Як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, і навіщо це потрібно

645 0 Новини високих технологій

Необхідність визначення кількості ядер на ноутбуці може виникати у користувачів, порівнюючи можливості свого пристрою з вимогами для операційних систем. Так, наприклад, при можливості роботи Windows 10 і на одноядерному, і на двоядерному процесорі, для 64-бітної версії бажано користуватися потужним ЦПУ, здатним швидше виконувати поставлені завдання. А в більшості випадків спосіб, як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, дозволяє визначити, чи буде працювати на вашому пристрої конкретна гра – особливо це стосується нових ігрових додатків з високими вимогами до ресурсів комп'ютера.

Використання вбудованих можливостей системи

Одним з найпростіших варіантів того, як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, є використання вбудованих можливостей ОС Windows. Для цього слід виконати такі дії:

 • Викликати контекстне меню на значку «Комп'ютер» (знаходиться на робочому столі або в меню «Пуск»).
 • Вибрати властивості комп'ютера.
 • У вікні знайти рядок диспетчера пристроїв.
 • Розгорнути список обладнання і знайти процесор.
 • Після натискання на цьому пункті відкриється стільки рядків, скільки процесорів має ваш ноутбук.
 • Методика швидка і досить зручна – однак, працює тільки з процесорами AMD. Для чіпсетів марки Intel, швидше за все, буде показано неправильна кількість рядків. Багатозадачність процесорів цього виробника збільшує число потоків, кожен з яких можна прийняти за окреме ядро. Через це доводиться користуватися іншим способом, як дізнатися скільки ядер в процесорі ноутбука – спеціальними утилітами.
  Як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, і навіщо це потрібно
  Може допомогти в рішенні питання і такий корисний вбудований у Windows інструмент, як «Диспетчер завдань». Його можна відкрити з меню, що викликається клацанням правої кнопки миші по панелі управління. Відкривши утиліту, слід вибрати вкладку «Швидкодія» і подивитися, скільки процесів одночасно запущено на вашому пристрої. Недолік такого способу полягає в тому, що незадіяні в роботі ядра можуть не відображатися утилітою.

  Сторонні програми

  Утиліт, які дозволяють, як дізнатися, скільки ядер працює на ноутбуці, так і визначити інші характеристики портативного комп'ютера, відомо багато. Але одним з кращих є програма CPU-Z, яке можна безкоштовно завантажити з мережі з офіційного ресурсу. Для роботи з утилітою її доведеться встановити на ноутбуці. Зате в майбутньому CPU-Z допоможе отримати багато корисної інформації.
  Як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, і навіщо це потрібно
  Для того щоб дізнатися кількість ядер, достатньо:
 • Запустити додаток.
 • Почекати, поки воно збере інформацію про ноутбуці.
 • Перейти до вкладки CPU.
 • Знайти розділ Cores, де відображаються активні на даний момент ядра процесора.
 • Визначення через Інтернет

  Не менш простий варіант того, як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, вимагає підключення до Інтернету і використання одного з пошукових сервісів. Вбивши в рядку пошуку назву свого ноутбука (зазвичай написано на корпусі пристрою або під акумулятором), можна отримати інформацію про його деталях, включаючи процесор. Якщо модель пристрою невідома, можна дізнатися за допомогою спеціальних програм і утиліт.
  Як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, і навіщо це потрібно
  В основному, більша частина бюджетних сучасних ноутбуків має 2 або 4 ядра. Ігрові пристрої, призначені для запуску сучасних ігор, комплектуються процесорами з 6 і 8 ядрами.

  Документи на ноутбук

  Якщо на куплений користувачем ноутбук збереглися документи, проблема вирішується ще простіше. Список комплектуючих пристрою містить всі необхідні відомості, в тому числі і інформацію про процесор. Якщо кількість ядер не вказано прямо, його визначають з назви деталі. Наприклад, напис типу Core 2 Duo свідчить про двоядерному процесорі. А по позначенню AMD X8 можна, як дізнатися, скільки ядер на ноутбуці, так і визначити виробника.

  Популярі новини
  Загрузка...