає, тоді читайте далі, як дізнатися номер моделі ноутбука Asus. Це можна зробити з допомогою деяких програм.

Як дізнатися модель ноутбука Asus: використовуємо командний рядок

Якщо ваш ноутбук включається, значить, не все так страшно. Найголовніше, що він взагалі працює, а способів, як дізнатися модель ноутбука Asus, існує не один, а ціла армія. Для початку відкрийте меню "Пуск" і вбийте в рядок пошуку cmd. Це викличе командний рядок, і ви побачите перед собою чорний екран з миготливим рискою-курсором, як на картинці нижче. Відразу ж вводите рядок wmic csproduct get name та натискаєте клавішу Enter. На наступному рядку з'являється напис Name, а ще нижче - назва або номер вашої моделі ноутбука.

Використаємо утиліту DirectX

Як дізнатися точну модель ноутбука Asus ще одним досить простим способом? Для цього ми використовуємо встановлену в багатьох моделях програмку DirectX. Знову ж таки, ми натискаємо кнопку "Пуск", в пошуку вводимо dxdiag і клікаєм по знайденому ярлику. Відкриється вікно, що повідомляє потрібні дані.
"Розумний" DirectX забезпечить вас не тільки інформацією про моделі вашого ноутбука, але і цілим багажем інших корисних знань: версія операційної системи, кількість пам'яті, який процесор. Якщо ви перейдете на інші вкладки Display ("Екран") або Sound (Звук), то зможете дізнатися характеристики відеокарти і, відповідно, звукової карти, а також про драйвера до них. Вкладка Input (Ввід) містить відомості про пристрої введення - миші та клавіатури.

Використовуємо Everest

Цю програму вже доведеться завантажити. Але разом з вирішенням питання, як дізнатися модель ноутбука Asus, в якості бонусу за допомогою Everest ви отримаєте цілий список характеристик вашого ПК.

На даній картинці видно, що завдяки Everest ви можете детально дізнатися буквально про кожної складової вашого ноутбука. Отримати цей список дуже просто: досить запустити програму і в розділі Computer натиснути на Summary.

Як дізнатися модель материнської плати ноутбука Asus

Сама назва "материнська плата" натякає на виняткову важливість цього елементу комп'ютера, адже саме до неї підключені інші життєво важливі "органи" ПК: жорсткий диск, відеокарта, процесор, оперативна пам'ять. Якщо, знову ж таки, у вас не збереглося ні інструкції, ні коробки, використовуємо вищеописані засоби Windows або завантажуємо спеціальні програми. По-перше, можна знову викликати командний рядок. Однак вводяться команди будуть наступними: wmic baseboard get Manufacturer і wmic baseboard get product. Перша видасть нам інформацію про виробника, а друга – значення, що відображає її модель.
По-друге, та ж програма Everest, як було зазначено вище, відображає дані про всіх «нутрощах» пристрої, в тому числі і про материнській платі. Якщо вас не влаштовує ця програма, що можете завантажити будь-який інший її аналог для визначення параметрів ПК, наприклад, CPU-Z або AIDA64. Як дізнатися модель ноутбука Asus і докопатися до материнської плати, якщо ваш комп'ютер зламаний і не включається? Потрібно розібрати його. Будьте уважні: часто, якщо гарантія ще діє, але видно сліди втручання, в сервіс-центрах відмовляються проводити безкоштовний ремонт, аргументуючи це тим, що поломка була викликана діями користувача. Якщо ви все ж зважилися самостійно пробратися до материнської плати, то потрібно довго і нудно повозитися - адже спершу доведеться зняти з неї масу інших елементів (бажано зробити це дуже акуратно, щоб нічого не зламати). Те, що залишиться, буде виглядати приблизно ось так:
Огляньте уважно материнську плату: номер моделі зазвичай вказаний великими буквами, часто поряд з роз'ємом для установки процесора. Якщо вже і цей спосіб не допомагає, тоді несіть ваш ноутбук в сервіс-центр: фахівці, у яких досвіду поводження з подібною технікою явно більше, ніж у простих користувачів, без праці визначать, як звуть вашу пристрій, і проведуть повну технічну діагностику.
Цікаво по темі
Як дізнатися, який процесор на комп'ютері: кілька простих методів
Як дізнатися, який процесор на комп'ютері: кілька простих методів
Цілком природним при купівлі стаціонарного ПК або ноутбука є питання про те, як дізнатися, який встановлений на комп'ютері, оскільки в більшості
Продукція компанії Acer: ноутбуки. Моделі ноутбуків і їх характеристики
Продукція компанії Acer: ноутбуки. Моделі ноутбуків і їх характеристики
Acer - відомий виробник комп'ютерної техніки з Тайваню, що існує з 1976 року. За статистикою кожен четвертий користувач віддає перевагу вибрати
Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців
Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців
Останнім часом все більше власників персональних комп'ютерів і ноутбуків звертають увагу на те, що сучасні гаджети не завжди відповідають
Заміна процесора ноутбука на більш потужний: покрокова інструкція
Заміна процесора ноутбука на більш потужний: покрокова інструкція
З винаходом ноутбука практично кожен чоловік отримав можливість бути вільним. Даний пристрій дозволяє носити з собою всі необхідні інструменти для
Ноутбук Asus K43S: технічні характеристики і відгуки
Ноутбук Asus K43S: технічні характеристики і відгуки
Розміри ноутбука - 348х242х35 міліметрів. Вага - 2440 грамів. Безумовно, бюджетні рішення, подібні до ASUS K43S, не можуть похвалитися естетикою